''Kimse Türkiye'ye akıl vermesin''

Lozan kafasıyla yol haritası çizenler, Cumhurbaşkanı'nın “kimse Türkiye’ye akıl vermesin” sözünün ne anlama geldiğini iyice kavrasınlar. Bilsinler, kurmuş oldukları ithal cumhuriyetin miadı buraya kadar. Bundan sonrasında söz cumhurun cumhuriyetine aittir. 

Yerli akıl kendi aklımız...

...

Bir asra yakındır elimiz ayağımız bağlı hiçbir şey yapamıyorduk, yaptırmıyorlardı.             

Fabrikalarımız NATO devletlerinden izin almadan kurşun bile dökemiyordu. Şimdi ise uçak ve tank yapmaya kadar geldik, yol aldık gidiyoruz...

Artık semalarda Türkiye yapımı uçaklar, roketler var.

Hedefler bizim, akıl bizim, karar bizim.

...

Nereden nereye.

...

Bu yüzden, arkasına İsrail ile ABD'yi alan PKK terör örgütü ile 40 yıl Kandil dağlarında savaştık, 500 milyar dolara yakın giderimiz oldu, bu kez de Afrin kapısını açtılar... 3,5 milyon mülteci 30 milyar dolar harcama. Maksatları hem psikolojik, hem de terör saldırılarıyla ülkemizin kalkınmasını önlemektir.

...

Kuzey Suriye zorlu bir cephe. Adeta bir bataklık. Afrin ile iş bitmez, koca koridor boydan boya güvenli bölge haline getirdiğimiz taktirde hedefe varmış oluruz.

Bu bataklıktan kolayına sıyrılacağımızı sanmıyorum.

Şartlar PKK’ya göre daha ağır görülüyor. Hem PKK kırk yıl bizi oyaladı, burada resmen savaşıyoruz. Hem arazı yönünden hem de karşımızdaki düşmanlar açısından işimiz hayli zor. Afrin dağlık bir bölge, terör önceden bu dağlarda yuvalanmış. Atınca da köstebek gibi yuvalarında saklanabiliyorlar. Mevcudu imha etsen bile arkası geliyor.

...

Batıda bir sürü manyak var, eğit sür cepheye, eline de üçbeş tuttur. 

Emperyalistler bunu yapıyor. Ayrıca PYD terör örgütünün elinde, savaş uçağı hariç her türlü silah var. Arakası da geliyor...

...

Gitti gidecek dediğimiz Esed, İran açısından şimdilik bir müttefik. İktidar zaafı hem Suriye’ye hem de bize neye mal olacağını da düşünmeliyiz.

ABD, İran'ı terörü desteklemekle suçluyor. Aynı suçlama bizim için de ileride geçerli olabilir. Bu tip bir suçlama; Siyonistlerin psikolojik silahıdır. Kendisi destekler ama seni suçlar. Rusya'nın şartları daha da değişik. Hem ABD ile fiilen karşı karşıya gelmemeye dikkat ediyor, hem de Suriye'nin batısında üsler kurmak suretiyle bu bölgeyi kontrolü altında tutmak istiyor.

...

İkisi de aslında güvenilir müttefik değil.

...

Bizim Allah’tan(cc) başka yardımcımız yoktur.

...

Yine halkı Müslüman olan ve hem de komşumuz olan İran bizim için önemli. Bölgede iki ülke aynı tehlikelerle karşı karşıya olduğundan, ne pahasına olursa olsun, aradaki buzlar varsa eritilerek dirsek teması sağlanmalıdır.

Gavura verdiğimiz değerin yarısını, İran'a versek yeter.

Kaldı ki; şartlar onu gerektiriyor...

...

Savaş petrole dayanıyor. Nasıl ki Sultan Hamid’i hal etmeden petrol bölgelerine nüfuz edemediler, şimdi de kalkınmış bir Türkiye'nin önünü kesmeden, sömürülerine devam edemeyeceklerini çok iyi biliyorlar.

O yüzden PYD terör örgütü bağlamında yüklendiler.

...

Batı, aklına geleni ardına koymuyor. İçimizdeki hain unsurlarla işbirliği yaparak ülkemizi karıştırmak onların tarihi görevidir. Şimdilik Kürtçülüğü kullanıyorlar, yarın Ermenistan diye tutturabilirler. O bakımdan, savaşın sadece maddi tarafı değil manevi tarafı olan birlik beraberlik çağrılarını da ele almak gerekiyor. Hatta bu tip bir dersin maarif camiasında okutulması elzemdir.

...

Bu aşamada artık ulusal mulusal lafları para etmiyor.  Halkı Müslüman olan bu coğrafyada ümmet/millet ve kardeşlik inancı önemli.

Bir bayrak bir buyruk bir vatan.

...

Afrin belki de bu uyanışın bir sembolüdür.

Her zorluğun bir kolaylığı her yokuşun bir inişi var...

Bu topraklarda yere düşen milletimizin bayrağı yine bu topraklarda şahlanacak inşallah. Yüce Rabbim, bu ümmetin yüzünü güldür...

         ...

Bu millet müslümandır Allah’a şükür, her gördüğün yerde hainin yüzüne tükür.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1929/kimse-turkiyeye-akil-vermesin.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar