Siyasetin dini alana kaydırılması gibi bir kaygıyı taşıyor bazılarımız.
Din deyince, en çok laikçilerin ürktüğü muhakkak, o yüzden demokrasinin açmış olduğu kaygan yoldan giderek buldukları çağdaş çözüm: ?Din ayrı dünya ayrı?.
Gerçekten bu bir çözüm.
...
Ama geldiği yer sana ait olmayıp, 0rtaçağ karanlığından aydınlığa geçmek isteyen Avrupalının çaresizliği olduğunu bilmemek, günümüz Müslüman aydının aslı cehaletidir.
...
Kilise, havra, Buda... Her birisi bir din.
Tanrısı yalın akıl olan ateizm de bir dindir.
...

?Allah indinde hak din İslamdır...?
...
Allah?in hükümranlığı kainatta yokmuş gibi ?dini saha? diyorlar, dini ilim, müspet ilim diye ayırıyorlar. Oysa ki hükümran olan tanrılar(felsefe-akıl) değil Yaratan'dır. O Müsaade etmediği taktirde güneş doğmaz, yağmurlar yağmaz, yerden ot bitmez, uçaklar uçamaz, gemiler sefere çıkamaz...
...
Din siyasete karışır diye bizimkiler bile endişeli.
...
Korkuları laiklik elden gider! Onun için her seferinde deftere yazıp altını imza ettikleri:
?Emanetin ehil ellerdedir, ruhun şad olsun.?
...
Emanet dedikleri toprak kokan Anadolu medeniyeti ise doğrudur, haktır.
Ama değil, tarihin köküne kibrit suyu dökerek; yazıyı kaldırıp at, bir çok alimi ipe çek, kan kokan emperyalist rejimi Batıdan ithal et, Batıya köle ol...
Yıllarca, ?beni içeri alın? diye kapılarında dilenci misali bekle.
...
Aşağılan, horlan, itil, işgale uğra, sömürge ol.
...
Dön bak geriye: aslına asaletine, tarihine.
...
İslamla müşerref olmayan siyaset kördür...
İslam?ı esas almayan ticaret haramdır...
İslam'ın dışına taşan sosyal hayat viranedir...
...
Körlük sadece kişiyi değil düştüğü yeri de yıkar.
...
Asrımızın selamette olan çıkış kapısını bir türlü bulamayan arızalı ve bunalımlı insan, Allah'ın(cc) kainatı kuşatan hükümranlığı yerine, kendi cılız ve de sekuler aklını koyduğu günden beri barışın, adaletin, sevginin dengesi bozuldu.Vuran vurana kıran kırana.
...
Denge yok. Emperyalist zulüm arzın yüzeyine taşmak üzere.
Tufanlar bekleniyor.
....
Bu durumda insan insanın kurdu olmaktan öteye gidemez, o yüzden kendi nesline savaş açan insanlık yok olma noktasındadır. Parmaklar tetikte, savaşlar burnumuzun dibinde.
Yakma yıkma, silme, bitirme pahasına durmak bilmeyen buluşlar uzaylara tırmandı.
Ben olmak üstünlük savaşı.
...
Kur?an, üstünlük takvadadır buyuruyor. İslam?in üstünlük dediği; ihlas, samimiyet, şefkat, merhamet, mazlumlara yardım etmek, yetimlerin başını okşamak, arızalanmış gönüller arasında barış köprüsü olmak...İşte bu hal ve ahvalde, içinde bulunduğumuz sekuler kirli siyaseti İslam'ın nezih kuralları ile temize çıkaralım dense hadi bir derece. Anlarız ki insanlığımıza, hürriyetimize, bağımsızlığımıza kavuşacağız. Öyle denmiyor, veya emperyalist Batı söyletmiyor...
...

?Aman ha İslam'ın sosyal, siyasi, ekonomi hayatına yaklaşmayın.
Yaratıcılığı elinize alın, inkara sarılın...
Faizi dibine kadar yiyin, haram alın haram satın, aldatın, helali kıskanın, haset edin, ülkeyi şeytani siyaset kurallarına göre yönetin, amma kazanın! Kapınızda en azından beş araba olsun, yazlıklarınız kışlıklarınız olsun. Bankalardaki hesaplarınız kabarsın...

...
Yetmedi.
...
Diğer dinlerde olduğu gibi mabetlere gidin gelin, her sene umreden de geri kalmayın, kurbanınızı ihmal etmeyin derilerini de malum yerlere verin.
...
?İki bayram bir arada, Miraç ve 23 Nisan.?
...

"Bizim devlet idaresindeki ana programımız CHP programıdır, bunun kapsadığı prensipler idarede siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır, fakat bu prensipleri gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır, biz ilhamımızı gökten ve gayipden değil doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."
...
 Emanetin emin ellerde ruhun şad olsun aziz peder!.. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.