Zenginleşen belediye başkanı istemiyoruz!...

Zenginleşen değil, zenginleştiren belediye başkanı istiyoruz.

Simit satarak lise okuduğunu anlatanların başkanlık maaşı ile! Nasıl milyarder olduklarını gördük. Öbür tarafa bir şey götüremiyorsunuz, bu dünyada da bin yıl yaşayamayacaksınız.
Belediye başkanlığını köşe dönme aracı olarak kullanmayın.
Hasan Celal Güzel’i iyi okuyun, devlet-millet malına karşı onun titizliğinde olun. Hasan Celal Güzel’ler bin yıl milletin gönlünde yaşayacak, çalıp-çırpanlar; küfürle, lanetle, beddua ile anılacaktır. Zenginliği; mal, mülk ve parada aramayın, ölümsüzleşen isimleri örnek alın, milletin hayır dualarını alın
En önemli konulardan biri de; ehliyet-liyakat… Partililerinizi değil şehrinizi koruyup-kollayın. Ehliyet-liyakati ödüllendirin ki, ehliyet-liyakat sahibi olmayanlar da bu konuda çaba sarf etsinler.
Bugün partililerinizi belediyelere doldurabilirsiniz, kaybeden; şehriniz, partiniz ve siz olursunuz.
Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul B.Ş. Belediye Başkanlığını, özellikle Ekrem İmamoğlu aklından hiç çıkartmasın. Bugün cumhurbaşkanlığına uzanan yolu açan kapıydı belediye başkanlığı. Keza Mustafa Sarıgül’ü efsaneleştiren bir ilçe belediye başkanlığında gösterdiği başarı değil miydi?
İmamoğlu, İstanbul’da yaşayan 20 milyon vatandaşımıza dokunan, onların hayatına olumlu katkılar sağlayan hizmetler yaptığında,
özet olarak, fevkalade başarılı 5 yıllık belediye başkanlığı yaptığında, partisini de büyütecek, muhtemelen kendisi de CHP’nin lideri olabilecektir.
Mansur Yavaş için sorumluluk daha ağırdır. CHP’nin de Ülkücülerin de sorumluluğunu taşıdığının sanırım farkındadır.
Şehri değil, şehrin insanlarını seven belediye başkanı istiyoruz. Öyle hizmetler yapın ki, şehirli şehrini sevsin.
Şehirlerimiz hiç mimari ile sevilemez hale geldi, sevilecek hale getiriniz. Şehir planlamasını, şehirciliği bilenlere yaptırınız.
Milletin parasını betona gömdüğünüz projelerden vazgeçiniz. Bu projeler sizin ve etrafınız için getirim fırsatları ile dolu olabilir, niyetiniz halis ise milletin parsını millete harcayın.
Ucuz ve temiz su istiyoruz
Toplu ulaşım araçlarındaki ulaşım tam bir çile. Büyük şehirlerde, 30 yıl öncesinin şartlarından daha berbat bir durum var. Ayakta yolculuk yapmak dahi lüks, insanlar üst üste yolculuk yapıyor.
Belediyelere İller Bankasından, nüfuslarına göre çok önemli bir bütçe veriliyor, su ve ulaşımdan fahiş kar etmeyin gayrı.
Trafiği rahatlatın
Kısacası belediyecilik yapın, iyi belediyecilik…
Namuslu, dürüst belediyecilik…
Birilerini zengin etmek için şehrin girişlerine ucube sözde kapılar yapmayın
Birilerini zengin etmek için, şehrin muhtelif yerlerine garip garip dinozor heykelleri koymayın.
İlla şehrinizi heykellerle güzelleştirmek istiyorsanız, sanatı ve sanatçıyı korumak istiyorsanız Eskişehir Belediyesini örnek alınız.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/2938/zenginlesen-belediye-baskani-istemiyoruz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar