MERHAMET GAZAP OLUP YAĞACAK ÜSTLERİNE

Sınır güvenliğimizi, hayır bölgemizi, hayır bütünüyle ülkemizi, bütün İslâm coğrafyasını, topyekûn İslâm varlığını tehdit eden barbar, alçak bir saldırı altındayız. Yüzlerce yıl öncesinden başlayan bu saldırı, günümüzde tarihte görülmedik zalimlikle, vahşetle, hıyanetle, kalleşlikle sürmektedir.

İslâm’ın varlıklarına armağan ettiği izzetle bu zillete razı olmayan bütün Müslümanlar, varlıklarını aziz İslâm’a armağan ederek şeref kazanacaklarının bilincinde olan biz Türkler, tarihte birçok kere emperyalist kâfirlerin hesaplarını bozduğumuz gibi yine bozacağız.

İşgal girişimlerine ‘hizmet’ edecek düzeyde içimizi istila eden gaflete karşı verdiğimiz mücadele, daha uyanık olma yeteneğimizi geliştirmiştir. Bu uyanık bilinçle tehlikeyi önceden görüp tertiplenmemizi yaptık. Hiç merak edilmesin Türkiye vaktinde ve yerinde çok esaslı askeri, ekonomik ve siyasî hamleler yaparak bu mücadelede stratejik üstünlükler ele geçirmiştir. Hiçbir hamle tek başına başarılı olamaz; her hamle diğerleriyle bütünlük içinde etkili ve anlamlı olur.

Kuzey Irak’ta PKK’ya yapılan etkili operasyonlar, Başika’daki varlığımız, Barzani’nin referandumuna tepkimiz, Irak’la geliştirdiğimiz yeni ilişki, Katar, Sudan ve Somali ile başta ekonomi ve askeri alanlarda olmak üzere kurduğumuz çok yönlü bağlantılar, Azerbaycan, Gürcistan, Bosna, Kosova özetle Balkanlar ve Kafkaslardaki etkili varlığımız, ardından Afganistan ve Pakistan’a karşılıklı verdiğimiz önem ve oradaki karşılığımız düşünülürse, Türkiye, konumunu çok köklü, esaslı tahkim etmiştir. Üstelik bürün bir İç Asya ile birlikte bu ülkelerle bağlarımız sadece diplomatik normların nesnel sınırları içinde şekillenmiyor; kardeşlik duygularıyla canlılık kazanıyor.

İran bunu biliyor. Dahası Katar olayı sonrasında Türkiye’nin kendisini ipten aldığını da biliyor. Rusya bunun farkında. Kırım’la, Çeçenlerle ve başta Tatarlar olmak üzere Rusya’daki Müslümanlarla derin bağlantımızın, gelişmelere nasıl yansıyabileceğini en gerçekçi onlar düşünür. Bir devletin asıl gücü bu bağlantılara dayanır. Bir savaş durumunda bu bağlantılar öyle harekete geçirilir ki, yerinizden kıpırdayamazsınız. Şu anda Türkiye bütün bu coğrafyalarda herkesi yerine mıhlayacak kudret ve imkâna sahiptir. Öyle olduğu da görülmektedir. Daha nasıl söylenir? Özellikle Kuzey Irak aşiretleri kayıtsız şartsız Türkiye ile müşterek hareket etmekten yanadır. Sonra etnik farklılıklarına bakılmaksızın Suriye’deki aşiretler daha birkaç gün önce İstanbul’da toplanıp, Türkiye öncülüğünde müşterek hareket edeceklerine dair karar aldılar. O kararın bir anlamı da PYD’ye ve ABD’ye karşı Türkiye ile birlikte olacaklarını ilan etmektir. Bunu en çok da Kürt aşiretleri istemektedir. Neden mi? Onlar, Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî’nin torunları, tarihin hiçbir döneminde kâfir emperyalistlerin emrine girip Müslüman’a hıyanet etmemişlerdir de ondan. Ümmete bu ihaneti ancak PYD ve PKK gibi ateist emperyalist ve Siyonist uşakları yapabilirdi. İhanetin dini, mezhebi, milleti olmaz.

Zalimin emriyle mümine karşı bu yapılar kimin işine gelirdi? Elbette İslâm düşmanlarının işine gelirdi ve öyle de oldu. Asıl fesat odağı olan Siyonistler, DAEŞ’i de bu alçakları da Müslümanları katletmek, vatanlarını işgal, servetlerini yağma etmek için kullandılar, kullanıyorlar.  Bunlara en feci intikamla yaptıkları ihanetin ödülünü verme zamanı geldi. Dostlara güven veren varlığımızın gazap olup üzerlerine yağacağı kudretimiz tezahür ettiğinde, onları kuduz köpek gibi üzerimize salan sahte efendilerinden de bir yarar göremeyecekler. Şimdiye kadar kendi ölümlerimiz pahasına gösterdiğimiz merhametimiz kıyametin yıldırımları gibi çarpacak ihaneti.

Türkiye’nin kesin, keskin kararlılığını gören efendileri onları çoktan terk etti bile. Şimdi bozulmuş oyunlarının, karışık akıllarının şaşkınlığı ile saçma sapan beyanatlar verip duruyorlar.  Meselâ ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "Türkiye'yi böyle bir adım atmamaya çağırıyoruz. Türkiye DEAŞ'la mücadeleye odaklanmalı" diye açıklama yaptı. Başüstüne, emredersiniz. Siz nasıl isterseniz elbette öyle olacak. Böyle diyeceğimizi mi sandınız? Artık dostumuzu düşmanımızı tanımladığınız o utanç günleri, devri tükenen kart monşerlerle birlikte bitti.

Hangi DAEŞ’e odaklanalım? Ortadoğu coğrafyasını işgal etmek için öncü birlik olarak kurgulanan milyonlarca müslümanın kanına giren yurtlarını yakıp yıkan veya buna sebep olan, işi bitince de ABD tarafından tahliye edilen örgüte mi odaklanalım? DAEŞ korkunç katliam ve vahşetle işgal ettiği yerleri bir tek mermi atmadan ABD’nin emriyle ve onun gözetiminde Komünit PYD’ye teslim etti. Böylece Suriye halkının gerçek ve fedakâr kahramanları o toprakları DAEŞ işgal ve zulmünden kurtarmış oldu öyle mi? ABD bizim aklımızla alay etmemeyi öğrendiği gün, makul siyaset yapma imkânı edinme şansına sahip olabilir.

ABD, DAEŞ gibi besleyip büyüttüğü, 4000 tır dolusu silah ve mühimmatla donattığı PYD’ye karışmamamızı, utanmasa yardım etmemizi isteyecek. Daha dün Azez ilçesinde bulunan psikiyatri hastanesi ile kadın doğum hastanesini, üstelik gece vakti top ateşine tutarak 4 hastanın ölümüne, 12 kişinin ağır yaralanmasına sebep oldular. Ne yapalım şimdi? Bunların varlık amacı insanımızı yok etmektir. Daha doğrusu siz bu çapulcu katilleri, bizi yok etsin diye yetiştirip desteklediniz, destekliyorsunuz. Onlarla ve onlar üzerinden verdiğiniz savaşın mağlubu olmayı da göze alacaksınız. Besleyip azdırdığınız bu teröristlere ‘Aferin, ne iyi edip de insanımızı katlediyorsunuz’ dememizi mi bekliyorsunuz?

Yakında kime ne diyeceğimizi herkes görecek. ABD de, Avrupa da, İsrail de herkes görecek.

İnkâr ettiğiniz cehennem sizi her yandan saracak.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1921/merhamet-gazap-olup-yagacak-ustlerine.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar