Nasıl koruyalım?

...

Var mı öyle bir imkanın, çıkar yolun?

Ailenin ana direği kadındır, o yıkılınca aile de yıkılır.

...

Kadınların açılması, serbest yaşamaları, şiddet gördüm suçlamasıyla kocalarını evden uzaklaştırmaları, taşıyıcı anneliğe soyunmaları, reklamlara alet olmaları  -Kemalist laik düzenin bir gereği olarak- kadın haklarından sayılıyor. Kara zihniyet... Bu tarakta dişi olmayan kadın çağdaş olamıyor. Daha ilerisi, cinselliğini teşhir ettirdiğinde yıldız oluyor.

Yıldızları kirletiyor!

...

Çağdaş kadın, omuzlarını- göğüslerini açacak, tayt giyerek sokağa çıkacak.

Görüyoruz ki öyle oluyor. Yıkıcı dizilerle liyakatini, ahlakı yapısını incelemeden okullara atadığımız öğretmenler... Bunlar senin ülkene ne verecek?

Zavallıların kendilerine hayırları yok.

...

Yozlaştırmanın Ilımlı İslam projesi altında vücut bulması tesadüfi değildir.

İslam karşıtı Siyonist güçlerin her yerde elleri var.  Müslüman birey ?yok? dese de laikleştiğinin farkında bile değildir. O güç onu cami ile ev arasına hapsetti.

Şirreti de kucağına oturttu, ve dedi ki, böyle de Müslümanlık olur!

...

İşin garibi yıkıcı dizleri en çok Müslüman aileler seyrediyor desem yanlış olmaz.

...

Hadi diyelim cinsel teşhiri haya damarı patlayan kadınlar yapıyor, ya bir kısım başı örtülülere ne demeli, onlar onlardan daha da beter. Tehlikeli, kötü örnek... Demek ki örtünmenin ne anlama geldiğinden haberi yok.

Eskiden dayatma vardı, şimdi ise özenti var. Sıkı dönemlerde bir kısım örtünenler, örtü serbestleşince örtülerini atarak çağdaşından daha çağdaş oldular.

İşin doğrusu, biz bu imtihanı veremedik gardaş...

...

Benim çocukluğumda Yeşilçam diyorlardı.  İthal cumhuriyet asimile olayını buradan başlattı. O zamanlar hayasızlık bu kadar yaygın olmadığından eleman bulma sıkıntısını rejisör denilen adamlar ?artist yapacağız? ayaklarında tuzağa düşürdükleri köylü kızları ile gideriyordu. O sektör bugün tüm ülkeyi vurdu desek yeridir.

...

Tahsil yapsınlar diye Osmanlı'nın yurt dışına gönderdiği delikanlılar kadın üzerinden avlanınca ülkelerine hain olarak döndüler. Gavurun yaşantısı onları Osmanlı?dan kopardı.

...

Şimdi nerede olduğumuza bakmamız lazım..

Çokça döküldük...Silahı eline alarak devlete karşı dağa çıkmak boşuna değil. Onlar bugün  eli kanlı terörist, fakat yetiştirilmelerinde kim bilir kimlerin vebalı var.

...

Neyimiz kaldı! Esas gitti şekiller kaldı. Geceleri teheccüd namazı, aşure oruçları, umreler tamam da sosyal hayatı tanzim eden İslam gitti yerine demokrasi geldi.

Beyefendi çocuğuna karışırsa, öğüt verirse, ne yaptığını takip ederse baskı olurmuş.

...

Düğünleri görüyorsunuz, rezalet mi rezalet.

Felsefesi müsait olan hadi neyse de, ey Müslüman sen kime yaranmaya çalışıyorsun?

Başında örtü, yüzünde bir metre sakal muhteremler evlere şenlik, para verip kadınlara erkeklere göbek attırıyorlar.  Çuvallarla harcıyorlar. Bu aymazlığın öbür tarafta hesabı yok mu? Sen de gidiyorsun, hediyeni takdim ederek kutsuyorsun. Gülüyorsun, alkış tutuyorsun.

İyiliğine de kötülüğüne de ortak oluyorsun.

...

Öylesi düğünlere ben gitmiyorum, en yakınım olsa bile gitmiyorum.

...

Demek oluyor ki ailenin korunmasında başlıca iki sorun var; birincisi, şuursuzca laikleşen, demokrasi sakızı çiğnemeye meraklı  Müslüman aileler.

 Müslüman düzelse alem düzelir.

Afrika semalarında hürriyet meşaleleri yanar, açlık, kıtlık son bulur..

...

İkincisi, temel eğitim, senin eğitimin.

...

Ha durun...

Kemalist rejim yerinde kaldığı sürece bunları sana yaptırmazlar.

Sen yine de demiri eriteceksin, ateşi tutacaksın başaracaksın...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.