İhaneti darmadağın eden kusursuz fırtına

Necmettin Evci
25.1.2018 22:14:37

Afrin’den başlayan ‘Zeytin Dalı’ askeri müdahalesi, ABD öncülüğünde işgalci emperyalistlerin bütün Ortadoğu ve İslâm coğrafyasını dizayn etmek için kurduğu kanlı, kirli oyunun önemli bir parçasını bozdu.

Başta Suriye halkının huzur ve güveni için Türkiye’nin en az iki yıldır en üst seviyeden ve ısrarla ABD’ye yaptığı çağrı sonuçsuz kalmıştır. Bütün ülkelere yaptığımız çağrı, özünde bütünlüğü bozulmamış bir Suriye ve Irak’ta insanların huzur içinde yaşamasını temin etmeyi amaçlamıştır. Buna mukabil ABD, bölgeyi birbirine düşman parçalar olarak olabildiğince bölme amacıyla olmadık şeytanlıklara başvurmuştur. Çözüme en yakın ortamlarda bile ne yapıp edip tarafları kışkırtmış, ortalığı kızıştırmış, yangına benzin dökmüştür. Sel gibi akan kan ve gözyaşı ile birlikte yaşanan yıkım, kıyım ve katliamların baş sorumlusu ABD’dir. ABD olgun bir devlete yakışan siyaset güdememiş veya çözüme dayalı olgun bir siyaset sahibi olmamıştır. Her seferinde İsrail’i korumacılığının gözünü kör eden koşullanması ile çözümleri saptırma, sabote etme yolunu siyaset olarak yutturmuştur. Sonuçta milyonlarca insan ölmüş, yaralanmış, sakat kalmış, hasta olmuş, yurdundan ayrı ve mülteci duruma düşmüştür. Hazin çaresizlikleri ile bütün mazlum ve yetimlerin, bütün gözü yaşlı, gönlü gamlı olanların vebali ABD’nin üzerindedir. Sözüm ona yönetici ve lider sıfatıyla ABD gibi bir imkânı ellerinde bulunduran haysiyetsizler güruhu, mazlumların ah’ını göğüslerinde bir onur nişanı olarak taşısınlar. Bu şerefi veya şerefsizliği idrak ettikleri an bile, insanî duygudan bir parça taşıdıkları gerekçesi ile onlardan ümit var olunabilir. 

ABD’nin ‘özgürlük getirmek’, ‘halkı kurtarmak’ adına girdiği her yerde olduğu gibi Suriye’de de korkunç insanî trajediler yaşanmıştır. DAEŞ ve PYD gibi işbirlikçi taşeron örgütleri eliyle en vahşi, en barbar katliamlar yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. Bütün bunlara rağmen, insanî ve vicdanî düşünmenin kaldığını düşündüğümüz son kırıntısı ile olsun diplomasinin hayatı ve barışı öne alacak bir çözüm üreteceğine ilişkin umudumuz da boş çıktı. Son ana kadar çözüm arayışımızı kendilerinden korktuğumuza yoranlar oldu. Vatanımızı istedikleri gibi bölmeyi kendileri için bir hak görüyorlardı. Hiçbir gücün onların planlarını bozamayacağına, peşinen herkesin, her ülkenin kendilerine kul köle olacaklarına inanıyorlardı. 5 bin tır silahı bize karşı yerleştirip, tertiplediler. Yalan söylediler.

Bizimle savaşacaklar mıydı? Savaşsınlardı. Bizi öldürecekler miydi? Öldürsünlerdi. Ama dürüst olsunlardı. Düşmanın gücü değil, asıl dürüst olmayışı, ahlâksızlığı bizi zorluyor. Şu an dürüstlük adına alçaklığın en düşük seviyesinde olanlarla savaşmanın zorluğunu yaşıyoruz. Kendilerine yakışanı yaparak aldatma yolunu seçtiler. Alçakça davrandılar. Elbette ABD’den, ABD’nin kullandığı veya ABD’yi kullanan irili ufaklı güçlerden söz ediyorum. Zalim ve zorbaydılar. Acımasız,
duygusuzdular. Fırat Kalkanı ile verdiğimiz mesaj anlaşılmamış olacak ki, varlığımıza, onurumuza uzanan eli bu kez daha şiddetli bir karşılıkla kestik: Zeytin Dalı operasyonu böyle bir müdahaledir. Evvelâ bu coğrafyanın demografik yapısını, tarihi, coğrafi bütünlüğünü korumayı, üzerimizde hain, gizli, zalim, emperyal hesaplar yapanların oyunlarını bozmayı amaçlayan bir operasyondur.

Bu operasyon, Müslümanların kardeşliğini sağlayacak, kardeşleri birleştirip güce dönüştürecek, işbirlikçi hainleriyle buradaki maşalarının beynini dağıtacak bir operasyondur. İleri aşamalarda eksilmiş aile yapılarıyla bile olsa yerlerinden yurtlarından edilmiş insanları kendi öz vatanlarına döndürme hareketidir. Hareket hızla, dâhiyane strateji ve taktiklerle devam etmektedir. Askeri anlamda uygulamalar bu konunun uzmanlarını bile hayrete düşürecek tarz ve seviyededir. Bu aziz millet, kendi ürettiği yerli ve millî silahları ile savaşan çevik, kudretli ordusunun muhteşem başarıları ile dosta güven, düşmana korku vermektedir. Bütün düşmanlara korku verecek önemli bir noktadır burası: Kendi silahıyla savaşmayan ordunun kendi zaferine yaklaşması zordur, belki imkânsızdır.

Hareket kardeşlerimizi emperyalizmin zulmünden ve işgalinden kurtarmak içindir. Bir nebze olsun anaların gözyaşı dinecek, çocuklar daha müsterih gülecektir. ABD ‘endişeli’ olduğunu beyan etti. Tabii ki endişelenecek. Bölgede katliam yapması için binlerce tır silah yardımı yaptığı çapulcu sürüsü de, yıllardır yaptığı yığınak ve yatırım da, bütün ölüm ve katliam planları da devre dışı kaldı. Bütün hain silahları bir günde imha edildi. Türkiye mahir, kudretli, kararlı ordusuyla orada gerçekten rahat bir huzur ve barış ortamı, gerçek bir kardeşlik iklimi tesis edecektir. ABD bundan dolayı endişelidir. ABD güçlü birlikteliğimizden, canlı kardeşliğimizden, dayanışmamızdan endişe duymaktadır. Eğer parçalansak, birbirimize düşmanlar olsak, birbirimize saldırsak, birbirimizin kanını akıtsak ABD bundan endişe duymaz, bilakis keyif alır. Artık bunları görelim. Kürtler, Araplar, bütün Müslüman toplumlar, hatta bölgenin bütün unsurları bunu görmelidir.

Bu hareket bütün halkımız tarafından desteklenmektedir. Dahası belki mesafe olarak uzak ama gönül coğrafyamız bakımından yakın olan her yerde müminler Zeytin Dalı hareketini desteklemektedir. Allah’a şükür ki, ordumuz neredeyse yüz yıldır özlenen kendi hususiyetini evvelâ Allah’ın huzurunda saf tutarak göstermekte, bu bağlanış ve disiplinle cepheye yürümektedir. Bu ordu, yüz yıldır özlenen bir buluşma ve bağlanışla dualarla, surelerle uğurlanmaktadır. Hareketin yankısına ve yansımalarına bakılırsa, bunun konjonktürel bir hamle veya rüzgâr olmadığı anlaşılıyor. Bu hareketle insanımız zihninin derinliğinde yeni bir millî mücadele, dahası bir fetih hareketi başlatmış gibidir. Tankın üzerindeki bir askerimizin, güzergâhı soran gazeteciye ‘Güzergâh Kızılelma’ demesi askerimizin şahsında bütün bir Türkiye’nin şuuraltından dışarı vurduğu amacı ifade etmektedir asıl. Her yerde askere alınmak için teşebbüsler vardır. Sokakta farklı bir heyecan dalgası dolaşmaktadır. Tarihî hedeflere hamle yapmaya hazırlanan bir benliğin, yenilenen heyecanı duyulmaktadır.


Gelişmeler nasıl cereyan eder?
Ziya Paşa’nın dediği gibi ‘Tekdirle uslanmayanın hakkı kötektir.’ Ok yaydan çıkmıştır. Var olma ve başarma azmiyle atılım içinde olan bir milleti, bakalım hangi yalanlar, hangi oyunlar engelleyecektir. Belki de bizim bu zamana kadar ve bu süreçte en önemli kazancımız ABD başta olmak üzere kâfir emperyalizmin sözüne güvenilemeyeceğini anlamak olmuştur. Siyasi, ekonomik, askeri kararlılıkla gücüne güç katan Türkiye, bölgenin belirleyici ana istikrar unsurudur. Bir dev tam manasıyla tarihî sorumluluğunu idrak ederek uyanmıştır.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1933/ihaneti-darmadagin-eden-kusursuz-firtina.html

Sizin Yorumunuz

*
*

Diğer Yazılar

Başlamamızın İlki
TÜRKİYE ŞEYTAN İTTİFAKINA KARŞI
İNKÂRIN EVRENSEL İLGİSİZLİĞİYLE YAŞAMAK!
İMKÂNSIZI ZORLAYAN KARARLILIKLA
KENDİ SIRRIMIZIN SINIRLARINDA
TARİHİN HANGİ KARANLIK UÇURUMUNDA OLACAKLAR?
BİZİ VAR VE VARLIKLI, NURLU VE ONURLU, MUTLU VE UMUTLU KILACAK OLAN
YANLIŞ DÜŞÜNCELERE, DOĞRU YAKLAŞIM
ÜZÜNÇLERİMİZ SEVİNÇLERİMİZE ORTAK
YERİNİ BİLMEYEN HİÇBİR ŞEY BİLEMEZ
ÇARPIKLIĞIN ANLAŞILMASI İMKÂNSIZ DÜZENİYLE ÇATIŞMAK
ALÇAK UÇUŞLA DARBE
KÖTÜCÜL NİYETLERİNİZİ İYİLİK DUYGULARIMIZLA BÜYÜTTÜNÜZ
HÜR GENERALLER HAREKETİ
ALANLAR, TÜRKİYE’NİN TAHKİM EDİLMİŞ DİRENİŞ HATLARIDIR
BİZİ ÖLDÜRME HESABI YAPANLAR! SÖYLEYİN SİZE NE YAPALIM?
DARBE VURACAKLARDI, BEYİNLERİ EZİLDİ
UFUKLARI MENZİL EDİNEN KUTLU YÜRÜYÜŞÜMÜZ
KALPLERİMİZ BÜYÜYÜP BÜYÜYÜP BİR ÜLKE OLUR
DÜŞMANIN ŞAH DAMARI KESİLECEKTİR
YAPILACAK ÇOK ŞEY VAR
CESUR BİR CANLILIĞA UYANMAK
YENİKAPI YENİ TÜRKİYE’YE AÇILDI
BİZE YEPYENİ GÜNDÜZLER ARMAĞAN EDİLİYOR
GERÇEKLERİNİ YALANLAR, DOSTLUKLARINI DÜŞMANLIKLAR ÜZERİNE KURDULAR
ERDOĞAN BU MİLLETİN KABUL EDİLMİŞ DUASIDIR
ATEŞİN, YANMANIN TADINA ONLAR DA VARACAK
KURGULAR ÇARPIŞIYOR
MİLLETİN GÖNLÜNDEN SÜRÜLMEK NE KÖTÜ BİR CEZADIR
KİMLER GÖĞÜSLERİNDE KOR ATEŞTEN YÜREK TAŞIYORMUŞ ANLADINIZ MI?
BİZ BÖYLE BİR MİLLETİZ VURUŞMA BİZİ İYİLEŞTİRİR
ASIL İHANETİ YENEREK GÜÇ KAZANDIK
ONLARA HEZİMETLER, BOZGUNLAR ARMAĞAN EDECEĞİZ
ÖLÜMÜNE VE AŞK DOLU KARARLILIĞIMIZ
KENDİ COĞRAFYAMIZA ve TARİHİMİZE DÖNERKEN
DÜNYA VİCDANININ ÖZGÜR SESİ OLMAKLA GÜÇLÜYÜZ
İMAN VE CESARET KAZANACAKTIR
BİR CEHENNEM SİZİ SARMADAN
DAYANMANIN SON SINIRINDA İNFİLAK
KORKULARINIZI BAŞINIZA TAÇ DİYE GEÇİRECEĞİZ!
MÜSLÜMANA KARŞI GÂVURLA İŞBİRLİĞİ
BARBARLIĞIN KORKUNÇ ÖNCÜSÜ ABD
YAŞADIKLARIMIZ YENİDEN DOĞRULMANIN ZORLUKLARIDIR
SINIRSIZ ZULÜM KARŞISINDA
SONUNDA DOSDOĞRU TUTUMLAR KAZANACAKTIR
MUSUL’U AMERİKA’DAN KURTARMAK
İNSANLIK EN TEMEL STRATEJİMİZDİR
DOST APTAL, DÜŞMAN ONURSUZ OLUNCA
YERYÜZÜNÜN AZGIN KANDÖKÜCÜLERİ
KİM KAZANDIYSA BİZ HEP KAYBETTİK
ÇIKIŞSIZLIĞIN MECBUR BIRAKTIĞI
VAR OLDUĞUMUZU GÖSTERECEĞİZ, HEPSİ BU!..
BUNLAR HEP GÜZEL ŞEYLER
DOLARLA SATILMAYAN DOLARIN SATIN ALAMAYACAĞI
TERÖRE TESLİM OLMAYACAĞIZ
DAYANMANIN ZOR ARALIK’LARI
YARINLARDA GELECEK OLAN
STRATEJİMİZİ BASİRET VE FERASETLE BELİRLEMELİYİZ
FESADIN ASIL ODAĞI SİYONİZMDİR
KARLOV’A SUİKASTIN BOZAMAYACAĞI ÜÇLÜ ZİRVE VE GÜÇLÜ İRADE
İHANET KURGULADIĞINIZ YERLER MEZARINIZ OLACAK
İHANETİN GELECEĞİ OLMAYACAK
YALANLARI, TUZAKLARI ÇÖKÜŞLERİNİ ÖNLEYEMEYECEKTİR
İSTEMESELER DE VAR OLACAĞIZ
BAKMIŞSINIZ BİRDEN AMERİKAN BAHARI!
YALANIN BÜYÜSÜ BOZULURKEN
ZORLU SINANMALARDAN GEÇEREK
BEN ‘HAYIR’ DİYECEĞİM
ÜLKEMİZİ DARBECİ EMELLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ
TAM KARŞILARINDA DURACAĞIZ
MİLLET ORU OLUP KOMUTANIYLA BÜTÜNLEŞECEKTİR
BİR KADERİN SON TALİHSİZLERİYİZ
AMANSIZ VE İMANSIZ KARANLIK AĞARIRKEN
HUKUK ve AHLÂK KURALI KALMAYINCA
YAPILAN TAM BİR TALANDI; GERİSİ YALANDI!
REFERANDUMDAN ÇIKAN KARAR
İŞTE ŞİMDİ 2. CUMHURİYET
ORTADOĞU’YU KANA BULAYANLARDAN ADALET BEKLEYEMEYİZ
KATAR KATAR SIKINTI ve ÖKÜZLÜKLER!
İMAN ve İYİLİK STRATEJİSİ
KORKTUKLARI KARDEŞLİĞİMİZDİR
ARTIK NE YAPARSA MİLLET HOŞ GÖRÜR DİYE DÜŞÜNÜYORUM
HEDEFİ SAPAN VE HEDEF SAPTIRAN YÜRÜYÜŞ
TAMAM YOLLARA DÜŞÜN AMA YAKAMIZDAN DA DÜŞÜN
ASLA UZAKLAŞAMAYACAĞIM YAKINLIKLA BURADAYIM
DEĞERSİZLEŞTİKÇE ŞIMARAN AZGINLIK
ZELİL YALNIZLIKLARI TRAJİK KADERLERİDİR
MERHAMET GAZAP OLUP YAĞACAK ÜSTLERİNE
Yerli Akıl ve Milli Heyecanla Savaşıyoruz
Türkiye'nin gazabını azaltmak için
Biz geliyoruz, geleceğiz. Canını seviyorsan çekil!
Suriye de tarihe yardım etmelidir
28 Şubat'çı zorbalar hak ettikleri cezayı almalıdır
Suriye'de Siyonizmin Oyununu Bozmak
ABD'de darbe, ABD'ye darbe
ABD'yi Kaygılandırmaya devam edeceğiz
Yalancının kurtaracağı onuru kaldıysa
Asil korkusuzluğumuz karşısında içleri paramparça
Zalimler niçin vicdanlı davranmıyor?!
Baskın seçimin dış sebepleri
Seviyeyi alçalmanın sahipleri kaybediyor
Adaylarını seçimden sonra da açıklayabilirler
Ben de adayım desteğinizi bekliyorum
Kudüs göklerin şehridir, yeryüzü güçleri işgal edemez