15 Temmuz, Öncesi ve Sonrası

15 Temmuz’da olanları,

Bu ihanete katılanları ve alkışlayanları…

Bin yıl geçse de Türk Milleti bu kahpece ihaneti, unutmayacak-unutturmayacaktır.

Geçmişi zaferlerle, kahramanlıklarla dolu yüce milletimiz, son dört bin yıllık tarihinde böylesine bir ihaneti görmedi.

Devlet, milletin tüzel kişiliğidir.

Türk Milleti adına devletin en yüce makamlarını, vatan evlatlarını ve silahlı kuvvetlerini emanet ettiklerimiz, millet evlatlarına ayırt etmeksizin; karadan ve havadan ölüm yağdıran kanlı ihanetin baş aktörleri oldular…

Benim içimi acıtan bir diğer önemli hususa bilmem katılır mısınız?

İlkokul, ortaokul, lise, Harp Okulu, Sınıf Okulu, Harp Akademisi olmak üzere toplam 20 yıl eğitim gören, sonrasında general olan, orgeneralliğe kadar yükselen adamlar; Amerika’nın-İsrail’in kucağında oturan, ağzından salyalar akan, ilkokul mezunu bir meczuptan talimat alıyorlar.

Amerika’nın Türk subaylarının başına çuval geçirmesi, Türk Tarihinde benzeri görülmemiş bir hadiseydi. Bundan beteri olamaz diyorduk.

Oldu, çok daha beteri oldu…

Türk Ordusunun komutanları; Amerika’nın maşası, ilkokul mezunu, sümüklü bir hainden talimat alarak, Yüce Türk Milletine; en kanlı, en kahpece ihanet cürmünü işlediler.

Sanırım Amerika; “Tarihteki o anlı-şanlı, zaferler kazanan komutanlarınızdan eser kalmadı” diyordur.

Evet dostlar, 15 Temmuz gecesi yaşananların tartışılacak tarafı sanırım yoktur. Bu işgal ve ihanet girişimi;  bu uğurda şehit ve gazi olma pahasına direnen vatandaşların, emniyet ve askeriyeden çok özel kahramanların sayesinde bertaraf edilmiştir.

15 Temmuz gecesi yaşanan fiili ihanet ve işgal girişiminin tartışılacak tarafı yoktur ancak öncesi ve sonrasının şiddetli ve yoğun bir şekilde tartışılması gerekiyor.

Bu ihanet girişimini bir geceye hapsedersek, 15 Temmuz’a nasıl geldiğimizi, sürecin nasıl işlediğini tartışamaz isek gelecekle ilgili nasıl tedbirler alacağız.

Kimler bu terör örgütünü başımıza taç etti, kimler bu terör örgütüne yardım ve yataklık etti?

Bu terör örgütü göz göre göre devleti ele geçirirken kimler seyirci kaldı hatta yardım etti?

Gaflet, delalet, ihmaller ve hatta hıyanet içerisinde olanlar kimlerdi?

Bu terör örgütünün, devleti ele geçirdiğini söyleyenlere kimler öfke kustu?

Kimler her konuşmasında Fetö’ye; sevgi, saygı, selam ve bağlılıklarını bildirdi.

Kimlerin çocukları bu terör örgütünün okulunda okudu?

“Ben aklımı kiraya vermedim” diyorlar. Eğer öyleyse Türkiye’de başka okul mu yoktu da onların tedrisatından geçtin? Onlar da derlerse ki; “Sen ne öğrendiysen bizden öğrendin” ne diyeceksin?

“1975 yılından beri muhterem hoca efendiyi çok iyi tanırım” diyenlerden, yani 45 yıl boyunca en yakınında bulunan bir kişiyi tanıyamayanlardan nasıl devlet adamı olur?

 15 Temmuz’a gelirken içerden kimlerin haberi vardı?

Bunların hepsi ve çok daha fazlası mutlaka tartışılmalıdır.

Bir de 15 Temmuz sonrası; FETÖ İhanet şebekesiyle mücadele tartışılmalıdır. 18-20 yaşındaki çocuklara “baylock kullanıyorsun” diye ceza vermek yerine devletin önemli kadrolarında kripto Fetöcü’ler ile Fetö’nün siyasi ayağı üzerine gidilmelidir ve bu konular da tartışılmalıdır.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/3210/15-temmuz-oncesi-ve-sonrasi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Cihan Pelen
16.07.2019 20:56
Sevgili Mustafa soruların doğru ve isabetli..ama eksik olan 80 li yıllar ve sonrası Kuleli ve Harbiye ye soruları çalınarak taraflı ve planlı örgütlenmeyi ilave edebilirmiyiz.. ? Ayrıca 1980 darbesinde ordudan atılan solcu diye atılan 1000 Harbiyeli ve subayı nasıl yorumlayalım? Önleri açılan Fettullahçı CİA ekibini yorumlarmısın lütfen..? saygılar..

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar