BAŞKANLIK TARTIŞMALARI ANLAMSIZ

Televizyonları izliyorum. Bütün haber kanallarında Başkanlık tartışmaları yapılıyor. Masalar kırılıyor tartışmalar hakaretlere dönüşüyor. Hayretler içinde izliyorum. Ben halktan birisi olarak üzülüyorum. Ne oluyor beyler. Neyi tartışıyorsunuz? Neye karşısınız? Düşünüyorum da benim ülkeme bunlar yakışmıyor diye iç geçiriyorum. Halkın ne düşündüğünü pek de tartışmıyorlar. Bazılarınca halk önemli değil, bazılarınca halkın Başkanlık istediği söyleniyor. Size halktan birisi olarak bir şey söyleyeyim mi? Anayasa tartışmaları beni hiç ilgilendirmiyor ve eğer referandum olursa içeriğine bakma veya öğrenme ihtiyacı hissetmeyeceğim. Referandumda oy kullanacak olan halkın da böyle yapacağına inanıyorum. Kimileri sırf Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı yüzünden içeriğine hiç bakmadan ve düşünmeden “HAYIR” diyecek, kimileri de sırf Recep Tayyip Erdoğan sebebiyle koşarak “EVET” diyeceklerdir. Kimler bunlar derseniz eğer tek cevabım var. “15 TEMMUZ GECESİ DARBEYE KARŞI ÇIKANLAR VE ÇIKMAYANLAR” 15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanlara koşan, tankların karşısına silahsız ve elinde sadece Türk Bayrağı ile meydan okuyanlar, jetlere levye fırlatanlar, tankların nasıl durdurulacağını öğrenmeye çalışıp harekete geçenler. Sadece o gece sokağa çıkanlar değil, farklı sebeplerle çıkamamış olanların da elleri semada Cumhurbaşkanımıza bir şey olmasın ki vatanımız elden gitmesin diye duaya koşanlar. Dua meydanında şehitlere, gazilere eşlik edenler. Vatan müdafaasını silahsız Tekbirlerle, Selalarla, dualarla, yüreklerindeki imanlarıyla kazananlar. Artık halk tüm siyasi gelişmeleri bir vatan savunması olarak görüyor ve Referandum olursa yine Cumhurbaşkanının çağrısına uyacak ve “EVET” mührünü basacaklardır. Çünkü O’na güveniyorlar. Neden mi? İstanbul Belediye Başkanlığı’nda yaptıklarından dolayı. Neden mi? 14 yıldır yaptıklarından dolayı. Çünkü halk üzerinden geçtiği yolları görüyor. Denizin altından, üstünden köprülerden geçiyor. Avrupada bile olmayan tünelleri kullanıyor. Çünkü halk gittiği hastanede ücretsiz tedavi oluyor. Çünkü inançlarını daha özgürce yaşıyor. Recep Tayyip Erdoğan’a inanıyorlar. Çünkü O’nu aralarında kendilerinden birisi olarak görüyorlar. Bazen bir garibanın evinde iftarda, bazen bir şehidin taziyesinde Yasin-i Şerif okurken görüyorlar. Neden mi O’na inanıyorlar? Güçlü devlet başkanlarının yanında ezilen değil, vakur duruşuyla görüyorlar O’nu. Mazlum Müslümanların haklarını savunurken buluyorlar O’nu. 15 Temmuz gecesi korkup kaçan değil, fantomların üzerine yürüyen bir lider olarak görüyorlar O’nu. Böyle gördükleri için de, yine O’nun çağrısına uyacak ve referanduma 15 Temmuz ruhuyla koşarak “EVET” mührünü basacaklardır.

Boşuna tartışmalar yapmayın beyler, hanımlar. Gerçek bu. Reyting için tartışma programlarını her şeye rağmen sürdüreceksiniz biliyorum ama; halka tesir edemeyeceğinizi bilmenizi isterim. Tabi halktan birisi olarak söylüyorum.

Erdoğan, diktatör olacakmış. Buna kargalar bile güler. Dedelerimiz diktatörlüğün ne olduğunu gördüler. Biz de 12 Eylüllerde diktatörlüğün nasıl bir zalimlik olduğunu gördük. Bu aziz millet asla zulmü de, zalimi de sevmez. Eğer Recep Tayyip Erdoğan’ın diktatör olacağını sezseydi (ki bu milletin sezgisi çok kuvvetlidir) asla gönlünde O’na yer ayırmaz “Ya Rabbi benim ömrümden al Cumhurbaşkanımıza ver” diye dua etmezlerdi. Tekrar söylüyorum ki halkın bu kadar içinde yaşayan, dertlerini ve sevinçlerini paylaşan Recep Tayyip Erdoğan’dan diktatör olmaz. Olsa olsa Fatih olur, Abdülhamit olur. Halk olarak yıllardır bu özlem içindeydik zaten. Yırtınsanız da, çatlasanız da halk yine Başkomutan’ın çağrısına uyacak sandığa gidecek ve 15 Temmuz ruhuyla “EVET” mührünü basacaktır. Halktan birisi olarak ülkemizde yaşayan değişik inanç ve fikirdekilere diyorum ki; emin olun O’nun başkanlığında daha özgür ve mutlu olacaksınız.

Kimse merak etmesin ki siyasi bir deha olan Recep Tayyip Erdoğan oldukça bu ülkeyi kimse bölemeyecektir. 15 Temmuz bunun en bariz delilidir.

1453’ün intikamının peşinde olan batılılar ve İslam’ın dirilişine engel olmak isteyen tüm İslam düşmanları O’na saldırıyorken bu millet O’nu hiç kimseye yedirmeyecektir. Tüm emperyalistlere meydan okuyan “Dünya beşten büyüktür” diyen bir lideri özlemiştik. Bütün İslam ülkelerindeki halk da böyle düşünüyor ve Türkiye ile birlikte Recep Tayyip Erdoğan’a dua ediyorlar. Amerika’da yaşayan bir Somalili Müslümana “Neden kendi ülkene değil de Türkiye’ye dua ediyorsun?” dediklerinde şu ibretli cevabı verir “Somali’ye dua edersem sadece ülkem kurtulur ama; Türkiye’ye Recep Tayyip Erdoğan’a dua edersem tüm İslam Alemi kurtulur”.

Solcuları hiç anlamıyorum. Hani siz emperyalizme karşı değil miydiniz. Peki öyleyse neden emperyalizme, kapitalizme ve tabii ki faşizme karşı meydan okuyan bir liderin yanında yer almıyorsunuz. Devlet ağabey’i tebrik ediyorum ve dua ediyorum. Devletin bekası için üstüne düşen görevi yerine getiriyor. İnşallah böyle devam eder. Devlet Ağabey “Şahsım değil, partim değil, Devlet önemli, Türkiye’nin bekası önemli” dedi ve tavrını koydu. İşte 12 Eylül öncesinin Ülkücü ruhu.

Anayasa maddelerinde şöyle yazıyormuş, böyle yazıyormuş halk ona bakmayacak. Başkomutanımız referanduma sunulan Anayasa hakkında ne diyor önemli olan o olacaktır. Recep Tayyip Erdoğan referandumda “EVET” deyin diyorsa halk da gidip “EVET” diyecektir.

Siyasiler, hukukçularımız, danışmanlarımız çalışmalarını yapsınlar. Olması gerekenin en iyisini yapmak için gayret ederek Başkomutanımıza sunsunlar. BİZ HALK OLARAK “EVET” DEMEYE HAZIRIZ. Kendi aklınız yok mu diyenlere diyorum ki; elbette var. Bugüne kadar aklımızla gidip oylarımızı kullanarak yöneticilerimizi biz seçtik. 14 yıldır seçtiklerimiz konusunda ne kadar akıllı olduğumuzu gösterdik. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere seçtiklerimiz, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak haklı olduğumuzu gösterdiler. Bizi vesayetlerle dolu fakir bir eski Türkiye’den kurtarıp gurur duyduğumuz yeni bir Türkiye’ye kavuşturdular ve daha da yapacaklar. Eğer bu halk aklını kullanmamış veya yanılmış olsaydı çoktan vazgeçerlerdi. Türkiye’nin siyasi tarihinde görülmemiş siyasi bir olay yaşanıyor. 14 yıldır oylar artarak sürüyor.

Tüm halkımızı bu çerçevede Başkomutan’ın etrafında toplanmaya ve birliğe davet ediyorum. Mesele bir parti meselesi değildir. Devlet Ağabey’in dediği gibi bir beka meselesidir.

Güçlü Başkan, güçlü Devlet, güçlü iktidar, Güçlü Türkiye.. Kahraman milletimize, imanlı ümmete ve özgürce ve adilce yaşamak isteyen tüm insanlığa hayırlı olsun.

Dünya gelirinin yarısı 70 holdingde, gerisi ise tüm geri kalan insanlarda olan bu zalimane gidişata ancak Türkiye dur diyebilir.

Yeni ve güçlü Türkiye’ye ve onu inşa eden lider Recep Tayyip Erdoğan’a ve ekibine selam olsun.

Vesselam.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/568/baskanlik-tartismalari-anlamsiz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

GülşaZi taşdemir
04.12.2016 23:00
Ülkem kirli oyunlar ve tezgahlardan geçiyor biz vatanseverler sesimizi duyurup halka gerçekleri haykırmalıyıZ inşallah 15 Temmuz'la alakalı gözyaşı gecesi düzenlerseniz büyük bir iyilik yapmış olursunuz bu millete selamlar Haşim bey Allah'a emanet olun

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar