İRAN'IN BEYNİ TÜRKİYE'NİN AKLI KARIŞTIRILIYOR

 

Durduk yerde İran’ın karıştırılması hayra alamet değildir.  

Diğer ülkelerde yaptıklarının aynısı. Kuzey Irak da Barzani, Mısır da Cumhurbaşkanı Mursi, Libya’da Kaddafi,Irak da Saddam,Suriye’de Esed...

...

Ne zaman ki bu liderler Türkiye ile yakın ilişkilere girdiler başlarına kaynar sular döküldü. Tahtları  devrildi, ABD’nin beslediği kanlı terör ülkelerini perişan etti. Şimdi de İran’ı ele aldılar.

...

Bilesiniz hedefleri yine de Türkiye’dir...

...

İran’daki gösterilerin nedeni güya yolsuzluklar. Aynı suçlamalar Barzani için de yapıldı. Ne var ki bu ithamların yerden mantar gibi patlamaları tesadüfi olamaz. Hesaplanmış ayarlanmış. CIA ajanları tüm köhnelikleriyle  işbaşında.

...

Tam da Suriye’de ki olaylar dinme aşmasına geldiğinde İran içten karıştırılmaya çalışılıyor. Türkiye öncülüğünde Suriye’de kurulan 30 bin kişilik milli ordu üzerinde İran’ın da desteği var. Giderek Suriye olayları ABD’nin istediği kıvamda sonuçlanmadığı taktirde ilk başta Türkiye bölücü PYD belasından kurtulmuş olacak. İşte bu tip bir sonucu Pentagon istemiyor.

...

İran Türkiye toparlanması emperyalistlerin işine hiç gelmez.

Ne zaman ticari ilişkiye geçsek araya Şia ile Sunni kavgasını sokuşturuyorlardı. Hep o kavga! Şimdi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: ”Biz Müslüman’ız, Şia Sunni bizi ilgilendirmez” açıklamasını yapması emperyalistleri ittifak halinde bir koldan harekete geçirdi...

...

Ruhani her ne kadar anayasanın eleştiriye açık olduğunu söylemiş olsa da, görülen o dur ki durduk yerde İran’ı içten karıştırmak eleştirilerin çokça ötesindedir. Trump’a göre İran terörist ama kendisi ak kaşık!

...

"Rejimin yolsuzluklarından ve ülkenin varlığını yurt dışında terörizme harcamasından bıkmış olan İran vatandaşlarının barışçıl protestolarıyla ilgili bilgiler geliyor. İran yönetimi, kendini ifade hakkı da dahil kendi halkının haklarına saygı göstermelidir. Dünya bu süreci izliyor" şeklinde ki Trump’un açıklaması düşmanlığının boyutunu net bir şekilde gösteriyor.

...

El onun eli, İran’daki olaylar büyük Şeytanın işidir.

...

Olaylar üzerine İran Genel Kurmay Başkanı Mesud Cezayiri’nin yaptığı karşı açıklamada, "ABD rejiminin en üst düzey yöneticilerinin de aralarında olduğu bazı hükümetlerden ve medyadan gelen destek Washington'un İran'da yeni bir isyanı desteklediğini gösteriyor. Ancak bu İslam Cumhuriyeti'nin düşmanlarına utanç ve başarısızlıktan başka birşey getirmeyecek" demesi, huzur isteyen İran halkı için önemlidir.

...

Anlaşılan durum vahim.

Ölümlerin artmasında CIA’nin mutlaka parmağı var.

...

Ancak İran yapı itibariyle bu tip bir oyunun farkında, hem de istihbaratı güçlü bir devlet, altta kalacağı kanaatinde değilim. Ne var ki Türkiye bu ülkenin yanından ayrılmamalı. Dışişleri bakanımızın yapmış olduğu açıklama bence olumlu.

...

Dahası bu şeytanlar, insan haklarından adamlıktan, insanlıktan anlamazlar, bunların burnunu kıracak en büyük güç birlik ve beraberliktir.

...

Aramızdaki ihtilaflardan istifade eden düşmanlara karşı İslam kardeşliği kalesine sığındığımız sürece hiçbirimize gavurun topu da tüfeği de işlemez.

...

İşlemez Allah’ın(cc) izni ile.

Türkiye kısa sürede kaç badire atlattı. Hala da atlatıyor...

...

Bu tip Siyonist oyunlarla belki İran devletinin beyni karışır amma bizim de aklımız karışır. Bu gün sıra onda ise yarında bizdedir unutmayalım... 

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1872/iranin-beyni-turkiyenin-akli-karistiriliyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar