AH MUHSİN BAŞKAN AH…

Ah Muhsin Başkan ah… Seni arayamıyorum, çünkü sen yoksun artık. Dertlerim var, arayıp dertleşmek istiyorum yine. Beni anlayacak dosttun sen. Halden anlayan bir yüreğin vardı. Şimdi seni arıyorum ama bulamıyorum. Dürüstlüğünü, hakikatleri söyleyen cesaretini, çıkarcıların karşısındaki dik duruşunu, imanını konuşuyorlar. Sen hayattayken bunları hiç konuşmayanlar, hatta bu özelliklerini rakipsin diye üstünü örtmeye çalışanlar seni konuşuyor. Biliyorum bana o güzel tebessümünle cevap vereceksin iç çekişinle.

Ah Muhsin Başkanım ah… Herkesin özlediği liderdin. Çok özlüyorum seni. Sadece ben değil, seni o kadar çok özleyen var ki. “Oyumu … partiye verdim ama benimle ilgilenmiyorlar. İşimi halleder misin?” diyenlere bile kızmaz işlerini hallederdin. Senin kıymetini bilemedik ve Rabbim de yanına aldı seni.

Ah Muhsin Başkan ah… Seni koruyamadık. Elbetteki kader, lakin bizim sorumluluğumuz vardı. Tanıdığım liderlik özelliğine sahip en temiz insandın. Adın gibi Muhsin’din.

Ah Muhsin Başkan ah…  Geçen hafta Gözyaşı Geceleri turnesindeydim Manisa’da. 5 programın hepsine Selçuk Özdağ da katıldı. Zaten başından beri bana destek verenlerdendi bilirsin. Konuşmalar yaptı ve programın hepsini de hiç bıkmadan sonuna kadar izledi. Ekibi tek tek tebrik etti ve yakından ilgilendi. Seni hatırlattı bana. Gözyaşı Geceleri’ni aynı programı en çok izleyenimiz sendin ve ekiple arkadaş olmuştun. Her gelişinde “Çağın Osman Beyi Muhsin Yazıcıoğlu salonumuza teşrif etmişlerdir” diye anons ederdim.

Ah Muhsin Başkan ah… Dünde kaldı hatıralar. Ülkü Ocakları Genel Merkezinde senin dışarıya yalnız çıkmaman için kapında nöbet tuttuğumuz o günler. Çünkü korkusuzdun. Kimseye yük olmak istemezdin. Hiç yeise ve karamsarlığa düşmediğimiz Mamak Cezaevinde yıllarca her hafta iki gün yan yana oturduğumuz mahkeme sıraları dile gelse de konuşsa… Zorlu günlerin arkadaşı olmuştuk..

Ah Muhsin Başkanım ah.. Seni özledim. Sen çok başkaydın.

Allah’ım bu millete tarihte nice liderler verdin. Bize yeniden 20 yaşında devlet yönetebilecek Fatih’ler, Muhsin’ler ver Allah’ım. Amin.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/998/ah-muhsin-baskan-ah.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar