AAAH AH!... FETÖ İLE MÜCADELEDE BİZİ DİNLEMEDİLER!

FETÖ ve benzeri terör örgütlerini kullananlar, birkaç plan kurgulamadan bir şeye kalkışmazlar. Her zaman ellerinde A, B ve C planları vardır. Biri olmadı, diğeri devreye sokulur.  Başaramadıkları darbe için, fıkrada olduğu gibi, “Olursa olur suyu, olmazsa hamur suyu” havasındadırlar. Çünkü darbeden sonra B planını hayata geçireceklerinden emin idiler.

B planı “tedirgin kitleler” idi.

Şu anda yaşadığımız ortam, tam bir tedirginlik ortamıdır. Her an her yerden birileri birilerini FETÖ’cü suçlamasıyla itham edebilir. Yaşanan tedirgin ortam ve bunun doğurduğu kaotik durum, önce Ak Parti’ye zarar vermekte; arkasından da Türkiye’ye…

Ben, darbe gecesi sosyal paylaşımımda, “Aman dikkat!... FETÖ’cü diye masumlara zarar vermeyelim. “Kılıcın bu patırtıda/Ağzı da keser sırtı da” ortamına sürüklenmeyelim demiş ve mesnevi’den “derisine saman basılmaktan korkan adam” hikâyesini anlatmıştım.

DERİSİNE SAMAN BASILAN EŞEK

Adamın biri tabana kuvvet şehirden kaçıyormuş. Bir arkadaşı onun bu halini görünce, “Noldu? Niye bu telaşlı kaçış?” diye sormuş. Adam da: “Duymadın mı? Padişahımız efendimiz, bütün eşeklerin derisine saman basacakmış!...” demiş. Arkadaşı da: “İyi de… Sen eşek değilsin ki.” demiş. Adam: “Valla eşek olmadığımı ispatlayıncaya kadar derime çoktaaan saman basılmış olur.” demiş.

Hikâyedeki durum maalesef aynen vaki şimdi Türkiye’de. Eşek olmadığı halde derisine saman basılmış pek çok insan var. Ben 15 Temmuz’da itibaren “Aman dikkat edin. Gereksiz yere insanları mağdur etmeyin. Bu Ak Parti’ye zarar verir. Onu tabanının oyar. FETÖ’cüler, bu yolu kullanarak tabanın bir kısmını Ak Parti’ye küstürür.” diye kaç defa yazdım; dinleyen olmadı.

Şimdi ortalık, derisine saman basılmış insanlarla dolu!... Ve bunları kahir ekseriyeti muhafazakâr ve şu anda Ak Parti’ye karşı tavır takındılar.

GÜNAYDIN BAZI GAZETECİLER!...

Son birkaç haftadır bu mağduriyetleri dile getirmeye başlayan iktidar taraftarı gazeteciler var. Şayet bunlar, geçen sene bu mağduriyetleri fark etselerdi, Ak Parti bu kadar taban kaybına uğramazdı. Ama onlar Sayın Cumhurbaşkanımızın “Mağduriyet edebiyatı yapmayın!...” sözü çerçevesinde hareket edip bu acı gerçeği yazmadılar. Oysa Tayyip beyin kast ettiği, bizzat FETÖ’cü oldukları bilinen sahtekârların mağdur ayağına yatmaları idi.

Şimdi mağdur kitlenin genişlemesi karşısında el oğuşturan iki iç yapı var: FETÖ’cüler ve CHP… Tabii esas sevinen ABD ve İngiltere ile beraber diğer devletler.

HEDEF 2019 SEÇİMLERİ

Şu anda henüz tam olarak çözülmemiş bir bylock meselesi var. Eldeki tek sübut bulmuş FETÖ’cülük delili. Devlet, bu teknik sistemde bile gafil avlanmış; kaldı ki sosyal olaylarda çözüm üretebilsin!.. Sosyal olaylarda muhtemel gelişmeler için öngörü de olmadığından FETÖ’cüler ve hâlâ etkin konumdaki kripto FETÖ’cüler tarafından işler gittikçe Arap saçına döndürülmektedir. İşlerin karmaşıklaşması, gittikçe içinden çıkılmaz Hâle getirilmesi, terdiginliği süreklileştirip kalıcılaştırmakta ve böylece Ak Parti’nin tabanı, Ak Parti’ye muhalif bir çizgiye itilmektedir. Çünkü derilerine saman basılanların çoğu muhafazakâr kitleye mensuptur.  Bu kitle ile Ak Parti’nin arası gittikçe açılmakta ve Ak Parti’yi,  2019’da büyük bir hezimete uğratmaya çalışılmaktadır.

SUSSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL, SÖYLESEM ALDIRAN YOK

“Hekimden sorma, çekenden sor” demişler, eşek olmadığı halde derisine FETÖ çamuru bulaştırılan insanlarla karşılaştıkça, aklımızdan bunlar geçiyor ve klavyemizden acı acı bunlar dökülüyor. İnşallah yazdıklarımızı kâle alan birileri çıkar.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1528/aaah-ah-feto-ile-mucadelede-bizi-dinlemediler.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

S Köylüce
21.09.2017 20:10
Teşekkürler,tespitiniz foğru ama dinleyen yok. İş işten geçmegen umarım uyanırlar
Seda
23.09.2017 10:03
Aynen öyle oldu zulüm ettiler baylok kulanmayana çok büyük zulüm bekliyoruz daha fazla hayatlar ımızı maffetmeden çözülsün diye operatör nat kayıtlları hatalı yada feto kumpas kurdu
Seda
23.09.2017 10:05
Bizler baylok zıkkımını kullanmadık hata varmı araştırılmadan devlet milletine bu zulmu nasıl yapar nasıl tutuklar ihraç eder yetervartık hatalar bulunsun

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar