Kırım can Kırım...


Kırım Can Kırım... Hürriyetine kavuşacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Tek korkusu ise, 1944'de olduğu gibi Rusların tekrar Kırım'da tek bir Kırımlı Müslüman bırakmamacasına Can Kırım’ı tekrar kırım kırım kırıma tabi tutarak Müslümanlara zulmetmektir.

Moskof ayısı Ruslar tarafından ilhak edilen Kırım'ın statüsü değişti. Kırım Özerk Cumhuriyeti diye bir bölge kalmadı. Milli Meclisleri feshedildi ve Kırım'da, 350 bine yakın Kırımlı, despot idarenin çizmeleri altında kendi kaderine terk edildi. Müslüman Kırımlı Türklere her türlü zulmü reva gören zalim Ruslar, 18 Mayıs 1944'de olduğu gibi Kırım'ı ve Kırımlı Müslümanları tekrar göçe zorlayarak Kırım'da, hem de 21.yüzyılda tekrar kırım yapmak için bahane arıyor.

Kırım’da Kur’an yasak

Kırım'da Allah’ın kelâmı Kur'an-ı Kerim bile yasak.

Kırım sevdalısı Mustafa Sarıkamış kardeşim, 4 bin adet Kur'an-ı Kerim'i Kırım'daki soydaş ve dindaşlarımıza Allah'ın izni ve yardımıyla ulaştırdı. Siz Allah'a bir adım attığınızda O, size on ve 100 adımla karşılık vererek hayırlı işlerde kapı aralıyor. Allah'ın kelâmı Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerimler de Kırım'a, aralanan güzel bir kapıdan girdi. Mealli Kur'an-ı Kerimlere yasak getiren Ruslar, insanlar İslâm’la müşerref olacak ve hidayete erecekler diye ödleri koptuğundan hiç kabul etmiyor.

Kırım Sürgünün 74'üncü sene-i devriyesinde şehitlerimize rahmet diliyor, Kırım'da her türlü acıya ve meşakkatli şartlara rağmen mücadele eden soydaş ve dindaşlarımıza da Rabbim'den yardım etmesini niyaz ediyorum.

Kırım'ın feryadına kulak verin

Dünya Kırım Tatar Derneği Genel Başkanı Mustafa Sarıkamış, Kırım'da iftar açmak konusunda bir kampanya başlattı. Kırım'daki Müslüman kardeşlerimize iftar sofralarına yardım 3 dolardan başlıyor. Müslüman kardeşlerimden bu mübarek Ramazan'da, Kırım'da zulüm altında baskılara göğüs germeye çalışan bizim insanımıza da yardım eli uzatmalarını rica ediyorum.

Banka Hesap Numaraları Şöyle:

TL: TR 5300 0100 0175 4678 5441 5001

Dolar: TR 1500 0100 0175 4678 5441 5006

Türkmenlerin sesini işitin artık

Irak'ta 3 milyona yakın Türkmen kardeşlerimiz de bir haftadan beri, şaibeli seçimlerden dolayı tüm dünyaya seslerini duyurabilmek için nümayişler yapıyor. Başta Türkiye'deki Türk ve Türkmen kardeşlerine "Sesimizi duyan yok mu?" diyorlar. TRT ve Türk medyası Türkmen kardeşlerimize arkasını dönmüş vaziyette.

Yazıklar olsun!

Irak resmen üçe bölündü. Musul ve Kerkük'te neler oluyor bilen var mı?

Türkmenler neden kendi ordusunu kurmuyor?

Suriye'de olduğu gibi Irak'ta da Türkmeneli kendi özgürlük ordusunu kurmalı ve Türkiye buna yardımcı olmalıdır.

Türk Dünyasına hürriyet

Kırım'ın tekrar kırım kırım kırıma uğramaması için...

Türkmenlerin yalnızlaştırılmamaları için...

Suriye ve Irak’taki Türkmenlere sahip çıkılması için...

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile seçimlerden sonra kurulacak olan Millî Meclis'in uyanık olması ve uluslararası haklarını sonuna kadar kullanması gerekiyor.

Kırım'a hürriyet!

Kırım'a özgürlük!

Türkmenlere özgürlük ve Türkmenline hürriyet!

Kahrolsun zalim diktatörler...

Kahrolsun Amerika, Rusya, İsrail ve görünmeyen diğer küresel emperyalist zâlimler...

Allah (C.C) bütün soydaş ve dindaşlarımızın yardımcısı olsun.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/2225/kirim-can-kirim.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar