Zaferi kader yapan yürüyüşümüz

Seçim sürecinin son aşamasına girdik.

Sanılanın tersine seçim çok kolay olacak.

Ortada belirsiz, bulanık bir durum yok.

Siyasi partilerin hangi kurgulara, projelere hizmet ettikleri ayan beyan ortada olan tutumları tercihimizi kolaylaştırmaktadır.

Olanca itibarsızlaştırma ve gözden düşürmelerle Erdoğan’a karşı ittifak kuran partilerden şu ana kadar aklı başında vaatler duyulmadı. Hemen hepsi yıkım ve teröre imkân verecek saçmalıklar dışında bir şey ortaya koyamadı. Millet, aydın geçinenlerden çok ileride bir değerlendirme ve karar verme bilincine sahip. Muhalefet bloğunun, halka şirin görünme yapaylığı karşılık bulmadı, bulmuyor. Allanan, pullanan makyajları akmaya başladı. Üstüne üstlük muhalefet kendi içinde çatırdıyor. Peş peşe gelen istifalarla zora düştüler. Parti kadrolarının birlik ve beraberliğini bile sağlayamıyorlar. Saadet ve İP’teki istifalar, bu partilerin söylemlerinin kendi teşkilatında bile inandırıcı olamadığının açık göstergesi. İnatla söylenen yanlışlar maalesef doğruya dönüşmüyor. Bile bile doğruyu gizlemek, kendilerini bile rahatsız ediyor. İstifaların temel sebebi budur.

Diğer taraftan mevcut iktidar, özellikle terör konusunda tavizsiz tutumuyla insanımızın güvenini daha çok almaktadır. Ordumuz aşılmaz, girilmez denen hedefleri bir bir teslim alıyor. Kandil, terör örgütü için cehenneme dönmüş durumdadır. Batılı odaklar, Türkiye’nin engellenmez kararlılığını gördü. Kararlılığın diplomatik sonuçları da alınmaya başlandı. Bu durum içeride ve dışarıda insanımıza gurur vermektedir.

İnsanımız hemen her alanda yapılan başarılı hamlelerin kendine huzur, barış, bolluk ve bereket olarak yansıyacağını biliyor. Yansımalar hayatı olumlu yönde etkilemeye çoktan başlamıştır bile. Gelişmelerden en çok da doğu ve güneydoğudaki vatandaşlarımız memnundur. Bir iki talihsiz olay yaşansa da, halkımız, kazanımların heba edilmesine izin vermeyecektir. Bu nedenle özellikle HDP üzerinden boş hayaller peşinde koşanlar kendilerini avutmasınlar. Bu konuda her tarafta yapılan tahminlerin ne ölçüde tutarlı olduğu alt tarafı üç gün sonra anlaşılmış olacak.

Türk halkı tarihi bir karar verecektir. Bana sorarsanız zaten verilmiş olan kararın yönü açık olarak bellidir. Bu seçimde ihanet, husumet, nefret, esaslı şekilde cezalandırılacaktır. Yalanın, iftiranın maskesi yırtılacak, oyunu bozulacaktır. Aldatmaya, engellemeye izin verilmeyecek, yürüyüş durmayacak, durdurulmayacaktır. Türkiye engellenemeyecektir. Asırlardır çekilen zorluklardan, eza ve cefalardan sonra selâmete çıkmanın son ve en kritik aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Bu aşamayı istiklâl ve istikbal bilinciyle geçeceğiz. İçeride ve dışarıda örgütlenerek varlığımıza kast eden saldırılara karşı 15 Temmuz’la zirveye çıkan ölümüne direniş ve diriliş hareketi, 24 Haziran’da taçlanacaktır.

Kimse boş hayallere kapılmasın.

Millet olarak zaferi kader yapacak geri dönüşsüz bir yoldayız.

Zaferi kader yapan yürüyüş kutlu olsun.

İçeride, sağlıktan ulaşıma, yerli- millî silahlanmaya kadar yapılan yatırımların, dışarıda el Bab’da, Cerablus’ta, Afrin’de, Münbiç’te ve bütün dünyada elde edilen kazanımları daha da büyütmek için, ülke ve millet olarak yeni menzillere, hedeflere yöneliş başlayacaktır.

Yöneliş gerçekten heyecan vermektedir.  

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/2303/zaferi-kader-yapan-yuruyusumuz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar