KİMLER GÖĞÜSLERİNDE KOR ATEŞTEN YÜREK TAŞIYORMUŞ ANLADINIZ MI?

Yüzünde meymenet olmayan adamın, TUSKON Başkanı Rızanur Meral’in 5. Genel Kurul toplantısında Cumhurbaşkanı’na, onun üzerinden bütün bir ülkeye yaptığı tehdidi biliyorsunuzdur. Bir yerinde "Ama sokakta, otobüste kahvede, medyada, duyup gördüklerimize ve işittiklerimize göre, şuna da inanıyorum ki, yakın gelecekte, kimlerin inlerde yaşadığını, kimlerin saklanacak in arayacağını, kimlerin müsvedde, kimlerin asıl olduğunu herkes görecek" diyordu.

Aslında üzerinde durmaya fazla gerek olmamasına rağmen, bu örgütlenmenin de içinde rol aldığı şebekenin kararlı, planlı niyetini ifşa etmesi açısından önemli. Konuşmanın şifreleri, derinlikli düşünmeye gerek bırakmayacak kadar açık. O konuşma tam da Fethullahçı terör örgütünün, sanılandan da önce darbeyi kurguladığını, kurgunun en ince ayrıntısına kadar hesap edildiğini göstermektedir.

Keşke hainlikte yaptıkları yarışı şovda bırakmayıp küstahlıklarını sonuna kadar sürdürselerdi. Daha o konuşmada bile gerek duyulduğunda saptırma, bir tarafı boş bırakma, kaçamak davranma, kıvırma payı konulmuş. Mesela doğrudan kendi niyet ve kararlılıklarını dolaylı yolla ifade ediyorlar. Sorumluluk almıyorlar. Halkın üzerinden bir sektirme yapıyorlar.

Güya kahvedeki, sokaktaki, otobüsteki insanlar öyle düşünüyormuş da onlar bu düşünceyi yansıtıyorlarmış, halkın isteklerine uygun davranıyorlarmış gibi çok zekice bir yöntem, bir tarz kullanıyorlar. Zekice dediysem gerçekte öyle olduğu için değil elbette. Kendileri zekice bir düzen kurduklarını sanıyorlar. Olur ya planladıkları kalkışma başarısız kalırsa, olur ya Türkiye’den de kaçamazlarsa hiç değilse kendilerini kurtaracak bir açık kapı bırakmalı değil mi?
 
Niçin böyle söylediniz?

Kimden yana, ne maksatla bu tehdidi savurdunuz? 

Kim yakında ne görecek?

Şimdi görülmeyen sonra görülecek olandan siz nasıl haberdarsınız? 

Varsa bir tehlike bunu neden halkınızdan ve devletinizden saklıyorsunuz?

Bu konuşmalar, Tuskon ve benzeri organizasyonların, darbe planlarının, doğrudan Cumhurbaşkanını ve milli kurumları hedef alan bir hain planın tam ortasında olduğunuzu gösteriyor.

İşte bütün bunlar sorulduğunda kendilerince bir kaypaklık hattını da önceden kurmuşlar. “Hayır efendim, biz bu hareketlerin, hele darbe girişiminin asla bir yerinde değiliz, olamayız. Biz sadece halkımızın konuştuklarını ifade ettik.” Bununla da kalmayacaklar. Senden benden daha çok ‘Fetö’ diyecekler. ‘Bak gördüğünüz gibi bizler de bunların bir örgüt olduğunu söylüyoruz.’ Daha ilerisine gidecek, Fetö’ye küfredecekler. Olur mu canım? Bu kadar kişiliksizliği insanın midesi kaldırmaz. Bunlarınki kaldırıyor işte.

Örgütün en üst kesimlerinden daha alt ve kadrolarına özellikle bir şekilde darbeyle açık ilişkileri olanlara talimat gidiyor. ‘Gülen’e küfredin.’ İçlerinden bazıları bunun nasıl olacağını soruyorlar. Israrla küfretmeleri söyleniyor. Niçin? İnandırıcı olmaları için. Kendilerini gizleyecekler de onun için. Sözüm ona bu ayakla sizleri aldatacaklar. Devleti yanıltacaklar. Casusluklarına, neocon kâfirlerine ‘hizmet’i sürdürecekler. Siz de aptallık düzeyinde çok saf insanlar olarak bu numarayı yutacaksınız. Yani kucağınızda oturup sakalınızı yolmaya devam edecekler. Ne kadar zekiler değil mi?

Bunlarınki zekâ değil, bayağı yalanlarla kendilerini gizleme kurnazlığı. O bile değil. İhanetin zekâsı olmaz. Zekâ ile alçaklık yan yana, iç içe durmaz. Zeki olan insan memleketine, milletine açık bir düşmanlık içinde olmaz, olamaz. Hele başkasını ‘akılsız’ görme aptallığını ‘zeki olmak’ sananlar, sığ bir düzeysizlik içinde bulundukları her yeri çirkinleştirirler. Gizlenmeye çalışırlarken öyle ortadalar ki. Başlarını kuma gömen deve kuşları gibi. Karşınızdaki insan akıllı davranamadığı için siz de zekânıza uygun davranamıyorsunuz. Karşınızdaki insanın açık ahlaksızlığı, sizin erdenli kalmanızı zorluyor. Ne yapacaksınız? Bünyeyi pislikten temizleyeceksin. Başka ne yapılabilir?

‘Yakında herkes görecek’diyordu yüzünde meymenet olmayan adam. İşte herkes gördü. Kimler inlerinde saklanmış? Kimler ihanetleri için dışarıdan emir bekliyormuş? Kimler haince planlar yapmış, yapıyormuş? Kimler aşağılık, yalancı imiş? Ve kimler adam gibi adammış, göğüslerinde kor ateşten yürek taşıyormuş, kimler ateşten, namludan, ölümden bile korkmuyormuş görüldü. Bu geri zekâlılar da gördüler mi, görmüşler midir bilmiyorum. Emin değilim.

Emin olamayışımın nedeni adam olmakla ilgili bu kavramların onlarda bir karşılıklarının olamayacağıdır. Adam gibi dost olmayı beceremediniz bari düşmanlığınızı adam gibi yapın. Bari düşmanlık yapıyorsunuz, şöyle bizleri, yani imha etmek istediklerinizi hayran bırakacak bir düşmanlık yapın. İnsan alçaklıkla savaşırken izzet ve onurun, akıl ve cesaretin tadına doya doya varsın.

Ama ilk fırsatta, Cumhurbaşkanımızdan, halkımızın tüm fertlerine kadar çelikten bir yürek olup tankınızın, topunuzun karşısına dikildiği andan itibaren çil yavrusu gibi, fareler gibi kaçmaya, dağılmaya başladınız. Yanlış bir şey yapmadınız. Yanlış doğru olma kaygısı olanlar içindir. Sizler kendinize yakışanı yaptınız. Böylece herkes inlerde olanı gördü. Akıllarınca yapacakları darbeye güvenerek bizi ölümle, hapisle tehdit ediyorlardı.

Geldiğimiz bu aşamada biz onları tehdit etmeyeceğiz. 

Bir savaş içindeyiz ve bu savaşın cephesi sadece burayla, Anadolu ile sınırlı kalmayacak. Ümmetin ve bütün mazlum coğrafyaların kuşatmak istedikleri her yerinde karşılarında olacağız. Bunlar şimdiye kadar hep el bebek gül bebek beslendiler. Şımardılar. Esaslı bir dayak yemediler. İlk kez biraz pataklanıyorlar. Kimse acele etmesin. Falaka yeni başlıyor. Onlar için Balkanlardan Kafkasya’ya, Asya’dan Afrika’ya bir felaket geliyor ki sormayın. Felekleri şaşacak. Bu işin, bu devlet ve milletin çocuk oyuncağı olmadığını anlayamayanlar da anlayacak.

Sadece örgütün buradaki veya kaçan piyonları değil, onları bize karşı piyon olarak kullananlar da anlayacak. Onları tutan, koruyan, besleyen, kullanan kim varsa aynı akıbetten nasibini alacak. Aslında Türkiye’nin bunlarla da birebir hesabı yok.

Asıl mesele onlar üzerinden yapılan kuşatmayı kırmak, hesabı bozmak. Bu yolda çok sağlam, sağlıklı gelişmeler var. Şimdi oyuncusu, figüranı, azmettireni, silah ve akıl vereni ile perde gerisindeki tüm uluslar üstü, karanlık odaklar çok kötü sıkıştılar. Hayır hayır, artık geldiğimiz noktada sadece Fethullah Gülen’i vermekle de kurtulamazlar. Kurtulamayacakları ilk cephe hatları Suriye ve Irak’ta neler olacağına bir bakın sonra tekrar devam ederiz.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/362/kimler-goguslerinde-kor-atesten-yurek-tasiyormus-anladiniz-mi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar