KAÇIŞAN SATILIK RUHLAR

Bazı olayları çözmek, çok zor olmasa gerek. Aslında bazıları gizli saklı işler yapsalar da zaman zaman ipuçlarını verirler. Önemli olan olayları doğru bir açıdan görmek ve ipuçlarını doğru değerlendirmektir.

1967 Arap-İsrail savaşı esnasında Pakistan Başbakanı, Arapları destekleyen bir demeç vermişti.

Bunun üzerine 09 Ağustos 1967 tarihinde İsrail’in ilk ve söz konusu dönem için eski Başbakanı Ben Gurion’un, The Jewis Chronicle gazetesine 09 Ağustos 1967 tarihinde verdiği demeç şöyleydi:

“Dünya Siyonist Hareketi, Pakistan tehlikelerine karşı ihmalkâr davranmamalıdır. Bu ideolojik devlet, bizim varlığımız için bir tehdittir ve Pakistan şimdi ilk hedef olmalıdır. Pakistan, bütünüyle Yahudilerden nefret ediyor ve Arapları seviyor. Arapların Bu sevgilisi, Arapların bizlere olan tehlikesinden daha fazla bizim için tehlikelidir. Bu konuda, Pakistan'a karşı acil tedbirler alınmalıdır. Dünya Siyonizmi için bu en önemli husustur. Hint yarımadasının sakinleri olan Hinduların kalpleri, Müslümanlara karşı nefret doludur. Bu nedenle Hindistan, Pakistan'a karşı orada çalışmak için bizim için en önemli başlangıç noktasıdır. Biz tüm gizli planlar ile bu tabanını istismar eden Yahudiler ve Siyonizm düşmanı Pakistan’ı ezmemiz esastır.”

Ben Gurion’un (Guryon), bu açıklamalarından sonra Hindistan, iki kez Pakistan ile savaşa girdi ve ikisinde de Pakistan mağlup oldu. Bununla yetinilmedi, çeşitli entrika ve oyunlarla Doğu Pakistan, karıştırıldı ve bölündü. Pakistan’dan koparılan topraklar, Bengladeş adıyla ayrı devlet oldu.

Sanırım şimdi neden “One Minute” olaylarından sonra çeşitli ekonomik spekülasyonların yanında bölücü hareketlerin hızlandığını, Gezi kalkışmasının gerçekleştiğini, 17-25 Aralık adlî ihtilalin devreye sokulduğunu ve en son 15 Temmuz meşum olayının vuku bulduğunu anlıyor muyuz?

“Dünya Beşten Büyüktür” derseniz, bölgenizde yapılan operasyonlara müdahale ederseniz, neden düşmanlarınıza silah verildiğini ve ülkede barınamayanları birer besleme olarak yanlarına aldıklarını, daha iyi görüyoruz.

Sis perdesi, her geçen gün biraz daha dağılacak ve düşmanlarımız tek tek ifşa olacaklardır.

Çünkü, büyüyen ve bağımsız hareket eden bir devlet oluyoruz artık. Karakol görevini üstlenen satılmış uşakları kapı dışarı ettik. Artık yönetim kadrosunda, ruhunu ve bedenini satmış bir tek kapıkuluna yer olmayacak. Bu böyle biline!..

Nelson Mandela çok nefis izah eder bu durumu: “Hür olmak için gökyüzünü satın almanıza gerek yok, ruhunuzu satmayın yeter.”

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/565/kacisan-satilik-ruhlar.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Semra AKTO
16.11.2016 15:20
Yazılarınızı dört gözle bekleyen bir öğrenciniz olarak analiz, tespit ve tabi ki yorumunuz süper olmuş.

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar