Kızıl Elma ve Yörük Teyze

Türkiye, YPG’li terör örgütünün otuz bin tane zavallı uşağını kullanarak, yanı başımızda çakma ordu kuracağını ilan eden ABD’nin hayalini, bölgeye gönderdiği kahraman ordumuzla yerle bir etmeye başladı. Afrin’e yapılan hareket tüm oyunları bozacak köklü hamlelerin habercisi olan bir mahiyete sahiptir. Binlerce tır silahı ruhsuz insanlara vererek, Türkiye’yi ateş çemberi içine alacağını zanneden dünyanın en büyük terör örgütüne, bu girişimin beyhude olduğu Afrin harekatı ile somut olarak ifade edilmiştir.

Amerika yaptığı açıklamada “Türkiye’nin Afrin’e yaptığı müdahale bölgede istikrarsızlığa  sebebiyet veriyor” dedi. Gerçeği tersyüz etme girişiminden başka bir manaya gelmeyen bu açıklamadan sonra, dünyanın en büyük terör örgütüne şunu hatırlatmak lazım, ecdadımız o bölgeyi yüzlerce yıl istikrar içinde yönetti. Ne oldu ise sizin gibi emperyalist güçler bölgeye geldikten sonra oldu ve istikrarsızlık oluştu. Zülüm, gözyaşı ve adaletsizlik bölgeye hakim oldu. Ancak Türkiye bu duruma artık yeter demiştir.

Aslında emperyalist güçlerin oyununa gelenlerin akıllarını başlarına alması lazımdır. Dün gibi kulaklarımızda yankılanıyor, içimizdeki hainlerin başının lüks otellerin toplantı salonunlarında,  ağ babalarından aldığı talimatla şımarık bir eda ile devlet yetkililerini kastederek “YPG Fırat’ın batısına geçecek sizde mal mal seyredeceksiniz” sözleri. Bugünlerde kendisi demir barmaklıkların arkasında hapishaneden, boşluktan faydalanıp Fırat’ın batısına geçen pisliklerin Mehmetçik tarafından kökleri kazınarak nasıl süpürüldüğünü görüyordur herhalde. Taşören terör örgütlerini, ne kendilerine verilen silahlar, ne de gölgesine sığınmaları için verilen bol yıldızlı bez parçaları korumaya yetmeyecektir. Türkiye yaptığı Afrin harekatı ile zeytin dalı uzatmıştır.  Ya uzatılan zeytin dalını akıllarını başlarına almak için bir fırsat bilip dalın zeytinini yemek için nedamet getirecekler yada fırsatı teperek zeytin dalının köteğine razı geleceklerdir.

Tarihi derinlemesine okuması, Türk milletinin sosyolojisini iyi incelemesi gerekenler, bu ödevlerini iyi yapmadıklarından “Kızıl Elma” idealini anlayamazlar. Ancak Kızıl Elmanın hayatta tezahürü olan yörük teyzelerin duaları eşliğinde güney sınırımızdan uğurladığı kahraman askerlerimizin keskin bakışları ile karşılaşan terör örgütlerinin çil yavrusu gibi dağıldığını gören emperyal güçler, yeni bir strateji belirlemek zorunda kalacaklardır. Türkiye artık sahaya inmiştir. Yanı başında bir oldu bittiye getirilerek terör yapılanmasına  izin vermeyecektir.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1938/kizil-elma-ve-yoruk-teyze.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar