İslamcıların sahte kahramanı İskilipli Atıf

Takım tutar gibi adam tutuyoruz.

Tarihin sayfalarını karıştırırken işlerine gelmeyen bilgileri görmezden gelmekte İslamcı aydınlar üstüne başka aydın türü yoktur gezegenimizde.

İskilipli Atıf’ın masum olduğuna inandık ya, tamam konu kapanmıştır; masumdur, mazlumdur, büyük din alimidir, vatanseverdir…

Cemil Meriç “Aydının mukaddesi gerçektir” demiş.

Halt etmiş Cemil Meriç.

Bizler işimize gelmeyen gerçekleri görmeyiz arkadaş!..

Hatta Hayrettin Hocamızın fetvası bile var, bu uğurda yalan bile söyleyebiliriz.

14 Temmuz 1919’da Alemdar Gazetesinde çıkan yazısında bakın ne demiş İskilipli Atıf:

"İslam kilidinin anahtarını, İngiltere'nin güvenilir eline teslim etmekte, İslam alemi için hiçbir tehlike yoktur."

Mustafa Kemal Paşa’nın başlattığı Kuvayı Milliye hareketini baltalamak için harika bir formül bu: İslam kilidinin anahtarını İngilterenin güvenilir eline teslim et… 

On dönüm bostan, yan gel yat Osman… Pardon Atıf…

***

Mekke Şerifi Hüseyin'i isyan ettiren İngiliz ajanı Lawrance'dir. Şerif Hüseyin'in hainliği konusunda islamcılar ve milliyetçiler görüş birliğindedir.

Peki, Kurtuluş Savaşı'nı baltalamak için İngiliz Casusu Rahip Robert Frew tarafından kurdurulan "İngiliz Muhipleri Cemiyeti" üyeleri konusunda niye hem fikir olunamıyor?

Şerif Hüseyin ne ise Şeyhülislam Mustafa Sabri de odur.

Şerif Hüseyin ne ise İskilipli Atıf da odur.

Şerif Hüseyin ne ise Said Molla da odur.

Şerif Hüseyin ne ise Damat Ferit de odur.

Şerif Hüseyin ne ise Ali Kemal de odur.

Çünkü hepsi İngiliz Muhipleri Cemiyeti üyesidir.

Aralarında şöyle bir nüans vardır sadece: Şerif Hüseyin İngilizlerle birlik olup Osmanlı ordusunu arkadan vurmayı başarmıştır.

Saydığım  isimler ise "Kuvayı Milliye askerinin kellesini almak Müslümana farzdır" fetvaları vermişler ama Mustafa Kemal Paşa'nın kellesini alamamışlardır.

İngiliz Muhipleri "hain" değilse Şerif Hüseyin de hain değildir.

Bana göre de Lawrance'nin maşası da haindir, Robert Frew'in maşaları da...

Duydunuz mu beni siyasal islam soslu ülkücüler ve siyasal İslamcılar?..

***

Kurtuluş Savaşı'nda "Kızlı Alay" olarak bilinen Albay Halit'in kumanda ettiği 70. Alay vardır. Veremden hanımını kaybeden Albay Halit 9 yaşındaki kızı Nezahat'ı emanet edecek kimsesi olmadığı için önce Çanakkale Savaşı’na beraberinde götürür. Küçük Nezahat henüz  9 yaşında iken düşmana ilk kurşunu Çanakkale’de atar. Sonra Kurtuluş Savaşı'na beraberinde götürür. Bu yüzden 70. Alay yerine "Kızlı Alay" adı yaygınlaşır.

Nezahat Onbaşı cephede ata binmeyi ve kendisine Çerkez Ethem'in hediye ettiği küçük mavzeri kullanmayı öğrenir.

12 yaşındaki Nezahat, Gediz Savaşı'nda cepheden kaçan askerlerin önüne at sürer:

"Ben babamın yanında ölmeye geldim, siz nereye kaçıyorsunuz?.. Tuuu sizin erkekliğinize!.."

Diye bağırarak kaçanları geri çevirir. Bütün savaşlarda askerin moral kaynağı olur.

İskilipli Atıf’ın başkanı olduğu Teali İslam Cemiyeti  adına İkdam gazetesinde Onbaşı Nezahat'ı da içine alacak şekilde İstanbul'da şu fetva yayınlanır:

"Kuvayı Milliye askerinin vücudlarını külliyen ortadan kaldırmak Müslümana farz olmuştur.”

Tuuu sana İskilipli Atıf... Onbaşı Nezahat'ın kellesini mi istedin? Aslında senin kelleni Kurtuluş Savaşı biter bitmez almak gerekirdi.

***

İskilipli Atıf avukatlığı için kitap yazan islamcılar onu şöyle savunuyorlar:

"Evet İkdam'da, Alemdar'da Kuvayı milliye aleyhrtarı fetvalar çıkmıştır ama altında İskilipli Atıf Hoca yazmaz."

Doğru, yazmaz.

Peki ne yazar?

"Teali İslam Cemiyeti Reisi"

Peki o tarihte reis kimdir?

Yooo orasını sakın sorma

Tabi ya, orasını sorarsak yalan balonu patlar.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/3585/islamcilarin-sahte-kahramani-iskilipli-atif.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

ferik
02.12.2019 13:03
Acaba halktan bazı insanlar O 'Kuvvay-ı Milliye' ismiyle vücuda gelmiş olan asker gruplarına neden karşı çıkmış olabilir? Millete zulmederek, mallarını gaspederek, Halife olan Padişaha başkaldırıp tefrikaya sebep olması, pervasızca emrivakiyle kendilerini komuta eder halde gördüklerinden olabilir mi ? Milletimiz İstiklal Harbi'nde zaten yeterinden fazlasınca fedakarlıklar, gayretler gösterip harbi kazanmıştır. Hem İskilipli Atıf Efendi'nin idam edilerek katledilmesinin sebebi vatan hainliğinden midir, yoksa frenklerin serpuşu olan şapka inkilaPına muhalefet ettiğinden midir ? Yazık! O da mezkur inkilaPtan iki sene evvel çıkartmış olduğu bir neşriyat sebebiyledir ki akıllara sakattır ! Merak etme yazar efendi! Bu millet Cumhuriyet devri istibdatında, İstiklal Mahkemeleri'nin ne zulümler işlediğini, ne şenaatler yaptığını muhtelif mecralardan öğrenebiliyor artık. Eskiden yazılmış yalan ve uydurma ve dahi tarafgir tarih anlatımlarını, neşriyatlarını ipleyen ve inanan pek yok; Ancak Kamalist zihniyetli ve din düşmanı olan bazı fraksiyonlara takılmış insancıklar o yalanlara inanırlar..
SERVET ARSLANER
04.12.2019 12:12
BAY ALPER AKSOY, ADINI LAUBALİ BİR ŞEKİLDE TELAFFUZ ETTİĞİN O MERHUM CEMİL MERİÇ'İN BÜYÜK SÖZLERİNDEN BİRİ DE : " MÜSTEMLEKE AYDINI" KAVRAMIDIR. YANİ, SİZİ TARİF EDİYOR. VE SİZ, İSKİLİPLİ ATIF HOCA'YA OLMADIK İFTİRALARI ATIYORSUNUZ.ÇÜNKÜ SÖMÜRGECİ SİZİ YETİŞTİRENLERİ BU İSTİKAMETTE YETİŞTİRDİ. ÖYLE Kİ, ŞAPKA KANUNU ÇIKMADAN ÖNCE YAZDIĞI BÜROŞÜR'Ü DAHİ POTANSİYEL TEHLİKE GÖRDÜĞÜ İÇİN ONU HEM İDAM ETTİRDİ ve HEMDE ÖLÜSÜNÜN DE DAHA TEHLİKELİOLMAMASI İÇİN BELGELERİ TAHRİF EDEREK İNGİLİZ MUHİBLER CEMİYETİ ÜYESİ GÖSTERDİ. MÜSTEMLEKE AYDINLARIMIZ DA İŞTE BÖYLE, ŞAPKA GİYME KEPAZELİĞİ SEBEBİYLE NİCE ÂLİMİN İDAMINDAN TEK KELİME ETMEZKEN MAZLUM VE MADURU UN GÛYÂ SAHTEKÂRLIĞI ÜZERİNE AKIL YORDU. YAZIK Kİ NE YAZIK ! BU MANJURTLAŞMIŞ ZİHNİYET ve ANGUTLAŞMIŞ GÜRÛH MÜSTEMLEKE ATYDINI BİLE OLAMAZ. NE OLACAĞININ TAKDİRİNİ VİCDANLARA HAVALE EDİYORUM.

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar