Plato Vakfı tarafından 2016’da kurulan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, son zamanlarda ekonomik sıkıntı içindeydi. Mütevelli heyet başkanı Tolga Yazıcı, uzun süredir bir ortak arayışındaydı. Şehir Üniversitesi’nden sonra, İstanbul  Ayvansaray Üniversitesi de el değiştirdi. Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Kırmızı’nın Mütevelli Heyet Başkanlığı’nda ve   Prof. Dr. Osman Çakır’ın rektörlüğünde eğitime devam etmektedir.

Misyon (Yanlış)

“Hayatın içinde, Geleceğin peşinde” (Bu üniversitenin sloganı olmalıdır. Slogan içselleştirilirse güzel ve anlamlı.)

“Bilim, Sanat ve Tasarımın birlikte yorumlandığı kendi ekolüne ve özgün modeline sahip bir öğretim sistemiyle, hayatın içinde ancak geleceğin peşinden koşan, girişimcilik kültürünü benimsemiş, özgüveni yüksek mezunlar yetiştirmek. Sanat ve Tasarım alanında Mükemmeliyet Merkezi olmak ve tarihi lokasyon ve kültürel mirası birleştirerek üniversite kavramını bilimsel ve toplumsal değerler üzerine oturtmak.”

“Özgün model” ne? Bilmiyoruz…

“Sanat ve tasarım” iki defa tekrar edilmiş. (Büyük harflerle yazılmamalı)

“Mükemmeliyet Merkezi” (neden ilk harfleri büyük?)

“…hayatın içinde ancak geleceğin peşinden koşan, girişimcilik kültürünü benimsemiş, özgüveni yüksek mezunlar yetiştirmek…” (Çok iddialı olmuş..)

Sanat ve Tasarım alanında Mükemmeliyet Merkezi olmak ve tarihi lokasyon ve kültürel mirası birleştirerek üniversite kavramını bilimsel ve toplumsal değerler üzerine oturtmak.” (Bakanlık gibi, çok iddialı olmuş..)

Misyon (Doğrusu, benzer cümlelerle)

“Kendi ekolüne ve özgün modeline sahip bir öğretim sistemiyle, hayatın içinde ancak geleceğin peşinden koşan, girişimcilik kültürünü benimsemiş, özgüveni yüksek mezunlar yetiştiren, bilim, sanat ve tasarım alanında mükemmeliyet merkezi olan ve üniversite kavramını bilimsel ve toplumsal değerler üzerine oturtan bir üniversitedir.”

Vizyon (Yanlış)

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi; evrensel ve çağdaş değerleri benimsemiş, bunları yerel değerlerle bütünleştirerek, kendi ekolünü yaratacak tarzda ve sürekli gelişimi esas alan bir kalite anlayışıyla çalışmalarını sürdürür. Bilim, sanat ve tasarım arasındaki ilişkiyi yeniden yorumlayarak, üçünün uyum içerisinde birlikte var olduğu bir eğitim ve öğretim sistemini benimser.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi (Bir daha yazılmaz, çünkü konu üniversitedir)

“..kendi ekolünü yaratacak tarzda ve sürekli gelişimi esas alan bir kalite anlayışıyla çalışmalarını sürdürür.” (Aynı cümleler misyonda da var)

“…bilim, sanat ve tasarım arasındaki ilişkiyi yeniden yorumlayarak, üçünün uyum içerisinde…” (bu nasıl bir cümle yapısı?)

Vizyon (Doğrusu, benzer cümlelerle)

“Evrensel ve çağdaş değerleri yerel değerlerle bütünleştirmek, kalite anlayışıyla çalışmalarını sürdürmek; bilim, sanat ve tasarım arasındaki ilişkiyi yeniden yorumlayarak, uyumlu bir eğitim ve öğretim sistemini benimsemektir.”

Değerlerimiz

Sahiplenme ve Aidiyet,

Özgün modeller üretmek,

Etik standartları gözetmek,

Öncü teknolojiler kullanmak,

Kültürel mirasa sahip çıkmak,

Geçmişle geleceği birleştirmek,

Birey ve Grup çalışmasının uyumu,

Kalite anlayışı içinde faaliyet göstermek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.