ALÇAK UÇUŞLA DARBE

15 Temmuz 2016.

Bu tarih, Haçlı ittifakının içerideki ihanet odaklarıyla müştereken planladığı Türk ve İslâm varlığını yok etmeyi amaçlayan alçakça saldırının muhteşem bir millet direnişiyle püskürtülerek milli iradenin en yüksek bilinç ve kararlılık seviyesinde tescil edildiği tarihtir.

Bu tarih tesadüfî değildir.

Haçlılar 1099’un 15 Temmuz’unda Kudüs’e girmişlerdi. Bu tarihin seçilmesi Haçlı ruhunu temsil etmesi bakımından asla tesadüfî seçilmemiştir. Olaya böyle bakıldığında ülke ve Milet varlığımızı imha etmeyi amaçlayan darbe girişiminin dış bağlantıları daha açık anlaşılacaktır.

Bu mahiyetiyle saldırıların son bulmadığı, bulmayacağı da açıktır. Cumhurbaşkanımızın bir konuşmasında söylediği gibi imanla küfür, hakla batıl arasındaki bu savaş, kıyamete kadar sürecektir. Yüzlerce yıldır üzerimizde oynanan hain oyunların tecrübesi ile milletin inanç, irade ve kararlılığı son derece bilinçli bir nitelik kazanmıştır. Kâfir emperyalistler artık bu milleti zekâ yoksulu yalanları, hile ve tuzakları ile aldatamayacaklardır.

Millet aklını, kararlılığını ispat etmiştir. Bundan sonraki aşama hayatın her alanında uyanık bir bilinçle asla bu fesat odaklarına izin ve geçit verilmediği aşama olacaktır, olmalıdır. Bundan sonra da akıllara ziyan saldırı ve kumpas faaliyetleri sürecektir. Biz de başta Allah’ın yardımıyla her defasında bu tuzakları onların başına geçirecek, her gelişmeden sonra daha güçlü ve kazançlı çıkacağız. Mücadele büyüktür.

Mesele büyüktür. Mesele var olma ve yok olma mücadelesidir. İstiklâl ve istikbal mücadelesi veriyoruz. Var olduğumuz her gün ve alanda düşman yok olacağı vehmine kapılmaktadır. Tüm olumsuzluklara, engellemelere rağmen Türkiye’nin her alanda derlenip toparlanması, atılım gücü engellenememiştir.

Milli birlik ve bütünlüğünü tesis yolunda büyük merhaleler kat etmiş Türkiye, demokratik ve ekonomik olarak güçlenmiş, başta bölgesi olmak üzere tüm emperyalist oyunlara aktif olarak müdahale eder duruma gelmiştir. Emperyalist güçler bölgedeki amaçlarına ulaşmada Türkiye engelini aşamamışlardır.

O nedenle bu engeli aşmak için Türkiye’ye diz çöktürmeleri gerektiği düşünülmüş bunun için de Gezi olayları ile başlayan, PKK saldırılarıyla devam eden süreç, en son doğrudan darbeyi deneyerek amacına ulaşmak istemiştir.

En azından 5-6 ay önce planlandığı açıkça anlaşılan girişim sistemli, kasıtlı kara propaganda ve provokasyonlarla olgunlaştırılarak 15 Temmuz’a gelinmiştir. İstihbaratın hareketi önceden tespit edip, son günlerde yakından izlemeye alması, son olarak da muhtemelen planın ayrıntılarını ele geçirmesi, oyunu bozmuştur.

Kuşkusuz oyunun bozulmasında ülkenin yönetim ve halkı ile bütünleşik karşı koyması etkili olmuştur. Dışarıdan aldığı emirle darbeyi planlayan Paralel Çete, milletin ölümüne direnişini hesap edememişlerdir. Milletin kuzu kuzu tehdit ve talimatlara boyun eğeceği sanılmıştır.

Yüksek bir inanç ve kararlılıkla meydanları doldurup, göğsünü kurşunlara hedef yapmaktan çekinmeyen, sokaklara, alanlara sürülen tankların üzerine çıkmakta bir an bile tereddüt göstermeyen milletimizin çelikten iradesi bütün fesat ve hainliği paramparça etmiştir.

Bu aziz milleti yürekten tebrik ediyorum. Onur ve izzetini korumada bir santim bile geri adım atmayan kararlılık bütün mazlum, Müslüman coğrafyalara bir kez daha örnek olmuştur. Ayrıca bütün dünya Türk milletinin demokrasiye sahip çıkma olgunluk ve cesaretini görmüştür. Milletin şanlı direnişini kutluyorum.

Milli direnişte canlarını veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Onlar İslâm’ın izzet ve şerefini canlarıyla korumanın onurunu cennette yaşatacaklardır. Karanlık, kirli amaçları için dini bile kullanmaktan çekinmeyen ihanet şebekesii ise hem dünyada hem ahrette zelil olacaktır.

Milletin imkânlarını gasp ederek millete kurşun sıkan, bomba yağdıranlarsa bu ihanetin alçaklığını onur olarak yaşasınlar(!) Bu şerefsizlik, bu alçaklık onların onur madalyası olsun.

Her şey ortada. Bazı konularda fazla ayrıntılı düşünmeye gerek yok. Hadisenin kronolojik ayrıntılarına girecek değilim. Her şey bilinmekte, herkes bilmektedir. Gün milli iradeye sonuna kadar sahip çıkma, ülkeye ve millete suikast yapanları şiddetle cezalandırma günüdür.

Zalimlere, hainlere asla müsamaha edilmemelidir. Bizi öldürmeye gelenler ve şehit edenler bu pervasız cesaretlerini bizim engin hoşgörümüzden almıştır. Hoşgörümüz alçaklığı cesaretlendirmemelidir. Bundan sonraki aşamalarda da bu fesat odakları asla boş durmayacaklardır.

Başarısız oldukları her kumpas ve kalkışma sonrasında yeni oyunlar, ihanetler tezgâhlayacaklardır. Bunun kuvvetli işaretleri şimdiden belirmeye başlamıştır. Ortadoğu uzmanı gazeteci diye ortalıkta gezinen Graham Fuller asıl olayların önümüzdeki aylarda olacağını söylemektedir. Bu tarz bilgi ve haberlerin analizi iyi yapılmalıdır.

İhanette sınır tanımayanlar için en çılgın girişimler bile ihtimal dışı değildir. Bu anlaşılmıştır. Memleketini milletini hiç tereddüt etmeksizin faciaya götürenlerin satılmış aklı ve vicdanı, her türlü çılgınlığı yapmaya müsaittir. Hainliğin sınırı yoktur. Bizim de imanımızın sınırı yoktur.

Cesaretimizin, kararlılığımızın sınırı yoktur. Bu memleket bizimdir. Milli varlığımıza dönük saldırılarda eşi benzeri görülmedik tarzda kenetleneceğiz. Bu anlamda milletin kenetlenmesi her türlü takdirin üzerindedir. Önümüzdeki süreçte yeni darbe girişimleri, terör saldırıları olabilir.

Paralel yapının ordu içinde en az 40 bin elemanının olduğu söylenmektedir. Şimdilik bu yapının üst aklı ve kadroları çökertilmiş gözükmektedir. Ancak kurnazlıkta, kendini gizlemede, yalanda, aldatmada son derece mahir olan bu yapıya karşı dikkatli, her zaman teyakkuzda olunmalı, gerekenler vakit kaybedilmeden yapılmalıdır. Önümüzdeki süreçte başta Alevî-Sünnî çatışması olmak üzere, ülkeyi iç savaşa sürükleyici tezgâhlar kurgulanabilir.

Bunun da ilk işaretleri gelmeye başlamıştır. İşte yüksek sesle, bağıra bağıra uyarıyoruz. Muhtemel ve daha büyük tehlikeye dikkat çekiyoruz. Etkili ve yetkili herkes şimdiden aklını başına almalı, oyuna gelmemeli, bilakis oyunu bozmalıdır.

15 Temmuz kanlı darbe girişimi büyük, şanlı bir direnişle halk devrimine dönüşmüştür. Daha doğrusu en az 15 yıldır başlayan ve başarıyla süren halk devrimi, 15 Temmuz’da son zaferiyle taçlanmıştır. Bizi öldürmeyen her darbe bizi güçlü kılar, kılmıştır. Millet ve devlet dünden daha güçlü, daha deneyimlidir. Allah gücümüzü daim etsin. Kardeşlik ve birliğimiz bozulmasın.

Not: Tam da bu olayların olduğu sıralarda kayınbiraderimin vefatı sebebi ile sizlerden birkaç gün ayrı kaldım. Hüznümüzü tam yaşayamadan bu gelişmelerle sınandık. Kendi acımızı bir tarafa bırakıp taziye evinden demokrasi nöbeti için alanlara gittik. Alanlarda olmaya devam edeceğiz. Bu arada mesaj ve telefonlarla bize ulaşıp başsağlığı dileyen dostlara teşekkür ediyorum. Dostlar sağolsun. Türkiye sağ olsun. 

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/307/alcak-ucusla-darbe.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar