GÖZYAŞI GECELERİ’NİN 15 TEMMUZ ŞEHİDİ MUHAMMED TİYEK

15 Temmuz’da büyük bir ihanet yaşadık. Bu bir darbe girişimi değildi, ülkenin işgal girişimiydi. Başta Amerika olmak üzere Çanakkale’de ve İstiklal harbinde ülkemizi işgale gelen yedi düvelin planları doğrultusunda içimizdeki hainleri kullanarak yapılan bir işgal girişimiydi. O geceyi İstanbul havaalanında milyonlarla beraber yaşadım o ıstırabı.

Aldatılmıştık. Peygamber aşığı bu aziz milleti arkadan vurmuşlardı. Sözde Peygamber aşkıyla yıllarca bu milleti aldatan bu hain ve beyinleri uyuşturulmuş mensuplarının yaptığı bu ihanet ruh dünyamızı alt üst etmişti. Hayretler içerisindeydik. Acı içindeydik. Artık bu 2. İstiklal harbiydi.

Gözyaşı Geceleri olarak 30 yıl Allah ve Peygamber aşkını gönüllerde diri tutulması için çaba harcamıştık. Sevgili Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellem “Aldatan bizden değildir” diyordu. Bizi aldatan bu hainlere karşı bir savaş verilmeliydi. Biz de konsept değiştirerek bu hain girişimi Türkiye ve Avrupa’da ulaşabildiğimiz herkese anlatmak için yollara düştük.

Bu ihanete karşı bir savaşçı ruhuyla yollardaydık. 15 Temmuz gecesi halkın elinde sadece bayraklar vardı. Bizim de silahımız sanatımızdı. Ekibimiz Nevşehir’e 20-30 Km. kala bir kaza geçirdi ve aramıza yeni katılmış oyuncularımızdan Muhammed Tiyek vefat etti. Bir arkadaşımız da yaralandı. Hedefimiz bu ihanete karşı duruştu. 15 Temmuz gecesi meydanlara çıkan, köprüye giden, Genelkurmay’ın önüne koşan ve şehit olan kahramanlarımız hangi sebeple sokağa çıktılarsa biz de aynı duygularla yollardaydık. Bu yüzden inanıyorum ki Muhammed Tiyek de 15 Temmuz Şehididir. Bekir Erdem Öz kardeşimiz de 15 Temmuz gazimizdir.

Çok iyi bir genç, başarılı bir oyuncuydu. Tüm ekip olarak onu çok sevmiştik. Aldığı rolü çok başarılı bir oyunculukla sahneliyordu. Gönlünün genişliğini şiirlerinde hissettiğimiz genç sanatçımız Muhammed Tiyek Gözyaşı Geceleri’nin unutulmayacak bir kahramanı ve şehidi oldu.

Sizler onu tanımadınız ama herkesten Muhammed için dua bekliyoruz. Bir Müslüman şehadeti istemelidir. Bu imanın gereğidir. İsterdim ki şehit ben olaydım. Ama bana nasip olmadı. Rabbim ona nasip etti. Demek ki onu seviyordu Rabbimiz. Tüm kalbimle inanıyorum ki bu güzel gönüllü genç 15 Temmuz şehitleriyle beraber Cennettedir.

O 15 Temmuz şehitleri ki karşılarında tanklar, uçaklar, helikopterler, ağır silahlar vardı. Hem de bildikleri bir düşman değil, içimizdeki beyinsiz hainlerin elindeydi bu silahlar. Asker üniforması içine gizlenmiş teröristlerdi karşılarındakiler. Bizim çocuklarımız diye kıyamıyorlardı ama o hainler hiç acımadılar “vurun acımayın” dediler. Ama 15 Temmuz şehitleri aldırmadılar. Mermilerin, bombaların üzerine yürüdüler. Gerçek kahramanları selamlıyoruz.

Rabbimden niyazım odur ki Cennette Cemaliyle şereflendirsin, adını aldığı Muhammed sallallahu aleyhi vesellem’e komşu eylesin ailesine de sabr-ı cemil versin.

Muhammed Tiyek dahil tüm 15 Temmuz şehitlerimizin ruhu için el-Fatiha

Vesselam.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1327/gozyasi-gecelerinin-15-temmuz-sehidi-muhammed-tiyek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Amin
15.07.2017 14:31
Bütün şehitlerimiz Rabbim merhamet etsin. Mazlumlara mağdurlara yardım etsin. 17000 bacıyı hapse atanlara akıl fikir versin.

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar