Mehmetçiklerimize rahmet, "vahşi kapitalizme" lânet!

Yahudi din, felsefeci, kuramcı, ekonomist, şeytanî fikir ve düşünce sahipleri tarafından insanlığın kafasını karıştırmak, küresel anlamda gelir adaletsizliğine yol açacak teoriler, ideolojiler ve projeler ortaya atarak insanlığı bir uçurumun kenarına getirerek, kendi firavunvârî düzen ve sistemlerini kurmak/korumak ve kollamak için o uçurumdan aşağıya yuvarlamak isteyen şeytanî güçler; ‘kovulmuş şeytan'ın, ilk insan ve ilk peygamber Hz. Âdem'e secde etmeyerek Allah'ın emrine karşı gelip isyan bayrağını çekmesinden bu tarafa devamlı var olagelmişlerdir.

Biz buna Hak ve Bâtıl mücadelesi diyoruz.

ALLAH’A SAVAŞ AÇIYORLAR

Amerikalı ünlü fütürist ve mucid Ray Kurzweil adlı yazarın "İnsanlık 2.0" adlı bir kitabı var. Kurzweil, "2020 ortalarında, pahalı olmayan nanoteknolojiye dayalı güneş panelleri kullanarak enerji ihtiyacımızı" karşılayacağımızı ve "nanoteknoloji, robotik, biyoloji ve yaşam süresini uzatan teknolojiler, yapay zekâya sahip makineler ile insanın birleşeceği bir geleceğin 2045'e kadar gerçekleşeceğini" o eserinde iddia ediyor. Tabi bu işin bilimsel ve teknolojik boyutu. Birde bunun dinî, ahlâksız ve ezotorik boyutu var ki, Yüce Yaratıcı karşısında insanın/insanlığın 1.0, 2.0 (haşa) galip geldiği, geleceğiyle ilgili iddia ve varsayımlarda da bulunuluyor. Bu şeytânî küresel güçler Allah’a savaş açıyorlar.

Yolun ortasına oturan şeytan, yoldan gelip geçenleri ayartarak baştan çıkaracağını ve insan ile insanlığı doğru yoldan çıkararak kir akan kanallar yoluyla değişime ve sonra başkalaşıma doğru sevkedeceğine dair söz verdiği için, bu lâin denen ateşten yaratılan varlığın emrine giren iki ayaklı şeytan tüylü sahipleri de; elbette boş durmayarak çeşitli "izm"ler adı altında çeşitli ideolojiler (kapitalizm, komünizm, faşizm, siyonizm ve başka) ortaya atarak insanlığı savaşlar çıkarmak suretiyle birbirine kırdırma ve yok etme yoluna başvurmuşlardı.

İşte bu sapkın ideolojilerden birisi de hâlâ yürürlükte olan 'Vahşi Kapitalizm'dir. Türk iş âleminde, vahşi kapitalizmden müşteki olmayan hemen hemen yok gibi. Ekonomi yazarı Osman Ata Ataç, bir makalesinde, iş adamı Ali Koç'un "Vahşi kapitalizm son bulmalı" sözlerini hatırlatarak ekonomik yapılanmanın, yâni 'vahşi kapitalimin' mucidinin; "1912'de New York'ta Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'ndan göç etmiş bir Yahudi ailenin oğlu olarak dünyaya gelen" ve "1976'da Nobel Ekonomi Ödülü'nü aldıktan sonra 65 yaşında 1977'de Chicago Üniversitesi'nden emekli olan Milton Friedman" olduğunu ifade ediyor.

Sn. Ataç, makalesinde "Chicago ekolünün özelleştirme ve devletin ekonomiye müdahalesini sıfırlama fikirleri nedense ne Avrupa ne de Kuzey Amerika ülkelerinde çok taraftar bulamadı ama Türkiye dahil bir çok ülkede özellikle askeri darbelerle desteklenerek denendi. Sizin anlayacağınız kapitalizm 1970’lerde vahşileşti!" diyor.

MEHMETÇİKLERİMİZE RAHMET...

İşte bu Vahşi Kapitalizm'in desteklediği terör örgütleri arasında bulunan PKK, bugün (4 Ekim 2018 Perşembe günü) sabah yedi askerimizi hunharca şehit etti.

Büyük Türkçe Sözlük'te vahşi kelimesi, hayvanlar için "yırtıcı", insanlar için "medenileşmemiş, barbar, ehlî olmayan" olarak tanımlanıyor. Yedi Mehmetçiğimizin hunharca öldürülmesi elbette bir vahşiliktir. Yıllarca bu memlekette kuzu kılığına girmiş kurtların "vahşi" tercihleri sayesinde nice vatan evlatları, vatan, millet, bayrak ve din uğruna toprağın kara bağrına girerek şehit olmuşlardır. Bugünkü şehitlerimizle birlikte bütün şühedaya Allah'tan rahmet diliyor, vahşi kapitalizme lânet ediyoruz. Ateş düştüğü yeri yakarmış. Geride kalan acılı aileler ile milletimize taziyelerimizi iletiyor ve sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Müslümanlar, başlarına bir musibet isabet ettiği zaman birbirlerine, insanlık gereği "hakkı ve sabrı tavsiye" ederler.

Gerçekten sabırla birlikte hakkı tutma makamındayız.

Bunun yanı sıra kuzu postuna bürünmüş kurtların 'vahşi' tercihleri karşısında bu soyguncu ve vurguncu düzenin oyunlarına gelmeden, alet olmadan, aldanmayarak geçim derdine düşmüş vatandaşlarımızdan da; vahşi gidişata dur demek için seçimlerde vatandaşlık görevini yerine getirmelerini bekliyoruz.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/2554/mehmetciklerimize-rahmet-vahsi-kapitalizme-lnet.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar