ALMANYA’DA BİZİMLE UĞRAŞAN FETÖ’YE AL SANA TİYATRO

Almanya’da bir belediye kendine ait salon anlaşmasını iptal etti. Tahammülleri yok.

Hani demokrasi idi...

Hani söz ve fikirler için baskı yapılmamalıydı...

İşte çifte standart!

Gözyaşı Geceleri Avrupa turnesini sürdürüyor.

Bu hain darbe girişimini halkımıza anlatmaya geldik. Biz 30 yıllık bir tiyatro grubuyuz. Biz de sözümüzü sanatımızla söylüyoruz. Programımızı izlemeden verilen bu tepki hiç de demokratik değil. Bunu herkesin görmesi lazım.

15 Temmuz ihaneti kahraman milletimizden cevabını aldı. Bu hain terör örgütü devleti ele geçirecek ve dünyanın görmediği bir diktatörlüğü kuracaklardı. “Bu eğitim gönüllüleri mi bunu yapacaklardı?” diyenlerin artık hiçbir tutunacak dalları kalmadı.

Kendi milleti için “acımayın vurun” emri verecek kadar azgınlaşmış bu insanlar o gece için yüz bin ceset torbası hazırlamışlar. Kendi insanına, kendi komşusuna acımayan ve kendi meclisini bombalayacak kadar hainleşmiş bu teröristler başka ülkelerin insanına hiç acımayacaklardı. Bu gerçeklerin hem kendi insanımızın hem de Avrupa’nın ve tüm dünyanın bilmesi gerekiyordu.

Hainlerin başı darbe girişiminin ilk saatlerinde darbe başarılı olamayınca Pensilvaya’da oturduğu yerden “Bu bir tiyatro” demiş. Biz de ona diyoruz ki “AL SANA TİYATRO”

Gözyaşı Geceleri 30 yıldır sahnelerde Mevlânâ’nın hayata bakışını insanlığa ve özellikle Müslümanlara anlatmaya çalışıyoruz. İslam’a zarar veren radikalizme karşı Mevlânâ’nın “Aşık olun kurtulun” mesajını yaymaya çalışıyoruz ve bu söylemimizi sahnede ışık, ses efektleri ve sinevizyonu farklı bir şekilde kullanarak kendimize has bir tebliği yapıyoruz.

15 Temmuz ihanetinden sonra aldığımız bir kararla sahneyi ve tiyatroyu vatan savunmasında kullanmaya karar verdik ve “SON KALE TÜRKİYE” ismini verdiğimiz oyunu hazırladık. Türkiye’de başladığımız turnemizi Avrupa’da sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz.

Radikalizme ve şiddete karşı duruşumuzu 30 yıldır sürdürüyoruz. Bizi izleyen herkes bunu iyi bilir.

Gelsinler onlara da 15 Temmuz destanını yazan bu kahraman milleti onlara da anlatalım. Fransız devlet adamı Lamarti’nin “Bu millete savaş açmak insanlığa savaş açmakla eşdeğerdedir” sözünü onlara da anlatalım.

Avrupa terör, şiddet istemiyorsa hainleri değil, kendi milletine kurşun sıkan, kendi milletinin meclisini bombalayanları değil sadece “Yaradılanı severim, Yaradan’dan ötürü” diye 30 yıldır yollarla düşmüş bizi dinlemelidir. Gözyaşı Geceleri bu merhametli milletin bağrından çıkmış bir sanat faaliyetidir.

Mart ayında Türkiye turnemiz başlıyor. Yılmak yok yola devam...

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/842/almanyada-bizimle-ugrasan-fetoye-al-sana-tiyatro.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Gonyalı
14.02.2017 14:37
Haşim Hocamı verdiği destek için tebrik ediyorum. Önce rahmetli Türkeş'i, sonra Yazıcıoğlu'nu destekledi. Daha sonra Gülen'e destek verdi ve çocuklarını orada okuttu. Ama en sonunda AK partili olmayı başardı. Geç de olsa yanımıza geldi. Elbette bunun bir karşılığı olacaktır. Kendisini her ortamda maddi olarak desteklemek gerekir. Ama yanlışları varsa Allah'a elbette hesap verecektir. Özellikle rüşvet ve yolsuzluklara ses çıkarmadığı için kendisine minnettarız. Elbette destek vereceğiz.
metin reiz
14.02.2017 19:48
Gözyaşı Gecelerini çok özlemiştik. Haşşim Beyefendiyi bu güzel gayretinden dolayı tebrik ediyorum. Bir de etrafta zulme maruz kalan, doğumdan gözaltına alınan, hapse atılan kişileri de görebilseniz iyi olacak. Darbeyi yapanlara lanet olsun ama unutmayalım ki darbeyi ev hanımları, öğretmenler yapmadı. Onlar da ortak derseniz, o zaman ben de çocuklarını cemaat okullarında okutanlar da ortak olmalı ve siz dahil olmak üzere Konya Ak Parti önde gelenleri bile yargılanmalı. Değil mi?

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar