Ankara’nın kurtuluşu Mansur Yavaş

Ankara’nın, sadece ulaşım sorununu dahi çözemeyen 25 yıl belediye başkanlığı yapan AKP’li Melih Gökçek ve 17 yıllık AKP iktidarı varken ne demek istediğimiz anlaşılacaktır.

Mansur Yavaş’ı tebrik ediyorum, Ankara’nın acil sorunlarını çok doğru tespit etmiş:

Ulaşım,

Trafik,

İçme suyu,

Çarpık şehirleşme.

AKP belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki; “Mansur Yavaş’ın büyük projeleri yoktur” diyor.

Kardeşim Özhaseki, Melih Gökçek 25 yıldır böyük böyük projeler yaptı da ne oldu?

Çarpık şehirleşme- dikey mimari (parası olanlara hizmet) ile baş şehrimizin anasını ağlattınız. Sizinki, ‘beton medeniyeti-eşya medeniyeti’…  

Siz iyi başladınız ama zamanla kibrinize belki de menfaatlerinize! mağlup oldunuz... Halktan uzaklaştınız, sadece sizin partiye yakın olanlara iane dağıttınız.

Sayın Özhaseki, hala acayip acayip projeler anlatıyorsunuz, üstelik 25 yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış biri olarak teşhiste yanlışa devam ediyorsunuz. Projelerinizde iki husus dikkati çekiyor:

Birincisi beton medeniyetine devam, ikincisi de Melih Gökçek’in 25 yılda, dikey mimari (mimari dememek gerekir ama…) ve çarpık şehirleşmede mahvettiği hususları düzeltmek üzerine!...

Ankara’da ulaşım rezalet, 1970’li yılların dahi gerisindedir.

Mesela, Kızılay’dan kalkan bir belediye otobüsü, Eryaman’a kadar olan 20 km’lik mesafeyi 30 dakikada geliyor. Eryaman’da 5-6 etap var, o etaplar sokak sokak dolaşılıyor, 2 km’lik evinize Eryaman’a geldikten sonra 30 dakikada varabiliyorsunuz. Üstelik karga tulumba vaziyetinde… 40 kişilik otobüse 100 kişi bindiriyorsunuz. Tüccar bile yapmaz sizin yaptığınızı. Durum böyle olunca imkânı olan vatandaşlar, özel otomobilleri ile işlerine gidip-geliyorlar. Böyle olunca da trafik kilitleniyor, işkenceye dönüşüyor.

Nihayetinde Gökçek Ankara’nın trafik sorununu çözmek için değil kördüğüm etmek için bir proje üretti! Anka Park…

Fatih Sulatan Mehmet Bulvarı; Sincan, Etimesgut, Yenimahalle, Kazan, Kızılcahamam ve dahi İstanbul istikametinden gelen araçların yükünü çekiyor. Atatürk Orman Çiftliğine yaklaştıkça trafik işkenceye dönüşüyor. Hal böyleyken, AKP’nin en büyük projesi, hatta belki de tek projesi bu bölgedeki AOÇ içerisindeki hayvanat bahçesi üzerine hala inşaat halindeki Anka Park projesi…

  5 yılda yapamadığınız en büyük proje bittiğinde Ankaralının trafik çilesi katlanarak artacak ve korkunç bir işkenceye dönecektir.

Üstelik bu parkın parası halkın-vatandaşın cebinden çıkıyor. Melih Gökçek, 1.5 milyar lira harcamış, kendisinden sonra gelen ne kadar harcamış, yeni gelecek olan ne kadar harcayacak? Görünen o ki 3 milyar lirayı bulacak. Bu miktar gerçekten korkunç bir rakam. Hiçbir vicdan sahibi insan halkın parasını, üstelik trafiği de kördüğüm ederek böyle hoyratça harcayamaz.

Sayın Özhaseki, “Ankara’nın planlarını ben yaptım” diyor. Bu plan da mı sizin? Siz sırça köşkte oturuyorsunuz, biraz halkın arasına inin de görün…

Temiz ve ucuz su içmek istiyoruz ama en pahalısından sağlıksız su içiyoruz.

Çok mu şey istiyoruz?

Siz bırakın kocam kocaman betona dayalı projeleri…

Kültür yolu yapacakmışsınız,  turistler gelsin diye… Ankaralı vatandaşın sorunlarını çözmeyin, turizm bakanlığına soyunun, halkın parasını yine betona harcayın.

Önce insan

Vatandaş size niçin oy verdi biliyor musunuz Mehmet Bey?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başta Fetö ve PKK-PYD-YPG terör örgütleri olmak üzere onlarla çetin bir mücadele içerisine girmiş olmasındandır. Ancak belediye seçimlerinde vatandaş daha çok hizmete, kendisine hizmet edecek olana oy verecektir.

Sayın Mansur Yavaş, yukarıda tespit ettiğiniz; ulaşım, trafik ve sağlıklı ucuz su sorunlarını halledin bir de çarpık şehirleşmeye engel olun millet sizi baş tacı yapacaktır. Doğru yoldasınız…

Ankaralı, Mansur Beyle nefes alacaktır. Zira teşhis doğru…

 Mehmet Beyin teşhisi yanlış, kazanırsa bir 5 yıl daha sıkıntı çekeceğiz demektir.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/2867/ankaranin-kurtulusu-mansur-yavas.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar