İtirazım var

Var hem de çok var...

Sandıklara gölge düştü” diyor Cumhurbaşkanı. Yani, İstanbul’u AK parti kazandığı halde hileler ve desiseler sayesinde CHP’ye verildi. Varsayım mı, yoksa gerçek mi?

Aslında ikisi de vahim.

...

Seçim işi, genelde iktidar işidir.

İlk başta, belediye başkanı olacak zat seçime ait tüm hazırlıklarını en ince ayrıntılarına kadar avucunun içine alamamışsa, keza il ve ilçe başkanları seçimin hassasiyetini görev yapma sorumluluğunda taşıyamamışlarsa kimin kime ne demeye hakkı olabilir? Müşahitlerin, sandıklardaki görevliler demek ki işe yaramadılar, iş yapmadılar.

Veya işe yarayanlardan seçilmediler.

...

Seçimlere her zaman şaibe karışabilir, yeter ki sen üzerine düşeni yaptın mı? Yaptın mı? Yapmadın...

...

O halde seçim olayını yürütemeyen bir aday İstanbul’u da idare edemez. Partisini sıkıntıya sokan il ve ilçe başkanları ile teşkilat başkanları birinci derecede sorumludur.

Hele de İstanbul!

Bunca yatırım, bunca ilgiden sonra mağlubiyet gerçekten ağır oldu. Hadi diyelim, yeniden saydık, yeniden seçim yaptık ve de birkaç yüz oyla kazandık. Muhalefet senin kadar oy alabiliyorsa neye yarar ki! Demek oluyor ki evdeki hesap çarşıdakini tutmadı. Kalabalıklar da ölçü değil. Eskiden tek başına kazanılan seçimler bu sefer MHP olduğu halde kaybedildi.

...

Ankara malum...

Yaptı gitti, geride enkazı kaldı.

Özhaseki, o enkazın mağdurudur. Bu kadar beton yığınına bu kadar ilgi gene iyi. Ankaralı gene vefakar, dost...

...

İktidardan halkın ciddi anlamda beklentileri olduğunu hala kavrayamayanlar var. Dolar ona da katlansa sabreder, patates yemezse de durur bekler. Amma ki ailede ki manevi yangın, eğitimin eski halinde seyretmesi, adaletin on yıla aşkın sürmesinin sabrı ve tahammülü bir yere kadardır. Çık meydanlara ne kadar konuşursan konuş, halkın beklentileri verilmedikçe halk da sana vermez. Bilesin vermez...

...

Bu seçimde tepkiler yağdı.

Ankara tepki,

İstanbul tepki,

Bolu tepki,

Erzincan tepki,

Bayburt tepki,

Bilecik tepki

Hatay tepki,

Antalya tepki...

...

İyi ki genel seçimlere kadar süre var, aspirin tedavisi yerine devlet düzenlemesi yeniden ele alınarak yaralar tedavi edilmezse iktidar emaneti bir daha ki bahara.

Tek başına iktidar ya nasip.

Gitti mi gider, geride ağıtlarıyla tozu kalır.

Bir de her dönemin yaltakçıları...

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/2943/itirazim-var.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar