TERÖRE TESLİM OLMAYACAĞIZ

Terör, alçak, iğrenç, kanlı yüzünü bir kez daha gösterdi.

İstanbul Beşiktaş’ta yüzlerce kilo bomba yüklü bir aracın patlatılması, ardından, bir canlı bombanın kendini infilak ettirmesi ile son belirlemelere göre 38 vatandaşımız şehit olmuş, yaklaşık 160 kişi yaralanmıştır. Ölenlere Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olusun.

Bu hain saldırının yapılma yeri ve zamanı çok ilginçtir. Tam da 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde. İstanbul’da Memursen’in öncülüğünde birçok sivil toplum örgütünün de katılımıyla yapılan yürüyüşle tüm dünya vicdanı Halep katliamına duyarlı olmaya çekilirken. Bizce kültürel, fikri öze dönüş bakımından sembolik değeri çok yüksek olan ve Cumhurbaşkanı ile Başbakanın da katılımı ile Necip Fazıl ödülleri töreni yapılırken bu saldırının yapılması tesadüf değildir.

Daha genel bakarsak; PKK’nın terörist işgali, hendek ve çukurlar gerisinden yaptığı bölücü kışkırtma ve kalkışmada ağır bir yenilgi almıştır. 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi ile tüm terör örgütlerini kanlı bir şekilde milletin ve devletin üzerine salan emperyalist saldırı püskürtülmüştür. Suriye ve Irak’ta karanlık denge ve denklemler üzerine kurulu kirli, zalim kuşatma planları bozulmuştur. Son olarak döviz kurları üzerine yapılan spekülasyonlarla bize ekonomik çöküntü yaşatmak isteyenler, milletin dolardan çıkıp yerli, milli paramıza dönme kararlılığı ile hüsrana uğramıştır. Daha da önemlisi bağımsızlığın en üst düzeyde yasal dayanak ve göstergesi olan yeni anayasa ve başkanlığa geçiş çalışmaları, tasarı olarak Meclis Başkanlığına sunulmuştur. Özetle iç barışını sağlamış, üzerine oynanan oyunları boşa çıkarmış, dışarıya daha güçlü ve kararlı açılan Türkiye, bölgesinde yeni arayış ve ilişkilerle egemen güçlerin korkulu rüyası olmuştur.

Kendi gücü ve dinamikleri ile bölgede daha fazla var olan Türkiye, onların bölgede daha fazla yok olması anlamına gelmektedir. Bu ahval ve şerait içinde terörle yılgınlık, bezginlik, güvensizlik yaratmak, emperyalistlerin son bir kez daha başvurmak zorunda kaldıkları çareye daha doğru söyleyişle çaresizliğe dönüşmüştür. Hadisenin aslı, esası budur.

Birbirinden farklıymış gibi gözüken tüm çeşit ve fraksiyonlarıyla terör örgütlerinin aynı merkezden yönetildikleri ayan beyan ortada olduğu bu aşamadan sonra, saldırının şu ya da bu örgüt tarafından yapılmış olması pek de önemli değildir. Türkiye doğrudan bir Haçlı-Siyonist saldırı ile karşı karşıyadır. PKK’sı, FETÖ’sü, DAEŞ’i, PYD’si, DHKP’si ile tüm örgütler, onlar üzerinden ve onlar aracılığı ile vekâlet savaşı sürdüren, uluslararası emperyalist odak ve merkezlerin taşeronluğunu yapmaktadır. Devlet ve örgütleri ile Türkiye’ye düşmanlık besleyen her odak, işbirliği içinde birleşmişlerdir. ABD, NATO, AB ve Avrupa’nın birçok devleti, bu kanlı terör örgütlerine desteklerini gizleme gereği bile duymuyorlar.

Bu menfur eylemlerin 15 Temmuz alçak kalkışmasının artçı saldırıları olduğunu biliyoruz. Hiçbir şiddet ve hiçbir kara propaganda bizi yıldıramaz, yolumuzdan döndüremez. Aziz ve asil milletimiz, yüksek basireti ve sağduyusu ile oynanan oyunun farkındadır. Cesur, şuurlu, kararlı tutumumuzla millet olarak dik durmaya devam edeceğiz.

Yapanlarını ve yaptıranlarını asla amaçlarına ulaştıramayacak bu alçak eylemleri kesin bir kararlılıkla telin ediyoruz. Özellikle Avrupa’nın terör örgütlerine destek veren kurum ve ülkelerini şiddetle kınıyoruz. Onlara söyleyecek fazlaca da bir sözümüz yoktur. Sözün bittiği noktadayız veya o aşamaya doğru gidiyoruz. Eğer amaçları, bu kirli araçlarla ülkemizde eylemler yapmaksa, işte amaçlarına ulaştılar. Peki sonuç: irademiz daha sağlam, daha keskin olarak sürmektedir. Yani, ulaştıkları amaçlar bizi engellemiyor, bilakis bütünleştiriyor, daha kuvvetli, daha uyanık kılıyor. Ancak yıllardır söylediğimiz bir şey var; kullandıkları o aracın kiri kendilerine fena bulaşıyor. İsteseler de temizlenemeyecekleri, kurtulamayacakları ölçüde, oranda ellerine, yüzlerine kir bulaşıyor. O kir onların ellerlinde, yüzlerinde, yüreklerinde gümbür gümbür patlarsa ne dediğimizi belki o zaman anlarlar. Koyunlarında besledikleri bu yılanlar, en ufak rahatsız edildiklerinde dönüp kendilerini sokacaktır. Hadiseler olmadan önce söylendiğinde fayda vermeyen sözlerin, hadiseler olduktan sonra fayda vermeyeceğini bilmek için âlim olmaya gerek yok. Elbette o zaman vakit çok geç olabilir.

Milletimizin tekrar başı sağ olsun diyoruz.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/631/terore-teslim-olmayacagiz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Mehmet Sezai Aydıngöz
12.12.2016 13:54
İlahi sistemde:Bir kural vardır.Her netice,bir sebebin sonucudur.Her sebep,bir sonucun başlangıcıdır.Ülkemiz terör vahşeti ile kıvranırken;Başta yetkililer olmak üzere hiç kimse:Bu musibet neden başımıza sarıldı ? sorusunu sormuyor.Allah cc.buyuruyor:Emirlerime,uymaz,yasaklarım dan kaçınmaz iseniz:Düşmanlarınızı başınıza musallat ederim. Haşmetinizi düşmanlarınıza karşı üzerinizden kaldırırım.Pişman olup tevbe ederseniz:Ya düşmanlarınızın ruhunu kabzederim veya güçlerini ellerinden alırım.Çok ne

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar