BİZ PRANGALARI KIRDIK, HALA TASMALILAR VAR

Tarihi bilmeyenler, hafızasını kaybetmiş bunaklar gibidirler. Bu topraklarda Müslüman kimliğimizle göründüğümüz günden bu yana süren mücadele, tarla parselleme davası değildir.

Biri yolda akamete uğrayan, diğeri de çocuklardan oluşan Haçlı Seferi dışında tam dokuz Haçlı Seferi’nin bu topraklara düzenlenmesinin sebebi bilinmezse, bugün coğrafyamızda yaşanan olayların bir kısmı çözülemez ve anlaşılamaz.

İngiltere’nin Hindistan İşleri Bakanı Montague, İstanbul’u işgal etmiş olan İngiliz devlet yetkililerine, İstanbul’u Türklerden almaya kalkmanın Hint Müslümanlarında büyük tepki yaratacağını, Hindistan’ı elde tutmanın çok zorlaşacağını belirterek başka bir “plan” önermişti. Buna göre, Trakya ve İstanbul Türklerde kalacak ama sınırları küçülmüş, egemenliği kısıtlı bir Türkiye olacaktı.

Nitekim bu plan uygulamaya konulduğu günden bu yana, Türkiye ayaklarında Batı’nın taktığı prangalarla dolaşan bir müstemleke devleti gibiydi.

Aslında Rus muhalefet lideri Vlidamir Jirinovski’nin de dediği gibi, Türkiye IMF’ye borcunu ödemekle resmen bağımsızlığını ilan etmişti. Bu ayaklardan çıkarılan ilk prangaydı. Esas boynumuza ve ayaklarımıza geçirilmiş kayıtlardan sıyrılma, artık Batı başkentlerinden alınan icazetle değil, halkın büyük çoğunluğuyla iktidarın elde edilmesiyle gerçekleşmişti. Cumhurbaşkanının halkın oyu ile seçilmesi, Batının ve onların Truva atlarının bütün ümitlerini kıran son hamle oldu.

Başkanlık sisteminin gerçekleşmesi, bu topraklarda kıblesi Batı olanların ebediyen demokratik yollarla iktidar yüzü görmemesi demektir.

Topyekûn Batı’yı çıldırtan ve açıkça terör örgütlerine çanak tutmalarına neden olan en önemli sebeplerden biri budur.

İkincisi ise, Türkiye’nin bölgedeki operasyonlara seyirci kalmaması ve müdahil olmasıdır. Üstelik bunu yaparken bağımsız politikalar geliştirmesi ve bağımsız hareket etmesidir. Ayrıca Fırat Kalkanı hareketi, planı bozulan zinde ve egemen güçleri aşırı derecede rahatsız etmiştir.

Evet, bizler Türkiye olarak artık prangalardan kurtulduk. İçimizde her gün başka bir yerde patlatılan veya işlenen cinayetler göstermiştir ki hâlâ tasmalı köpekler var. Sıra, bunları devre dışı bırakmakta!..

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/671/biz-prangalari-kirdik-hala-tasmalilar-var.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar