Şehirlerimize vurulan haçlı mührüne 'dur' demek

Yerel seçimler yaklaşıyor.

Seçmenlerin adaylardan beklentisi sadece maddi unsurlarla veya parti bayrağını göndere çekmesi ile sınırlı. "Benim partimin adayı kazansın da gerisi önemli değil" şuursuzluğu bütün parti tabanlarına kanser uru gibi yayılmış durumda.

Hepimiz şehirlerin imarına yönelik projelere dikkat ediyoruz. İşte bu yüzden adaylar "dikey mimari" ile sınırlı projeler sunacak, bunu ezberledik artık. "Yatay mimari" ile ilgili üç beş sloganik cümle kurup seçmenin önüne civciv yemi niyetine atılacak. O da "tümden ayıp olmasın" diye...

Sizler "dikey mimari projelerine" dikkat kesilmişken aydın şuurunu idrakinde diri tutanlar da "beyinlerin imarına" dikkat kesilmiş durumda.

Ülkenin en birinci sorunu atalarımızın Türk-İslam mührünü vurduğu Anadolu'nun, vatanımızın Haçlı mühürleri ile işgale uğramasıdır. Keşke bu Haçlı işgali Amerikan, İngiliz, Fransız postalları ile olsaydı...O zaman tehlike görünür hale geldiğinden düşmanla baş etmesi de kolay olurdu ve üstesinden gelirdik.

Ama kültür emperyalizminin boyunduruğunu, işgalini parti fetişizminin büyüsü ile fark edemiyoruz, fark etsek bile "Biz ne bilek beğim böyyyükler bilir" teslimiyetçiliği ile kulak arkası ediyoruz.

Kültür emperyalizmini kuşatması, işgali oturduğum sokağa kadar gelmiş... Hemen yakınımda "Wedding Cafe" açıldı, onun elli metre ötesinde de "Aile Kasabınız Hüsmen Ağa" tabelası indirildi yerine "Arjantin Steak Haus" kayan yazılı tabelası asıldı. Ula Hüsmen Ağa sen de sattın bizi.

Bir türkü mesafesi kuzeyinde "Eros Sitesi" var... Eros yani istek, aşk ve seksin elemental tanrısının adını taşıyor. Az ötesinde ise "Afrodit Evleri" var... Bu isim bana Amsterdam'daki kırmızı ışıklı randevu evlerini çağrıştırıyor. Hemen yakınında da anlamını bilmediğim Panora AVM var... Nex Level, One Tover, Arcadium, Gordion, Minasera, Taurus... Of of hepsi gavurca, kimi Antik Yunan propagandası taşıyor, kimi Amerikan, kimi İngiliz...

Bir de Haçlı damgasını taşıyan toplu konutun tam orta göbeğine ilköğretim okulu konduruyorlar... Verdikleri isimlere bakın hele: Mehmet Akif Ersoy, Cemil Meriç, Arif Nihat Asya, Necip Fazıl İlköğretim Okulu... Ya hu Afrodit Sitesi'nin orta göbeğindeki okula bu isimleri vermek o şahsiyetlerin ruhunu azapta bırakmak değil mi?.. Beddualarını almak değil mi?..

Ey belediye başkan adayları!..

Bu topraklara Haçlı kültürünün mührü vuruluyor. AVM, toplu konut, site, iş yeri isimlerindeki Haçlı kelimelerden oluşan tabelalarla mücadele edecek olan sizlersiniz... "Oy kaybederim" korkusu ile bu konulara giremediğinizi biliyorum. Korkmayınız!.. Kaybedeceğiniz oyun on katını kazanacaksınız. Haçlı tabelalarının belediye vergisini ikiye katlayacağınızı bas bas bağrınız!.. AVM ve toplu konut isimlerine "Yabancı kelime aidatı" getireceğinizi bas bas bağırınız!

Eğer vatanımızdaki Haçlı izlerini silme cihadına girmezseniz atacağınız millilik ve islamlık nutukları "riya" hükmünde kalacaktır, bunu bilesiniz.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/2745/sehirlerimize-vurulan-hacli-muhrune-dur-demek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar