HDP kime hizmet ediyor

Afrin'de askerimiz  önemli bir operasyon yapıyor. Adım adım hedefine doğru gidiyor. Hiç şüphesiz bu başarının arkasında askerimizle birlikte Türk milletinin siyasi iradeye duyduğu güven ve destek vardır. Öyle veya böyle harekat amacına ulaşacaktır.

Ancak,askeri başarıdan daha önemli olan PYD'nin gerçek yüzünün bugüne kadar ona destek verenler tarafından anlaşılması olacaktır.
ABD,Suriye'de PYD'ye, Irak'da  Şii  yönetime destek veriyor. Her bölgede farklı bir gücün desteklenmesi ABD'nin gerçek niyetini ele veriyor. ABD'nin Kürt veya Şii derdi yok. Ortadoğu'da kendinin ve İsrail'in menfaatlerini kovalıyor. Emperyalizmin bu yakın ilgisinin -bazılarının- uyandırmasını dilerim.Bu destek bile çok şeyi açıklar mahiyettedir. Liberal Amerika'nın Marksist bir örgüte destek olması yeterince açıklayıcı değil mi?
Ancak sn Cumhurbaşkanının da  ifade ettiği gibi  operasyon Afrin'le bitecek değil. Fırat'ın doğusundaki PYD ile batısında ki PYD arasında hiç bir fark yok. Terör örgütü Afrin'de ne yapmak istiyorsa Arap Pınarında da aynısını yapmak istiyor. Türkiye'nin güneyinde bir terör devletinin kurulması demek Kandil'in Türkiye sınırlarına taşınması demek. Buna hiç bir devlet müsamaha göstermez. Türkiye'de göstermeyecektir. Amerika ve  Rusya'ya güvenerek Türk milletine savaş açanlar bunun ne kadar yanlış ne kadar hatalı olduğunu anlayacaklardır.

Bu noktadan sonra daha hala böyle bir harekat gerekli miydi tartışmasına girmek,toplumda tereddütlere neden olacak ifadeler kullanmak doğru değil. Asker yola çıktıktan sonra her türlü farklılığın bir tarafa bırakılması lazım. Partiler, HDP hariç büyük oranda bunu yaptılar. HDP hala otuz kırk yıl öncesinde otluyor. HDP milletvekili Hüdai Kaya'nın dün meclis kürsüsünde söyledikleri tam bir skandaldı. Türk askerine katliam iftirasında bulundu, cevabını aldı. O kürsüye bir ABD milletvekilini çıksaydı herhalde Hüda Kaya'nın söylediklerinden farklı bir şey söylemezdi. Bir insanın bir ülkeye aidiyeti zayıflayabilir ama düşmanlık ayrı bir şey. Bunlar ekmeğini yedikleri millete düşmanlık ediyorlar. Örgüt sözcülüğü yapıyorlar. HDP'nin PKK'nın uzantısı olduğunu herkes biliyor. Aynı çizgide yayın yapan gazeteleri var. Yargı; söz konusu HDP olunca biraz daha örgüt üyeliğini dar yorumlamaktadır. Yargı, Fetö'ye hangi muameleyi yapıyorsa PKK ve Onun siyasal ayağına da aynısını yapmalıdır. Kimse demokrasiye kast edememelidir. Kimse ekmeğini yediği millete ihanet etmemelidir. Yargı da çifte standardı bir tarafa bırakarak her fırsatta bu milletin ordusuna, meclisine,siyasetine saldıran HDP'ye gerekli cevabı vermelidir. Fikir özgürlüğüne evet ama bu millete ve onun askerine hakarete, iftiraya hayır!

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/2060/hdp-kime-hizmet-ediyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

MEHMET ERTEM
13.03.2018 13:36
SAYIN VEKİLİM MECLİSTEKİ TÜM HDP LİLERİN DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRILIP YARGILANMALI.TERÖRİST HAİN KİM VARSA MAL VARLIKLARI VE TERÖRE AKTARILAN MALİ YÖNLER BULUNUP EL KONULMALI DÜŞÜNCESİNDEYİM.HALİ HAZIRDA KHK VARKEN BİR ÇOK KONUDA AK PARTİ VE MHP AYNI DÜŞÜNCEDEYKEN BU OLMALI BENCE.

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar