DÜŞMANIN ŞAH DAMARI KESİLECEKTİR

15 Temmuz, sonuçları tahayyül bile edilemeyecek kaos planları bozulmuş düşmanların hüsranı yanında milletin de gerçek dirilişine vesile olmuştur. Bu vesile ile insanımızın derin dip dalgalar halinde kazandığı yüksek bilincin, canlı bir atılım gücüne sahip olduğu yaşanarak gösterilmiştir. Diriliş yeni bir Ay Çağının, Güneş çağının habercisidir. Yeni bir döneme girilmiştir. Yeni ufuklara yolculuk başlamıştır. Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Yeni bir çıkış, yeni bir kuruluş gerçekleşmektedir. Gerçek bir dirilişin ifadesi olan atılımla devlet köklü reformlarla yeniden yapılandırılmaktadır. Hayata geçirilmesi normal şartlarda on yılları bulabilecek yeniden yapılanma birkaç gün içinde ve hızla yapıldı. Bu arada devlet ve milletin ne kadar çabuk güç birliği yaptığı, ne kadar hızlı organize olduğu görüldü. Bu arada sadece darbe ve işgal girişimlerini bastırmakla kalmadık. Ayrıca sistem darbe üretmeyecek tarzda biçimlendirildi. Bu nasıl olur, nasıl oldu sorusunu soranlar, darbeci ve destekçilerinin bu kadar hızlı ve etkin nasıl temizlenmeye başladığına şaşanlar, Türk devlet aklını ve reflekslerini anlamamış olanlardır.

Ülke, devlet ve millet varlığımızı yok etmek için elverişli ortamı bekleyenler kendilerini akıllı bizi aptal sanmalarının kurbanı oldular. Sabırlı olduğumuz doğrudur. Acele işe şeytanın karışacağına dair bir inancımız var. Devletin acele etmeyişi onun gafletine yorumlandı. Gaflet içinde olduğumuzu sananlar, her geçen gün devletin büyük ölçüde bilgisi altında cereyan eden ihanet oyunlarına devam ettiler. Etsinlerdi bakalım.

Devletin ve milletin hata yapmalarına izin verecek kadar sabırlı ve akıllıca tutumu karşısında şımardılar. Onların çok sevdiği deyimle güç zehirlenmesi yaşadılar. Kendilerinde bir güç, bir kuvvet vehmettiler. Bu gücü, kuvveti ‘Mehdi’ diye bağlandıkları hoca kılıklı şarlatanın manevi gücüne, nefesine bağlayanlar oldu. Onlara göre Kâinat İmamının bir üfürmesi bile her şeyi yerle yeksan etmeye yeterdi, yetecekti. Öyle sansınlardı.

Oysa gerçek, tüm şımarık ve aymazlıkları, tüm ihanetleriyle karıştırdıkları tüm haltların devletçe biliniyor olduğuydu. Her şeyimizi bildiklerini sanan bu cahillerin her şeyleri, aldıkları nefes bile biliniyordu. Hem darbeleri püskürtülen çeteden ele geçirilen infaz ve atama listeleri, zaten başka bir çalışmaya gerek bırakmayacak ölçüde onları ele vermekteydi. Sap gibi, iyot gibi ortaya çıktılar. Kanlı elleri ile suçüstü yakalandılar.

Şimdi bu katiller sürüsüne, önceden planladıkları gibi zaten memleket ve millete ihanet noktasında birlikte çalıştıkları dış odaklardan yardım ve destek gelmeye başlıyor. Başta ABD’den, neredeyse bütün batılı ülkelerden darbe ve darbecileri koruyan mesajlar yayınlanıyor. Bu gelişmeler hainlerin dış bağlantıları yanında batının ikiyüzlü yalancılığını bir kez daha ortaya koymaktadır.

Sözüm ona insan hakları ve demokrasiden yana olan batı, darbecileri destekler durumdadır. Bu yalancılar güruhu Mısır’da da Suriye’de, Libya’da da aynı tutumu takındılar. Planlarına göre Türkiye 15 Temmuzla birlikte Mısır olacaktı, Suriye olacaktı. Öyle derin, öyle karanlık, kanlı, zalimce bir işgal planı yapmışlardı ki, bu cehennemden çıkmak mümkün olamazdı. Çanakkale ruhuyla içlerinde yeniden istiklâl ateşini yakacak bu milletin direniş kapasite ve kararlılığı hesap edilememişti. Edemediler. Hepsi perişan oldu, Bozguna uğramanın şokuyla zevahiri kurtarmak kabilinden bile mesaj yayınlayamadılar.

Çünkü aziz milletimizin milli iradeye ölümüne sahip çıkacağı seçeneğine ihtimal bile vermemişlerdi. O nedenle hepsi şoka girdi. Can havliyle, aslında biraz da işin ucunun kendilerine bulaşacağı korku ve endişesiyle diplomatik nezaket ve olgunluğa yakışmayan bir dil kullandılar, kullanıyorlar.

Tutuklamalardan dolayı endişeli olduklarını söylüyorlar. Endişenizle geberin. Parlamentonun, Cumhurbaşkanlığının, İstihbaratın, Polis Özel Harekatın, Türksat’ın, cadde ve sokakların uçaklarla, tanklarla bombalanmasından, sivil insanımızın üzerine makineli silahlarla ateş açılmasından, demokrasinin darbe yemesinden, bunca kandan, acıdan, ölümden endişeli değiller de bütün bunların faillerini yakalamamızdan endişeliler. Bu ne büyük aymazlık, yalancılık. Batı gerçek niyet ve şuuraltını ele vermiştir.

Gerçekte inanç ve değerleriyle özgürce yaşama kararlılığında olan bir milletin varlığı onları endişeye sevk etmiştir. Endişelenin öyleyse. O nedenle bizi yok edecek planlar yapmış, bu planlar içinde olmuş, hainleri desteklemişlerdir. Darbecilere açık destek veren batı, zaten sözde var olan, sözde kalan değerlerinden de kopmuştur. Batı zalimdir. Özgürlüğümüze darbe vurmak, bizi köleleştirmek istemektedir.

Batı, devleti ile barışık bir millet, milleti ile bütünleşik bir Türkiye istememektedir. Bütün bu istekleri doğrultusunda bizi engellemek için çok kanlı, tehlikeli planlar kurmuşlardır. Ancak kendini çok akıllı ve zeki sanma aptallığı ile giriştiği düşmanca saldırısını, gerekirse aptal gözükme akıllılığı ve cesareti ile Türk milleti püskürtmüştür.

Bu hesap burada bitmeyecektir. Şimdi karşı operasyon başlamıştır. Bu saldırıya aslında son derece hazırlıklıydık. Şimdi bünyeye bıçak sokuldu. Bıçak daha derinleri yoklayacaktır. Tüm atar ve toplardamarları, düşmanın şah damarı kesilecektir. Üstelik bu operasyon orada da kalmayacaktır. Başta çevremiz olmak üzere yerkürenin en uç, en uzak noktalarına kadar yayılacaktır. Ne demek istediğimin izahı zordur.

Ancak FETÖ üzerinden tüm dünyaya yayıldıklarını sananlar, FETÖ üzerinden korkunç bir ders alacaklardır. Almaya başladılar. Kendini akıllı sanan aptallar kaçacak delik arayacaklar. Aleyhimize düşündükleri tüm oyunlar başlarına geçirilecek, geçiriliyor. Bizi FETÖ aracılığı ile bu örgütlenmenin olduğu her yerde kuşattıklarını sananlar, bu örgütlenmenin olduğu her yerde kuşatıldıklarını anlayacaklar.

Bir savaş, bir vuruşma başlamıştır. Kan dökülmüştür. İlk kanı onlar döktü. Bu kanların, bu ihanetlerin hesabı sorulacak. Şehitlerin intikamı alınacak. Bunun başka yolu yok. Çünkü bu yolu siz seçtiniz. Bizi öldürmek için geldiniz. Öyleyse ölmeyi de göze alacaksınız. İşte burada, tam da burada insanın içi burkuluyor. Onurlu, cesur bir düşmanla savaşamamanın burkuntusu bu.

Düşman hain, alçak, şerefsiz, haysiyetsiz olunca, insan savaşmanın, vuruşmanın da tadına varamıyor. İşte görüyorsunuz, diz çöktürmek isterlerken diz çöktürülen düşman karşınıza geçmiş, sanki hiç suçu günahı yokmuş gibi sizden insan hakları n noktasında hassasiyet bekliyor. İnsan hakları ve hukuk şimdi mi aklınıza geldi? Kanlı darbe girişimini insan haklarına ve hukuka çok saygılı olduğunuz için mi yaptınız?

Bilmeyen sanır ki, bu insanlar parkta gezinirlerken toplanıp getirilmiş, sebepsiz yere sorgulanıyorlar. Bilmeyen sanır ki halkına kurşun ve bomba yağdıran bu insanlar ve onlarla aynı komplo içinde olanlar masum; onuru ve iradesi, vatanı ve milleti için canını kurşunlara siper edenler suçlu!

Hayır. Zaten bu kadar zalimliklerini bu aziz milletin engin hoşgörü ve müsamahasını istismar ederek yaptılar. Bu saatten sonra bunlara acıma olmayacak. Olmamalı. Sınırı çok aştılar. Merhamet ve acıma çizgisini çok geçtiler. Onca sabra ve iyi niyete korkunç kötülüklerle karşılık verdiler. Üstelik kötülük yaptıkları insanlardan iyilik görmek istediler, hâlâ da istiyorlar. Karşımızdaki düşman hem zalim hem de kişiliksiz.

Alçak. Adam gibi dürüstçe, bir savaşçıya yakışır tarzla kalkıp “Evet amaçlarımız için tehlike gördüğümüz varlığınızı ortadan kaldırmak istedik” desenize. Allah’ım bu nasıl bir sınav? Zalimliği, korkak olması bir yana, alçak, haysiyetsiz bir düşman ve onların işbirlikçileriyle nasıl savaşılır?

O nedenle bunlara acımak, işte şimdi olduğu gibi bizi neredeyse acınacak duruma düşürebilir. 

Bir kıyamet yaşanacak. 

Düşmanımın bile selâmetini düşünerek şimdiden söylüyorum.

Hiçbir yalvarmanın, yakarmanın fayda vermediği gün gelip çatmadan önce aklı olan canını kurtarsın.

Pusatların kınından gök çıkıp kızıl girdiği gün hiçbir pişmanlık kimseye yaramayacak.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/333/dusmanin-sah-damari-kesilecektir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar