SURİYE PERİŞAN SURİYELİ ERKEKLER SIĞINMACI

O zaman Suriye topraklarını kim koruyacak?

Mülteci dedik…

İşgalden, zulümden kaçarak ülkemize çoluk çocuk sığınanlar emanetimiz sayılır. Bunda bir yanlışlık yok. Ancak, cami kapılarına kadar taşan ve de gücü kuvveti yerinde olan erkekleri de barındırmak, bakmak, yedirip içirmek; bombalar altında canlarını verenlerin hatırasına bir nevi kayıtsızlıktır…

O zaman, yapılacak tek şey…

Türkiye topraklarına  sığınan belli yaşlardaki erkekleri silah altına alarak vatan  müdafaasında yer almalarını sağlamaktır.

Kürtçü teröristler Türkiye için ne kadar tehlike ise, Suriye için de o kadar tehlikedir. Güneyimizdeki güvenlik bölgesi ne kadar elzemse, Suriye için de o kadar elzemdir… O halde Suriyeli erkekler görev başına!

Aşağı yukarı her gün Suriye topraklarından Türk askerlerinin şehit tabutları geliyor. Sayı gittikçe de artacak gibi…

Buna rağmen, Suriyeli erkeklerin Urdun Türkiye gibi topraklarda sığınmacı olarak istirahata çekilmeleri doğru bir iş değil.

Ensar ve muhacirin dedik, anacak yetkililer de gereğini yapsın.

Yanı bu iş için kapsamlı bir proje geliştirilmeli.

Sade o değil…

Suriye olayları sonrası Türkiye’nin “dilencilik sektörü” bir o kadar daha artış gösterdi. Özellikle Cuma günleri camiler dilencilerin ablukasında.

Büyük şehirlerde dilenci çeteleri oluştu…

Bu çeteler, minik çocuklara eksi 10 derce soğukta betonlar üzerinde merhamet dilendiriyorlar. Oyuncak bebek… Hiçbir tepkileri yok, hallerinden de memnun, sanki çocuk değiller… Acaba diyorum, uyuşturuluyorlar mı?

Gördükçe insanın içi parçalanıyor.

Ancak bu konularla görevli Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın herhangi bir çalışmasını göremiyoruz… Belediye zabıtası da etkili değil.

Çete reislerinin zabıta amirlerine rüşvet verip özellikle Cuma günleri cami kapılarına müdahale edilmemesi yönünde söylentiler var...

Göçlerin arkası habire geliyor.

Terör örgütleri desteklendiği müddetçe “ateş kesmeler” de bir taraftan söner bir taraftan alevlenir. O halde, tedbir alınmadığı taktirde ileride fuhuş, kadın ve çocuk ticareti, hırsızlık, gasp, cinayetler gibi suçların artış göstereceğini şimdiden haber vermiş olayım.

..

Terör da buralardan besleniyor.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/695/suriye-perisan-suriyeli-erkekler-siginmaci.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

M.Emin
31.12.2016 15:05
Gerçekten çok önemli ve bir okadar da aciliyet arz eden bir konu, bu haliyle devam ederse hergün televizyonlarda yeni gasp, hırsızlık ve arsızlık sahneleri seyredeceğiz, gittikçe toplumda iç huzur ve güven kaybolacaktır. Zaten terörün de arzuladığı bu değil mi ? Bu konuda da çok geçmeden gerekli tedbirlerin yetkililerce alınması gerekir.

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar