PEYGAMBER OCAĞI’NA PEYGAMBER AŞIKLARI GİRMELİ: MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ SİZİ BEKLİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri. Kahraman Türk Milleti’nin tabiriyle “Peygamber Ocağı”. Çocukluğumdan beri subay olmak istemişimdir ama nasip. Bir milletin istiklalini, imanını, bayrağını, namusunu korumak mesleği ne kadar şerefli bir meslektir. Uzun yıllardır milletimizin askeriyeyle gönül bağı koparılmak istendi. Orduda namaz kılanlar atıldı. Ama bu millet her şeye rağmen ordusuna küsmedi ve her zaman ve her şartta bağrına bastı. 15 Temmuz artık Devletin, ordunun milletle kucaklaştığı bir tarih olmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Fetö’den kurtuluyoruz ama yeni bir tehlikeden haberdar olmamız gerekiyor. Genelkurmay’da çok önemli bir görevde bulunan bir albay’ın anlattıklarına göre Perinçek grubu askeriye’de etkin olmak için çalışıyor ve bazı yerlerde maalesef etkili durumdalar. Umarız bu seneki YAŞ kararlarında bu dikkate alınır. Çünkü ideolojik bağlantıları olanlar her zaman ülkemiz için tehlikelidir. Asker, emri sadece komutanından almalıdır. Yoksa daha çok darbe tehlikeleri ile karşı karşıya kalırız. Bugün Fetö tehlikesi. Fetöcü askerler, astsubaylar, subaylar hatta generaller ilkokulu bile bitirememiş bir cahilden emir alarak yaptıklarını gördük. Bu seferde 12 Eylül öncesinde karanlık yüzü ortaya çıkarılamamış ve büyük ihtimalle dış istihbaratların adamı olduğu konuşulan bir Doğu Perinçek’ten emir alacak subaylar ve generaller olursa, gelecekte bir başka tehlike söz konusu demektir. Bu tehlikenin bertaraf edilebilmesinin tek yolu var o da Anadolu çocuklarının orduya girmesi.

15 Temmuz’un en büyük kazanımı olan Milli Savunma Üniversitesi kuruldu. Artık Anadolu çocuklarının önünde hiçbir engel kalmadı. Haydi 15 Temmuz’un kahraman gençleri orduya kahraman bir asker olmaya.

Orduya girmenin de tek yolu Milli Savunma Üniversitesine girmek. Artık eski günler geride kaldı. Namaz kılanların alınmadığı günler geride kaldı. Eskiden orduya katılmak isteyen öğrencilerin namaz kılıyor mu diye dizlerine bakarlardı. Çünkü namaz kılanların dizinde iz olurdu. Anneleri’nin başörtülü olup olmadığını araştırırlardı. Mülakatta “Peygamber ve Atatürk denize düşse önce hangisini kurtarırsın?” gibi olmadık soruları sorarlardı. Ama artık öyle değil. Anadolu çocuklarının orduya girebilmesinin tüm yolları açıldı. HATTA GENÇ KIZLARIMIZ BAŞÖRTÜLÜ BİLE ORDUDA KAHRAMAN BİR HANIM SUBAY, ASTSUBAY OLABİLİRLER.

Milli Savunma Üniversitesi’ne müracaatlar bu sene geçti ama seneye müracaat için geçmedi. Şimdiden bilgileri alarak seneye hazırlanmalısınız. Doktor olmak, Mühendis olmak v.b. güzel ama; vatan için, ezan için, bayrak için orduda kahraman bir Türk subayı olmak daha şerefli bir meslek bence.

Peygamber Ocağı’nın aslına dönüşmesi için kadroların Peygamber aşığı olanlarla dolması gerek. Bunu ciddiye almalısınız ve gençler kahraman bir Türk Subayı olmak için çalışmalısınız.

Tüm vatansever  STK’lar da bu konuda hassas olmalı ve üzerlerine düşen görevi yerine getirmeliler. Lakin emri kendilerinden, hocalarından, büyüklerinden değil komutanlarından almaları gerektiğini söyleyebilecek gerçek vatansever STK’lar tabii ki.

ÜNİVERSİTE MEZUNLARI HAYDİ SİZ DE PEYGAMBER OCAĞI’NA

Üniversite mezunu olup iş bulamayanların bir düşünmeleri gerekli. Hatta iş bulsalar bile tercihlerini Türk ordusunda olmak için yapmalılar. Şimdi bile geç kalmış değilsiniz. Hemen Milli Savunma Üniversitesi internet sitesine girerek İngilizce ve beden eğitimi okutman alımlarını okuyun.

En az 4 yıl süreli fakülte veya yüksekokulları bitiren kadın veya erkeklerden muvazzaf subay olmak için başvuranlar 27 yaşından, lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar ise 32 yaşından büyük olmamak şartıyla TSK tarafından harp okullarında yetiştirilemeyen sınıflarda muvazzaf subaylığa atanabilecek.

Fakülte veya yüksekokul bitirip TSK'da askerlik hizmetine başladıklarında 27 yaşından, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlarda ise 32 yaşından büyük olmayanlardan muvazzaf subaylığa geçmek isteyenler, muvazzaf subaylığa atanabilecek. Bunlardan, terhislerinin ardından başvuranlar ile askerlik hizmeti sırasında veya terhislerinin ardından fakülte veya yüksekokulları bitirip başvuranlar da subaylığa atanabilecek.

Haydi Peygamber aşıkları Peygamber Ocağı’na…

Vesselam.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1321/peygamber-ocagina-peygamber-asiklari-girmeli-milli-savunma-universitesi-sizi-bekliyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar