google-site-verification=T_NRWGCX0tEI1Eddjcfchq4TRJe4tbMwaAFf243H1wM

Vatanın kendisi varken yavrusu olamaz.

Madem tek vatan, tek millet…

Kuru kuruya ırk veya kavmiyet de bir şey ifade etmiyor.

Laik bir düzenin hüküm sürdüğü sahada “Ahde vefa” olmaz.

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa  Akıncı,

Biz artık yavru değil bağımsız bir devletiz” dediğinde, yol ayrımına gelindiğini ima etmek istiyordu. Bağımsız devletsin de Türkiye’den başka kimselerin tanıdığı yok. Üstelik Ana Vatan, her yıl bir milyon dolarını gönderiyor.

Ye iç yan gel keyfine bak…

Anayasa Mahkemesi “Kur’an kursu vermek laikliğe aykırıdır” deyince de geriye seküler  cilalanmış nevinden Türklükleri kalıyor.

Bu gidişatla yarın öbür gün onu da siler atarlar.

İman, inanç, kıble olmayınca…

Ha Türk olmuş ha Rum, fark eder mi?

Ortada anlaşılmayacak bir şey yok.

Asimilasyon, tarihten silinmek demektir.

Rumların katliama girişmeleri, etnik bölücülükten ziyade toprakların tamamını mülkiyetlerine katmak içindi. Yağmalamak, eşkıyalık.

Diğer tarafta, işin içinde İngiliz olduğundan sosyal hayat bakımından birbirlerinden pek de farkları yok. Yan yana gelseler kimin Rum kimin Türk olduğu anlaşılamaz. 1974’lerde Ordumuz Kıbrıs semalarından yere inerek yağmalamayı önlemiş oldu. Devamı ne eğitimde, ne sosyal hayatta, ne de tarih kültüründe tamamlanamadı. Laik geldiler laik kalacaklar.

Şimdi çokları Kıbrıs’a ya kumar oynamaya

Veya karı kız ayağına gidiyor…

Toprak alınır, fakat üzerinde ezan ve bayrak dalgalanmadığı sürece vatandan sayılmaz. Bu günkü Kuzey Kıbrıs gençliğinin materyalist olarak yetişmesinin baş sorumlusu, görevi devir alan  Rauf Denktaş’tır.

Bir nevi zamanın çiftlik ağası.

Ulusalcılığı ile milliyetçiliği yere kondurulmayan Denktaş , Klerides ile aynı locada kayıtlı masondur. Yanı biraderdirler.

Dolar üzerinde yazan, “ Yeni Dünya Düzeni”nin bir üyesi.

Böylesi bir yapıdan, Anadolu’nun samimi duygularına karşı ahde vefa beklenemez. Geçmişini silenler her an sırtlarını dönmeye müsaittirler.

Peygamberimizin sut anası, aynı zamanda halası olan Ümmü Hiram(Ümmühan) Güney Kıbrıs kesiminde  meftun olduğundan, o toprakların Müslümanlar nezdinde ayrı bir değeri vardır. Yoksa Rumlaşmışların kara gözü ile karakaşına hevesimiz yoktur. Kıbrıs toprağı ata yadigârıdır…

 Kıbrıs şu anda kritik bir aşamadan geçiyor.

Referandum olsa “Kuzey Kıbrıs” kalır mı bilemem…

Geçmişteki EOKA katliamları yeni yetmelere unutturuldu.

Bir Zamanlar Kıbrıs” dizsiyle hatırlatsak da milli ruh yok, kardeşlik iletişimini sağlayan hatlar kopuk. Askerimize çokları “işgal ordusu” diyebiliyor.

Çekin gidin de Rumlarla işimize bakalım…

Maalesef geriden gelen seküler gençlik Cami, Kur’an istemiyor…

Yönetimin de havası bozuk.

Tıpkı bizdeki saplantı laikçilerin benzeri.

İslam’ı eğitim yasak, Rotary kulüpleri serbest.

Gençlerin çoğu deist, ateist…

Anasının danası oldular...

Acilen tedbir alınmazsa, gider elimizden

Müslümanlığı gittiği gibi Türklüğü de toprağı da gider.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.