BIRAKIN ''SANAT'' SİZE DOKUNSUN

Çoğumuzun çocukluğuna dair en güzel anıları; doya doya oynamak, kirlenmek ve yeni şeyler öğrenmektir. Henüz belli kalıplara girmemiş belki de en çok kendimiz olabildiğimiz yanımız her şeye hakimdir.

Zamanla  tüm bunlar değişir çocukluğumuzun o içten ve hesapsız duyguları birer birer yok olur. Günlük hayat koşuşturması içerisinde yitirilen birçok güzel duygunun yerini olumsuz düşünceler alır. Peki tüm bu olumsuz düşünceler ile baş edebilmek için neler yapılabilir?

Biliyorum bu konuda  herkes size birçok öneride bulunacaktır. Gezin, yeni yerler görün, bir kursa yazılın, meditasyon yapın ve diğer birçok şey….Ben ise kendinizi sanatın kollarına bırakın derim.

Tüm bu söylediklerime rağmen aklınızdan geçenleri duyar gibiyim. Ama bizim sanata karşı herhangi bir yeteneğimiz yok ki . Ben hiçbir şey çizemem ya da sesim öyle kötüdür ki…

Bırakın tüm bu söylemleri. Varsın sanata dair birçok şeye yeteneğiniz olmasın. Yeter ki cesaretiniz olsun. Bir kalem alın elinize mesela ,ufacık bir kağıda en sevdiğiniz çiçeği çizin ya da son zamanlarda dilinize dolanan şarkıyı yüksek sesle söyleyin , dans edin kimselere aldırmadan , kenarda kalmış anılarınızı kağıda dökün. 

Hiç olmadı bu hafta belki de hayatınızda ilk defa bir sergi gezin, bir şiir dinletisine ya da tiyatroya gidin. Böylelikle günlük hayatın monotonluğundan çıkıp başka diyarlara yolculuk etme fırsatını yakalamış olursunuz.

Bu yolculuk kimi zaman çok uzaklara, kimi zaman da kendi iç dünyanıza yönelik olacaktır. Ama her koşulda size kendinizi ne kadar iyi hissettirdiğini anladığınızda , oldukça şaşıracağınızı söyleyebilirim. Kendinize ve Sanata bir şans verin. Emin olun, attığınız ufacık bir adım dahi hayatınızda büyük değişikliklere neden olmaya başlayacaktır.
 
Kısacası…
Bırakın “Sanat” size dokunsun !

Didar Ezgi Özdağ
deozdag@gmail.com

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/250/birakin-sanat-size-dokunsun.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

ALİ İHSAN YILDIZ
09.09.2016 22:28
BIRAKIN ''SANAT'' SİZE DOKUNSUN BU YAZIDA GÜNLÜK TUTMANIN ÖNEMİNDE SÖZ EDEBİLİRDİNİZ CÜMLELERİ DERS VERİR GİBİ YAZMAYIN, DEVRİK CÜMLE KULLANMAK DA BİR SANATTIR. CÜMLELER BENİ DANSA TEŞVİK ETMELİ AMA CÜMLELER ÖNCE KENDİLERİ DANS ETMELİ

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar