MİLLİYETÇİ GENÇLİK VE MİLLİ KALKINMA!

Eklenme Tarihi: 03.10.2016 08:29:50 - Güncellenme Tarihi: 03.10.2016 08:37:41

Bugünlerde en çok neye ihtiyacımız var diye sorsak eminim ki büyük çoğunluğumuz yerli ve milli insan gücüne ihtiyacımız var, cevabını verecektir.

Yıllardır yeni nesilleri milli mefkûreye göre yetiştirmeliyiz diyenleri çeşitli gerekçeler göstererek susturmaya çalışanlar inşallah gerçekleri 15 Temmuz acı tecrübesiyle görmüşlerdir.

Türk Milliyetçiliğinin abide şahsiyetlerinden birisi olan Hüseyin Nihal Atsız, ?Türk Ülküsü? kitabında Milliyetçi bir nesle ne çok ihtiyacımız olduğunu üstünü çize çize anlatır.

Hükümetlerin, devlet adamlarının ?Milliyetçi bir gençliği? yetiştirme noktasında gerçekçi ve sahici olmalarının altını çizer. Atsız Türk Yurdunun selameti için milliyetçi bir neslin sayısının artması noktasında neler yapılması gerektiğini anlatır. Dünden bugüne geldiğimizde yaşadığımız bunca badireden sonra vardığımız sonuç yine aynıdır.

Vatansever ve milliyetçi bir gençliğin varlığının ne denli önemli ve hayati olduğu hususunda bugün hemen herkesin hemfikir olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Milli hamleler ancak milliyetçi zihinlerle hayata geçirilebilir der Atsız. Bunu da  ?Milli Kalkınma Programı ? adını verdiği maddeler şeklinde şöyle anlatır:

Türkçüyüz

Arınmış Türkçeciyiz

Yasacıyız

Toplumcuyuz

Milli Gelenekçiyiz

Şuurlu demokrasiye taraftarız

Ahlakçıyız

Bilimciyiz

Teknikçiyiz

Bugün bu maddelere baktığımızda içinde hala geçerliliğini koruyan ve toplum olarak ihtiyacımız olan temel hususlar olduğunu görüyoruz.  Hüseyin Nihal Atsız gibi büyük bir Türk Milliyetçisini beğenirsiniz beğenmezsiniz ayrı lakin kabul etmemiz gereken bir hakikat var ki o da Atsız?ın bir zamanlar uğrunda tabutluklarda yattığı Türk Milletçiliğinin bugünlerde yükselen bir değer olduğudur.  

Artık Türk Milliyetçiliği başta olmak üzere Cumhuriyetin kurucu değerleri devletimizin zor zamanlarında değil, bütün zamanların tek hâkim ve değişmez ideolojisi olmak ve korunmak zorundadır. Çünkü ancak bu kurucu hâkim ideolojiyle devletimizi ayakta tutabiliriz.

Bundan böyle hiçbir şekilde Türk milliyetçiliği ve Cumhuriyetin kurucu değerlerinden asla taviz verilmemelidir. 15 Temmuz?da, bu asil ve büyük Türk milleti, tarihinin en karanlık gecesini bu milli mefkûre ile aydınlığa çevirmiştir.

Türk Milletini diğer Ortadoğu milletlerinden ayıran saik de işte bu milli ülküdür. Türk ülküsüdür. Tarihi genetiğinde milli ülkü ve mefkûresi olmasaydı bugün bizler de Suriye benzeri bir travmanın içinde olabilirdik belki de? Dış mihrakları yanıltan da işte bu unsuru göz ardı etmiş olmalarıdır. Hiç kimse o karanlık geceyi hafife almasın ve unutmasın lütfen...

Hüseyin Nihal Atsız?ın ?Türklerin Türküsü? adlı şiirinde Türk milletini anlatırken sanki tam da 15 Temmuz gecesinde hain ve işgalcilere gösterdiği o muhteşem direnişi anlatır gibidir:

?Delinse yer, çökse gök, yansa kül olsa dört yan

Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan

Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan

Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz??

Hiç kimse ama hiç kimse unutmasın ki ırkçı bir perspektiften değil, tarih ve kültür milliyetçiliğinden bahsediyoruz. Türk bu ülkenin kurucu unsurudur ve üst kimliğidir. Türk yoksa bu topraklarda hiç kimse yoktur ve olamaz. İşte bakınız Ortadoğuya?


Vefalı Türk oralardan ayrıldığından beri hiç kimselerin yüzü de bahtı da gülmedi ve gülmeyecek! Altaylardan Tuna?ya olan bu geniş topraklarda yine huzur ve adaleti Vefalı Türk Milleti tesis edecektir ve o günler yakındır. Hiç kimsenin kuşkusu olmaya?

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/440/milliyetci-genclik-ve-milli-kalkinma

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar