BU CUMA, CAMİDE AHMET HAKAN’IN TALİMATI HUTBEYİ DİNLEDİK

Diyanet İşleri bizim için çok önemli ve çok hassas bir kurumdur. En ufak bir zafiyete uğramasını istemeyiz ve rıza göstermeyiz. Diyanet İşleri başkanımız da bizim için öyledir. Yıllarca bu ülkede Müslümanların psikolojik baskılardan öte baskılara maruz kaldığı zaman dilimlerinde camilerimizde korkulardan ötürü çiçek sevgisi hutbelerini dinledik. Devlet baskısının sürdüğü “Eski Türkiye” artık bitti dediğimiz şu yıllarda yeni bir korku başladı. Medya.

Mahalle değiştiren bir haber spikeri tarafı olduğu yeni mahallesinin hoşuna gidecek haber sunumlarını pervasızca sürdürüyor. 28 Şubat zulmünde sadece vaazlarında ilmini, fikrini konuşturan ve hiçbir şiddet eylemi bulunmayan Timurtaş Hocamızın sakalları tek tek yolunmuştu. Eğer Timurtaş Hoca şimdilerde o vaazlarını yapmış olsaydı bu haber spikeri “yolun sakallarını” diyecek bir karakteri taşıyor şimdilerde. Taşındığı mahallenin karakterine çoktan bürünmüş durumda.

Milletin gözbebeği Diyanet’in ve hocalarımızın açığını bulmak için özel bir ekip kurmuş besbelli. Değişik yerlerdeki cümleleri bir araya getirip saldırmanın yöntemi şeytanı bile şaşırtacak nitelik taşıyor. Başımıza hoca kesilen bu kendini bilmez “akil baliğ” yaşını tartışmaya açıyor. Evliliğe getirerek Müslümanları suçluyor. Rabbine karşı sorumluluğun başlangıcı olan akil baliğ olmanın sadece evlilik ile ilgisini kuruyor saldırmak için. Biyolojik olarak akil baliğ olanın evlenebileceğini bilen Müslümanlardan bana bir kişi gösterin ki kızını 10 yaşında evlendirmiş olsun. İslam kişilik haklarını ve de özellikle kadın haklarını ön plana çıkaran çok yüce bir dindir.

Kendini adam zanneden bu haber spikeri olayı çocuk istismarına kadar götürüyor, yüce dinimizi zan altında bırakıyor ve sonunda da ellerini sallayarak Diyanet’e talimat veriyor. “Cuma hutbesinde küçük yaştaki çocuklar evlendirilmesin diye hutbe okutun”

Hayretler içinde bu talimatın uygulandığını Cuma namazında gördük. Aynı asr-ı saadet’te olduğu gibi hoca efendi hutbede iken kalkıp itiraz etmek istedim ama insicam bozulmasın diye namaz sonrası imam efendiye giderek itirazımı ilettim.

Bu millet ilk defa kıvırtmayan mert ve korkusuz bir devlet adamı görünce onun yanında yer aldı. Seveni de sevmeyeni de bu açık yürekliliği ve cesareti için onu takdir etti. Böyle bir Cumhurbaşkanı var iken Diyanet neden böylesine korkak ve ürkek bir tavır sergiliyor anlamak mümkün değil. Yanlış algıyı düzeltmek için diyecekler tabii ki. Böyle tutum sergilerseniz bu din diyanet düşmanları boş durmayacak sizin bütün kitaplarınızı, vaazlarınızı tarayacaklar açık bulmak için ve tekrar tekrar saldıracaklar.

Öyle bir acı bir tablo ki bu. Sanki Cami cemaati olan bizler cahiliz, zalimiz ve yola getirilmemiz gerek. 80 milyon içindeki Müslümanlardan hangi baba kızını 10 yaşında evlendirir? Küçük yaştaki kızını evlendirenler var, özellikle Doğu Anadolu’da diyenler çıkacaktır. Bunu yapanların dinle diyanetle alakası yoktur ve Diyanet’in ilgili kitaplarındaki açıklamalarından haberleri bile yoktur. Nefsine esir olmuş azgınların veya fakirlikten kurtulmak için kızına satacak kadar alçalananların meselesini dine getirip, sanki bunu yapmalarının kaynağının İslam olduğuna vurgu yaparak görevi Diyanet’e yüklemenin hiçbir anlamı yok. Eğer bir sebep arıyorsanız toplumda etki bırakan TV kanallarının yaptığı programlardır kaynağı.

Diyanetimiz eğer böyle bir konuyu anlatması gerekiyorsa bu hocalara aynı haber programında hakaret eden bir densizin sözüyle olmamalı idi. Cemaati suçlayıcı bir argüman olarak yapılmamalıydı.

Bu haber spikeri aynı haber programında sapık kişiliği ile bilinen Adnan Oktar’ın ahlaksız yılbaşı eğlencesini tekrar tekrar gösterip sonunda da “insanın hoca olası geliyor” diyerek bitiren bu ahlaksıza bir cevap verilecekse bu haberine karşılık o sapık kişinin hoca olmadığına itiraz ederek bu spikerin bulunduğu kanal hakkında Diyanet olarak dava açılmalı idi. RTÜK’e şikayette bulunarak bu kanalın kapatılması bile istenmeliydi.

Diyanet vakarını kaybederse toplumda güven bunalımına sebep olur. Toplumumuz 17-25 ve özellikle 15 Temmuz ihanetinden beri zaten bir güven bunalımı yaşamakta. Böylelerini muhatap almanın hiçbir faydası olmayacaktır. Bir insan inandığı dine inancını sarsmamalı. Böylelerine karşı vakarlı bir duruş insanımızın inançlarına daha sağlam bağlanmalarını sağlayacaktır.

İslam evrensel bir dindir. İslam ile ilgili yazılanlar da tüm evreni kapsar. Yeryüzünde kızlarda akil baliğ yaşı 9 yaşına kadar inen bölgeler vardır. Biyolojik olarak akil baliğ yaşına gelen bir insan evlilik yapabilir. Lakin evlilik sadece biyolojik bir mesele değildir. Akil baliğ olma yaşı da sadece evlilik meselesi değildir.

Bunu anlamayacak kadar zıvanadan çıkma Ahmet Hakan. Mahalleni değiştirmiş olabilirsin. Dinini değiştirmediysen eğer İslam’a, Diyanet’imize saldırma.

Şu Adnan Oktar meselesine de bir çözüm bulmalı Diyanet.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1883/bu-cuma-camide-ahmet-hakanin-talimati-hutbeyi-dinledik.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar