Kadın erkek el ele, hedef daha güçlü Türkiye!

Sahneler, sahneler…

Hayatımızdan süzülen. Bizden söz eden... Bizleri resmeden… Acısıyla, tatlısıyla… Hayat kitabının ortasından…

Erkeğiyle, kadınıyla…

Yaşlısıyla, genciyle…

Oğullarıyla ve hem dahi kızlarıyla… Bir elmanın iki yarısı misâli, bir gönlün iki kıymetli köşesiyle…

Önce en büyük söz; “Ey insanlar! Şüphesiz sizi bir erkek ile bir kadından yarattık …..” (Hucurât Suresi - 13).

Ardından… Kutlu Önder ve Yüce Rehberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) bir hadisinde yer alan, kıyamete kadar gidecek mükemmel ölçü; “Mü’minlerin iman bakımından en mükemmeli, huyu en iyi olanıdır. Hayırlınız, kadınlarına karşı hayırlı olanlardır.”

- Kızım, misafirlerin gelmesi yakındır, vitrinlerin tozunu aldın mı? Hadi, kuzucuğum daha salata yapılacak, elini çabuk tut; elim, kolum benim, mahir kızım.

- Oğlum, sen de babanla birlikte git de, bir an önce şu listedekileri alıp gelin pazardan. Küçük tüpü doldurmayı da unutmayın sakın. Balkonda balık kızartıyorum onunla biliyorsun. Ha, unutmadan, iki veya üç tane de o yirmi litrelik sulardan alın, çok ekonomik oluyor onlar.

- Evlâdım bırakın kıpır kıpır kaynaşmayı artık, geçin yerlerinize.

- Oğlanlar, siz şu karşıdaki malzemeleri taşıyın buraya. Ağır olanları ikişerli tutun, kolunuza belinize bir şey olmasın.

- Kızlar siz de, erkeklerin getirdiklerini bir güzel yerleştirin şuralara. Görenler, hanım eli değdiğini anlasın değil mi?

- Allah’ın emri Peygamber Efendimizin kavliyle, kızınız Ayşe’yi oğlumuz Ali’ye…

- Efendim, Yüce Allah kadını erkek için, erkeği kadın için yaratmış. Birbirlerini tamamlar, iki ‘ben’den bir ‘biz’e varırlar ve hayatları boyunca birbirlerini tamamlayarak iki bedende bir can olarak yaşarlar. Ne diyelim, hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın.

- Allah razı olsun efendim. Haneleri, oğullarla kızlarla dolsun; sofraları Halil İbrahim bereketli olsun inşallah.  

- Sağ olsun bizim bey, çok merhametlidir, çok anlayışlıdır. Oğullarımızdan çok kızlarımızın arkadaşıdır. Öyle iyi anlaşırlar ki, ne yalan söyleyeyim, zaman zaman kıskanmıyor değilim. Oğlanların da kıskandığını fark ediyorum ara sıra. Fakat Allah var, oğlanlar da kız kardeşlerinin üzerlerine titrerler; toz kondurmazlar üstlerine. 

- Hanımım, yol arkadaşım, ahretliğim bir tanedir benim. Çocuklarına karşı şefkatli, komşularına ve akrabalarına karşı yardımsever ve paylaşımcı… “Kadın dediğin, erkeğinin en yakın arkadaşı, yoldaşı, sırdaşıdır” sözünün ete kemiğe bürünmüş, pek kıymetli bir örneğidir. Elbette, erkek de kadını için öyledir ve bu durum pek kıymetlidir.

- Haklısın, ben de senin gibi düşünüyorum. Kadınlarımızı da işin içine sokarak, projelerde onlara da yer vererek, hedeflenen başarılara daha kolay varabiliriz.

- Kadınlarımızı erkeklerimizin yanında ve çeşitli alanlarda (eğitim, bilim, sanat vs.) sahada göremezsek, başarılarımız hep yarım, bir tarafı eksik kalır. Hatta birçok alanda erkeklerden çok kadınların başarılı olduğunu görmemek olmaz.

- O kadın doçentimizin uluslararası alanda yaptığı çalışmalarla kendi çalışma alanında küresel kabul görmüş olması göğsümüzü kabarttı, öyle değil mi? Sen ne düşünüyorsun bu konuda?

- Üstadım beni bilirsin… Öteden beri, “dünya ligine çıkacaksak, uluslararası üst klasmanda yer almak istiyorsak, maçlara eksik takımla çıkmamak için kadınlı erkekli çalışma ekipleri oluşturmalıyız” der dururum. Şimdi bunun güzel örneklerini gördükçe, ‘ben demiştim’ diyorum içten içe de olsa.

- Güreş Kadın Milli Takımımızın başarısı gerçekten alkışı hak ediyor. Kısa sürede gerçek anlamda büyük başarılara ulaştılar.

- Erkek Basketbol Milli Takımımızın Dünya Kupası’ndaki büyük başarısı da takdire şayan... İşte böyle, kadınlarımızla, erkeklerimizle, hatta sadece sporda değil, her alanda dünya süper ligindeki yerimizi yükseltmeliyiz. Bu millet kızlı, erkekli bunu fazlasıyla hak ediyor.   

Çakallara geçit yok, hinlik peşinde olanlara, hainlere, salaklara, aptallara ve cahillere; Yoldan gönüllü çıkan ve dahi gönlünde vatana ve millete yer olmayanlara fırsat yok.

Öte gidin, başka mahalleye ayar verin, buranın Türkiye olduğunu asla ve asla unutmayın. “İki Türk bir araya gelse, bir devlet kurar” gerçeğini o kısır, o sulanmış, o çürümekte olan beyninize işleyin. Türk dediğin, küllerinden doğan bir millettir. Ölür ama onuruyla oynatmaz, gizli esir olmaz.

Aşk ile bir dahi; “Kadın erkek el ele, hedef daha güçlü Türkiye!”

Haydi, ya Allah, bismillah!

Dağ gibi güçlü, üretken ve bereketli kadınlarımızla… Merhametli, koruyan kollayan yardımsever, paylaşımcı erkeklerimizle… Hep birlikte, omuz omuza daha güçlü, huzurlu ve müreffeh yarınlara…

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/2814/kadin-erkek-el-ele-hedef-daha-guclu-turkiye.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar