İRAN İLE TÜRKİYE'Yİ NASIL KAPIŞTIRIRIZ?

 
Asıl proje bu…
Türkiye uzağındaki Hollanda ile uğraşırken, yakındaki Kerkük’ün petrolü Bağdat ile İran arasında halledildi. Ön protokole göre, Kerkük petrolü İran üzerinden dünyaya akıtılacak. Halbuki, 2014 yılında Kerkük petrolünün Türkiye üzerinden döşenmesi için Kuzey Irak yönetimi Barzani ile anlaşması yapılmış hatta ihalesi de yapılarak çalışmalar başlanmıştı.
Olaya İran’ın dahil edilmesi, iki devletin karşı karşıya getirilmesi demektir.
Şeytani bir tuzak.
Hatırlayın, Türkiye ile Kuzey Irak yönetimi arasından yapılan petrol anlaşması yüzünden Barzani’nin koltuğu tehlikeye girmiş, peşinden 15 Temmuz darbe girişimi yapılmıştı. Şimdi de Almanya,  Hollanda krizini çıkardılar.
Gündemde sadece petrol değil, bir de Kuzey Irak yönetimine ait bayrağın resmi günlerde Kerkük’ün dairelerinde, bu arada Türkiye elçiliğinde göndere çekilip çekilmeme tartışması da başlatıldı.  Güya Türkiye bu bayrağın göndere çekilmesini istemiyormuş. Bunun da anlamı Barzani ile Türkiye’yi kapıştırmak.
Daha açıkçası, Kürtlerle karşılıklı açılan Pazar kapımızı kapatmak.
Geçen hafta Barzani’nin alelacele Türkiye’ye gelerek üst seviyede ziyaretlerde bulunmasının nedeni bunlardı. Durum oldukça kritik.
Kuzey Irak petrolleri üzerinden büyük bir hesaplaşma kapıda.  
Barzani da çok iyi biliyor, Türkiye’nin desteği olmadan petrolünü koruma imkanı yoktur. Emperyalist güçler, aç kurtlar gibi ağızlarını açmış bekliyorlar.
İran’ın devreye sokulması, planladıkları gibi Türkiye ile kapıştırıp dünyanın en büyük pazarlarından birisine daha sahip olma hayalleridir.
Daha çok silah satacaklar daha çok kazanacaklar.
Türkiye ve İran bu badireyi nasıl atlatacak?
İçimizdeki bazı hainlerin dış odaklardan almış oldukları talimat gereği sürekli Şia ve Ehlisünnet olayını kaşıyarak tarafları kızıştırıyorlar.
Halife Hz. Ali olacakmış da Hz. Ebubekir olmuş.
Türkiye Bağımsız Partisi diye momenti sıfıra yakın olan bir oluşumun sürekli konusu bu. Aktif Kemalizm, diğer yandan 1400 yıl öncesinin tarihi bir olayını gündeme getirerek mezhep kavgasını yeniden depreştirmek…
Türkiye’yi nereden vuracakları belli değil.
İhanetlerini, şeytanlıklarını bir avuca sığdıramıyorlar. Bir gün Avrupa da, diğer gün Asya’da, bir başka gün içimizde. Nedeni ise Türkiye’nin kalkınmasıdır.
11. Abdülhamit’in başına ördüklerini bu kez 111. Abdülhamit’in başına örmek istiyorlar. Tüm şer güçler ittifak halinde.
Onun için, 16 Nisan referandumu, hiç kimsenin kara kaşı kara gözü ile değil, bu ülkenin geleceği ile alakalıdır.  Yanlış hesaba oturur da “hayır” cephesinde oy kullanmamız halinde bilmeliyiz ki bu gemi bir daha sağ ve salim hali ile karaya ayak basamaz. Kayalara çarpar dün olduğu gibi bu günde parçalanır.
Referandumda “hayır” diyecek adamın ya basireti yaradır  veya aklı melikelerinden zoru var. Başka türlü izah edilemez!
http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/981/iran-ile-turkiyeyi-nasil-kapistiririz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar