Bilgi Çağı Gençleri Siyaset Sahnesinde

68 - 78 ve 88 kuşakları genel başkanları putlaştırdı, Ortaçağ feodalizmini yeniden hortlattı...

98 kuşağı Bilgi Çağı kuşağı, önceki kuşakların putlarını İstanbul seçimlerinde kırarak moral buldu. Dört yıl seçim yok... Bu dört yılda putçu seçmenlerin, parti mankurtlarının % 10'nu ölecek yerine %15 Bilgi Çağı gençleri gelecek ve siyaset putlarını, ağzı bozukların hepsini tasfiye edecek.

Ey siyaset ehli!.. 2023 kampanya dönemi şimdiden başlamıştır... Üslubunuza dikkat edin!.. Bilgi çağı gençleri kimsenin gözünün yaşına bakmıyor.

***

Ak Partinin büyük umutlarla seçim propagandisti olarak sahneye sürdüğü Cübbeli Ahmet demiş ki:

"Toparlanın gitmiyoruz' demek yanlıştır. 'Toparlanın tövbe ediyoruz' diyecektiniz"

Yani "Tövbe etmezseniz, kursağınızdaki yetim hakkınıbeytülmala iade etmezseniz gideceksiniz" diyor.

Söyledikleri doğru ama Cübbeli Ahmet'in de tövbe etmesi gerekiyor. O da az götürmedi.

***

5-10 yıl önce Ak Parti seçim kazanır muhalefet bulgur, makarna savunması yapardı. Erdoğan'ın MYK konuşmasında, ismi geçmese bile hep İmamoğlu’na cevap mahiyetindeydi. Anladığım şu ki gündemi tayin eden aktör İmamoğlu, Erdoğan savunmada.

***

Uçan şeyhten şefaat bekleyen murid ile liderini ve partisini putlaştıran mankurtun hiçbir farkı yoktur; ikisi de az gelişmiş beyindir, cahildir.

***

70'li yılların milli görüşçülerini, sosyalistlerini, sosyal demokratlarını ve tabii Ülkücülerini seviyorum...

Çünkü o kuşak samimiydi, idealistti. İdealleri uğruna can verebiliyordu... Özallı yıllarda menfaat her şeyin üstüne çıktı... Dünün en radikal İslamcıları Erdoğanlı yıllarda en azgın kapitalist oldular. Erdoğan öyle bir dönüştürdü ki hepsini şeriat istemeyi bile unuttular veya işlerine gelmedi. İslamcı ekol öyle bir itibarsızlaştırıldı ki paradan ve altlarındaki dört çeker ciplerinden başka bir şeyleri kalmadı.

***

Ekran yorumcularının zeka seviyesi düşük yorumları size de “Yetti gaaari” dedirtti mi bilmiyorum.

Hiçbiri soramıyor bu soruyu.

Şeytanın “Sor” dediği sorular vardır.

Bu da onlardan biri:

Erdoğan 23 Haziran’da sahneye inmemişti. Binali Yıldırım da kendi çapına göre iyi götürüyordu yarışı. Bütün anket firmaları İmamoğlu’nu 2-3 puan önde gösteriyordu. Erdoğan İstanbul’a geldi fark 3 kat açıldı…Apo’nun mektubu tamam, üslup seviyesi tamam, Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılması tamam, bu olanların hepsinin sonuçta payı var.

Peki, seçmen nezdinde Erdoğan güven kaybına, yüz eskimesine uğramadı mı? Farkın üçe katlanmasında birinci nedeni niye atlıyoruz?

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/3151/bilgi-cagi-gencleri-siyaset-sahnesinde.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar