MİLLETİN GÖNLÜNDEN SÜRÜLMEK NE KÖTÜ BİR CEZADIR

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Fethullahçı Terör örgütünün suçlarını sayıp dökmek yeni bir düşünce ve zekâ belirtisi değildir. Sadece bu alçakça girişim, onları suç işlemenin ötesinde affedilmeyecek vahim ihanetin aktörleri yapmıştır. Bu Hizmet’leriyle onur duysunlar. Mutlak itaatle adeta tanrısallaştırdıkları o çok muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretlerini ‘rab’ edinmeleri sonucu içine düştükleri alçaklığın onurunu yaşasınlar. İsrail Siyonistlerine ‘Hizmet’ etme aşkıyla millete hezimet yaşatmaya çalıştılar. 

İsrailli yazar Alon Goshen-Gottstein, Gülen'e bir şey olması halinde İsrail'in büyük kayıp yaşayacağını söylemişti. Nasıl bir kayıptır bu? İsrail’in Gülen ve örgütü üzerinden ne tür faydalar sağlamaktadır. Hiç düşünmeye gerek yok ki, önce istihbarat bilgileri sonra gerektiğinde eyleme geçecek oluşları, İsrail için kullanılmaya elverişli olmaları demektir. 

Bu yapının geldiği hastalıklı psikoloji, Türkiye’ye zarar verdiği ölçüde haz duymaya başlamıştır. En tepede yalan yanlış bilgi, spekülasyon ve kurgularla yürütülen çalışmalar en aşağıda aymaz, yılışık, sırnaşık bir edayla zeytinyağı gibi su üstüne çıkmaya çalışarak sürdürülüyor. Türkiye aleyhine ve zararına neticeler almak, kararlar çıkarmak, raporlar düzenlemek için akıl almaz paralar dağıttılar, dağıtıyorlar. Bu paraların iyi duyguları sömürülerek zavallı Anadolu insanından toplanan himmetlerden toplanmış olması da ayrı bir bayağılık. Bunlar bu kadar alçak. Alçaklıkları hizmetlerine girdikleri CIA ve Mossad’dan huy olarak kaptıkları ahlaksızlıktan geliyor.

Geçenlerde İngiliz milletvekili Garnier’in, FETÖ’den aldığı 115 bin sterlin karşılığında Türkiye’yi karalayan bir rapor hazırladığının ortaya çıktığını sizler de biliyorsunuzdur. Bu rapor, FETÖ’nün dünya çapındaki propaganda ağıyla Türkiye’ye karşı yürüttüğü faaliyetin açığa çıkan sayısız örneklerinden sadece biriydi. 

Bu yapı kötülüklerini kesin bir inanmışlıkla yapıyor. Kendilerine göre Gülen iyilik meleği de değil, ondan çok öte bir şey. Ondan sudur eden, vaki olan her şey iyidir. Ona karşı olan her şey kötüdür ve ortadan kaldırılmalıdır. Onun için Erdoğan kötüdür, onun için darbeye direnen halk kendini bilmez, aldatılmış güruhtur. Ve Gülen’in gösterdiği amaç için yapılacak her ittifak kutsaldır, kutsala, hayra ve mutlak iyiliğe hizmet eder. Bu amaçla PKK ile de, dünyanın başka terör örgütleriyle de çalışılır. Yeter ki Gülen kazansın, yeter ki, Türkiye kaybetsin. Mantık bu. Bu bir çarpılmışlık halidir elbette.

Darbeyi başaramayanlar Kandile doğru kaçarlarken PKK'nın telsiz kestirmelerinde, FETÖ'cü teröristler için söyledikleri ilginçti. Aslında pek de ilginç değildi, kendilerinden bekleneni anons ediyorlardı: 'Kucaklaşalım', 'dirsek temasında bulanalım', 'beraber hareket edelim' PKK’nın da Fetullahçı Terör Örgütünün de Türkiye'nin önünü kesme projesinde ve aynı yerden koordine edildiğini hâlâ anlayamayacak kadar kalas var mı acaba? Maalesef var.

Bu insanlar acıma ve merhamet duygularımızı fazlasıyla ve hoyratça kullandılar. Bizden çaldıkları imkân ve araçlarla bizleri öldürmeye geldiklerinde bile bizden anlayış bekleyecek kadar karaktersiz olabildiler. Hâlâ kayıtsız koşulsuz memleketi ve milleti ile bütünleşeceklerine, bin bir türlü yalan ve takiyye ile aramızda yer bulmaya çalışabilirler. Hayır cezanızı çekeceksiniz. Farklı dinden imandan, mezhepten olsaydınız önemli değildi.

Etnik farklılıklarınız sorun olmazdı. Hatta akla gelebilecek en uç noktada radikal bir tutumla terörist bile olabilirdiniz. Bunun bir şekilde bireysel bir tavırla benimsenmiş yol olduğunu düşünmek, geleceğiniz ve kişiliğiniz adına umut taşımamıza sebep olabilirdi. Ama değimli ki, aklı ruhu satılmış insanlar olarak tam teslimiyetle bizi öldürmeye geldiniz. Bu ihanet bize çok ağır geldi. Gidin gözümüz görmesin sizi. Ama yok gerçek bir pişmanlıkla arınmak istiyorsanız, ne diyelim tövbe edene de engel olunmaz ki. O zaman gelin ama şu eşikten içeri girmeyin. Sizin yeriniz kapı dışında beklemektir.

Artık bu hareket ve mensuplarının, millet gönlünde toz zerresi kadar yeri yoktur. Milletin kalbinden sürülmek en onulmaz cezadır.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/358/milletin-gonlunden-surulmek-ne-kotu-bir-cezadir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar