ALLAH AŞKINA SUSTURUN ŞU LİBOŞLARI!

“Merve Kavakçı artık Türkiye Cumhuriyeti'nin Malezya Büyükelçisidir. 2008'de ilk ekranlara çıkıp "Bu ülkenin başörtülü vâlileri, rektörleri, büyükelçileri hatta başörtülü generalleri olacak" diye haykırdığımda bana "marjinal bir manyak" gözüyle bakarlardı. Oysa söylediklerim teker teker hayata geçiyor ve o zaman bana gülenler şimdi "marjinal manyak" hâline geldiler...”

Bu ifâdeler, Râsim Ozan Kütahyalı’ya âit.

Evet… 2008’de cemaatin ve Ahmet Altan’ın prensiyken bunları söylüyordu.  Bir şey daha söylüyordu:

“Türk ordusunun bir subayı orduevi bahçesinde Fethullah Gülen’in eserlerinden birini okuyabilecek, Zaman gazetesinin sayfalarını ‘atılma korkusu hissetmeden’ çevirebilecek.” (24 Şubat 2010-Taraf)

Adam haklı çıktı! Söyledikleri teker teker hayata geçti.

Şimdi soruyorum, Râsim Ozan “Marjinal bir manyak mı değil mi?” Bence değil; ama keşke manyak olsa.. Deli raporu alır biter. Bu yazdıkları çok daha başka bir şeydi…

2008’deki üslûbunu şimdi Sabah gazetesinde devam ettiriyor. Başörtülü generaller olacakmış… Sağ olsun, istemiyoruz. Karısı, kızları olsun! Onun müjdeleri ülkeyi batırıyor. 2008’de müjdelediği insanlar şimdi hapiste veya yurt dışında. Merve Kavakçı büyükelçi oldu diye geçmişini aklayamaz. O günlerde kastettiği kadro Gülen cemaatiydi.

Yazısını o kadar pozitif bitirmiş ki sanırsın bilgisayarın başına oturmadan evvel Polyanna’yı yemiş:

“Mühim olan şey tüm subaylarımızın Türkiye'nin tüm kimliklerinin ordumuz içinde de olabileceğini içselleştirerek kabul etmeleridir artık. Başörtülü bir subay da olacak TSK'da. Çocuğuna Berivan adını koyan ve Kürtçe şarkılar dinlemekten hoşlanan bir Kürt subay da. Cemevine düzenli giden bir Alevi subay da olacak TSK'da gayrimüslim bir yurttaşımız da...”

2008’de cemaate müjde veriyordu; şimdi de Kürtlere, Alevilere ve gayrimüslimlere… Merak ediyorum, niye milliyetçi sünnî subaylardan bahsetmiyor? Türk ordusuyla ilgili neler dönüyor da bunları yazabiliyor?

Buradan göz bebeğimiz, Peygamber Ocağı kahraman Türk Ordusu’na sesleniyorum:

Bizlerin başörtülü general diye bir derdi yok. Bizim tek derdimiz,  bu bayrağın dalgalanması, bu devletin ayakta kalması, bu ordunun güçlü olması.

Allahaşkına, Türk kelimesinin, Türk Ordusunun düşmanı “marjinal manyaklara” kulak asmayın! Bu milletin kadınları, iş başa düştü mü Nene Hatun olmayı bilirler. Bunu 15 Temmuz gecesi gösterdiler. Cinsiyet ayrımını sevmem ama kadınları ordunun her yerine sokmak,  güçlendirmek demek değildir. Bilakis Oğuz Kağan’dan beri var olan geleneksel yapısını bozmaktır.

Hükûmetimize de sesleniyorum:

Bu derin FETÖ’cüleri ne zaman susturacaksınız? Bunların, bu milletle, devletle, bu orduyla dalga geçen yazılarına niye izin veriyorsunuz?

Ayrıca çok mühim bir konu daha var. Bir yandan kadınların doğurmasını istiyorsunuz diğer yandan onları, anne olmaktan uzaklaşacakları alanlara sevk ediyorsunuz. 2050’lere kim çocuk doğuracak? Erkekler mi? Hani nüfusumuzla var olacaktık?

Üç çocuk beş çocuk beklediğiniz kadınlar, çocuk mu doğursun yoksa general, büyükelçi, rektör mü olsun?

Bir karar verin artık!

Bir çift lafım da okuyan, kariyer yapan başörtülülere!

Öyle gaza gelip her şeye zıplamayın! İstikbâlimiz, göklerde değil, nüfusumuzda.. . Önce eş ve anne olmayı hedefleyin!

Bir kadın için esas kariyer, âile kurmak, anne olmak ve vatana millete çocuk/asker yetiştirmektir.

Hak ararken, kariyer yaparken esas kimliğimizden çok uzaklaşmadık mı?

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1378/allah-askina-susturun-su-liboslari.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Yetkin
31.07.2017 16:08
Sizi tebrik ediyorum..Ve bunu da tüm içtenliğimle, samimiyetimle ve de kalbimle söylüyorum...eliniz yüreğinize sağlık..
Rüstem Erol
31.07.2017 21:12
Kerime Yıldız hanımefendi o kişiyi muhatap almanızı yadırgadım. Siz onu muhatap alırsanız o kendisinin önemsendiğini sanacak.
Mütegaibtalebe
01.08.2017 16:06
Elleriniz,gözleriniz ,dimağınız dert görmesin...Allah hayırlı hizmetlerinizin devemı için ,hayırlı ömürler versin...شُكْرًا كَثِيرًا...

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar