Benim Yaptığım Eleştiri mi ? Yoksa Tespit mi ?

Ben kimim  ?

 Son kullanma tarihi dolmaya yüz tutmuş, 65 yaşını doldurmuş, Nesli tükenen, Vatan’ını, Kuran’ını ve Bayrağını karşılıksız seven,  Dünya’da sadece bu güzel vatanda yaşayan, nesli tükenen Kelaynak kuşlarından biriyim.

Ben kimim ?

 ‘’ Her Fırsatta sözde öğündükleri, öz’de somut hiçbir şey yapmadıkları   ‘’ Canını ve Devletin Beka’sını  sadece onlara güvendiği, Hatta   yatak odasının kapısına yerleştirdiği, Kayı Boyu, Karakeçili Yörüklerinden İkinci Abdülhamit Han’ın öz torunuyum.

Ben kimim ?

Mustafa Kemal Atatürk’ün;

Arkadaşlar! gidip , toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez. dediği Karakeçili Yörüğüyüm.


Ben kimim ?

Panoramik Müze yapan bir Ressam, Heykeltraş ve Araştırmacı bir Gazeteciyim, Çanakkale’yi iyi bilirim. Panorama çalışmalarımda hep esin kaynağım olmuştur, 400 adet yaptığım Komando heykelleri,  Başbakan, Kuvvet Komutanları, İçişleri ve Dış İşleri Bakanlarımızın makamlarının baş köşesini süsleyen. Anadolunun öz evlatı bir Heykeltraşım.


Ben kimim?

12 Eylül sonrası 1987’de siyasi yasakların kalkmasında Rahmetli Süleyman Demirel ve Rahmetli Aydın Menderes, Köksal Toptan’lar ile Ege Bölgesinde gençliğini harcayan bir Dervişim.

Ben kimim?

600.000 Nüfuslu Yaşadığım Buca’nın M.Ö. 3000 yıllarından başlayıp, günümüze kadar gelişini inceleyip kaleme alan,  5 yıldır aralıksız tarihini yazmaya çalışan, Demografik yapısını ve günümüze kadar aldığı GÖÇ hangi illerden EMAR’ını çeken bir Doktar’um.

Ben kimim?

31 Mart Seçimlerinde Mahalle’mde Muhtar adayı olup, yaptığım projelerle CHP’den hiç oy alamayan ( Geliştirdiğin Projelerinle Ak Partiliye benziyorsun diye !!!) Ak Partililerden oy alamadım .(Projelerin Belediye Başkan adaylarından fazla diye !!! Ego, Bencillik,….. Dalda’ki Kuşa bakarken, Elindeki kuşu kaçıran, ) .

Ben kimim?

Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Nihat Zeybekçi’nin 10 sloganından  ikisini ; ‘’Güneş İzmir’den Doğacak ‘’ ,‘’ Hayat İzmir’de Güzel ‘’ kullanıp ta, görmemezlikten geldiği İzmir’liyim.

Ben kimim? Kısmen özetledim.

Adını bir bir yazacağım Devlet büyüklerimize Rab-bim uzun ömürler versin, benden can alıp, onlara versin.

Gelecek nesillerimizin ve Yüce Vatanımızın bekası için ;

Başta Reisi Cumhurumuz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a,

Başbakanlık ve Meclis Başkanlığımızı yapan Sayın Binali Yıldırım’a ( İzmir’de birlikte çalışıp ödülünü de aldım ).

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya

Dışişleri Bakanımız Sayın Mehmet Çavuşoğlu’na,

Geçmiş dönemde Başbakanlık dahil Dışişleri Bakanlığı görevini üstlenen Ahmet Davutoğlu’na

 Türkiye Cumhuriyetinin Beka’sı, Gelecek Nesillerin umudu, Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak ve Tek Devlet olma’nın onurunu bizlere yaşattıkları için.

Ben kim olduğumun kısa sunumunu yaptım.

SEN KİMSİN MEHMET METİNLER?

Senin, Sel’in önünden kütük kapmayı, huy haline getirdiğini biliyordum. !!!

Geçmişte 2000-2001 tarihlerinde HADEP’te Genel Başkan yardımcılığı yaptığını biliyorduk.

Dayısının oğlunu SİNCİK’e Milli Eğitim Müdürü yaptırmak için attığı taklaları, Gittiği Cuma Hutbesinde ‘’ Akrabalarını Kolla ‘’ gerekçesine atıfta bulunarak Milletle nasıl dalga geçtiğini biliyorduk.

TV. Kanallarında, cebini nasıl doldurduğunu biliyorduk.

Bunları biliyorduk ta, kaleme aldığın son makalende, Sayın Davutoğlu’na Hainsiniz, Mert ve Dürüst değilsiniz diyecek cesareti nereden aldın Cibilliyetsiz ve HAİN’in adam.

Mehmet Metiner denen Baykuş gibi gece karanlığını seven adam.

Sen nasıl tırmandın geldin buralara da, Vatana hizmet edenlere salya, sümük saldırıyorsun.

‘’ Nasıl Bakarsan öyle görürsün ‘’ demiş atalarımız. Tarife uygun kişiliğini tekrar gözden geçirmende fayda var.

Benim kim olduğumu anlamışındır.

Ya sen kimsin Metiner Müsfettesi.

Makalemin Başlığına atıfta bulunarak bu haftaki yazımı noktalamak istiyorum.

*** Rahmetli Adnan Menderesi her söylemimizde dile getiririz. Ama Menderesin Doğduğu Aydını nasıl kaptırdınız nedeninin emarını çektiniz mi ?

*** Çanakkale Cumhuriyet Döneminde Ak Parti dönemindeki kadar hiç hizmet görmedi, Dünya’ya tanıtıldı. Çanakkale’yi neden elinizden uçurdunuz ?

*** Şehzadeler şehri olarak bildiğimiz, Manisa’yı iyi bilirim. Şimdi nerede?

*** İzmir Demokratların Kalesi idi ne oldu da badanaj yapılıyor. ( Reisi Cumhurumuzun söylediği Gavur İzmir lafının nasıl yıllardır çarpıtıldığını, Halbuki Tarihte Gavur İzmir var, Müslüman İzmir var. İzmir’de hangi yerel idarecimiz emek harcayıp tarihi gün ışığına çıkarmadı )  düşündünüz mü ?

*** Şimdi İstambul, Ankara. ?

Bunlar eleştiri mi? Tespit mi?

Sadece İzmir’le ilgili Klasörlerce Tarih  bilgi var elimde, yıllarımı vermişim, Emekli, Vatan’ını, Bayrağını seven biriyim, kimin haberi var bunlardan.

Siyasette ciddi iklim bozukluğu var. Toparlanmak için Sadece Cumhurbaşkanımızın omuzlarına yüklenen Buz Dağı’nı biliyorum.

Tek ricam var büyüklerimden, hiç aracı koymadan eleştirileri direk dinleyin. Kazanan önce Türkiye’m, sonra sizi olursunuz. Fırsatçılar ancak aramıza Menfaatleri için nifak sokar.

Gelecek Makalemde Buzdağı’nın Muğlaklığı ve Altındaki Aysberg’in Siyasi yansımasını irdeleyeceğim.

İyi Haftalar dileğiyle.

( Hızlı Değişen Gündemden zaman bulabilirsek. )

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/3003/benim-yaptigim-elestiri-mi--yoksa-tespit-mi-.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar