TAMAM YOLLARA DÜŞÜN AMA YAKAMIZDAN DA DÜŞÜN

Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü devlete muazzam bir operasyon, yani temizlik imkânı ve fırsatı vermektedir.

Bu yürüyüşte kim ne yarar umuyor bilmem ancak samimi solcuların, sosyal demokratların veya demokratik solcuların, samimi ulusalcıların bir tek kazanım veya yarar elde edemeyecekleri kesin.

Bu gibi olaylar yönlendirmelere, manipülasyonlara çok açıktır. Sizinle hasmane hesapları olanlar olaya bir yerinden katılırlar. Dün HDP’lilerin, kimi terör yanlısı sözde yazar veya sanatçıların yürüyüşe katıldıkları gibi. Yapılmak istenen nedir? Katılımla ne fayda sağlamak isterler? Ancak gelişmeler devletin istediği noktaya doğru evirilmektedir. Biliyorsunuz bu eski tüfek solculardan burjuvazi beslemesi yeni yetme devrimci züppelere kadar devleti yıkmak gibi vazgeçilmez bir takıntıları vardır.

Devlet böyle yamuk adamların çarpık adımlarıyla yıkılmaz evladım! Ancak bu arada devlet ve millet adına insanın içini rahatlatan gelişmeler olur, oluyor. Ne mi olmaktadır? Daha ne olsun, art niyetliler çok açık ipuçları vererek ortaya çıkmaktadır. Ne güzel onları arayıp bulma zahmetine bile girmeden kendi ayaklarıyla geliyorlar. Bakıyorsunuz biri Selâhattin Demirtaş’a kadar yürümekten bahsediyor. Gözünü kan bürümüş diğeri, Kandil’den yürüyüşün desteklenmesi talimatını veriyor. Pensilvanya, başından beri bu alçaklığın zaten ortağı. Alman Vakıfları ve istihbaratı devrede. Hazır Kıbrıs ve Ege’de Türkiye sıkıştırılmak istenirken. Tam da Katar meselesi gündemdeyken Afrin’e operasyon hazırlığının olduğu bir sıra. Almanya’da bizzat polis gözetiminde açıktan ve ilanla Erdoğan’ın öldürülmesi çağrısı yapılıyor. Yetmedi, Gezi olaylarında kışkırtıcı yayın yapan sözde televizyonlar ve gazeteciler Kılıçdaroğlu’nun etrafında.

Aferin sana Kılıçdaroğlu; bu kadar haini etrafına toplamayı başarmak kolay iş değildir. Vatandaş tepkili. Hele bu tepkilerin altından kalkmak hiç kolay değildir. HDP ve PKK ile birlikte verilen fotoğraf tam bir rezalet. Özetle içeriden ve dışarıdan gizli saklı niyetler, gizli saklı ilişkiler bir bir ortaya çıkıyor. Ne olacak, Türkiye’yi mi yıkacaksınız? Özellikle 15 Temmuzun yıldönümünde acılarımız, hatıralarımız ve elbette millî öfkemiz zirvedeyken. Adamı güldürmeyin. Bana sorarsanız farkında olmadan veya bilerek bir bitişin seremonisini yapıyorlar.

Bu saatten sonra nereye yaslanırsa yaslansın, nereye yamanırsa yamansın HDP’nin derlenip toparlanması mümkün değildir. PKK’nın desteği ile var olma yolunu seçen HDP, şimdi de umudunu CHP’ye bağladı. İkisine de üzülüyorum. Bunlar ancak birbirlerini batırırlar. CHP’liler içinde samimi ulusalcı ve mütedeyyin insanlar bu gidişattan son derece huzursuzdur. Bu huzursuz kesim tarafını ve tepkisini 15 Temmuz şehitlerini anma nöbet ve etkinliklerinde gösterirse, CHP’yi öne çıkaran kurgunun planları ters teper. Ters tepmek zorundadır.

Yürüyüşün adalet için, hatta Enis Berberoğlu için olmadığı ortaya çıktı. Türkiye’yi yeni Gezi olaylarına sürükleyerek karıştırmak, terörü destekleyerek hükümeti ve Erdoğan’ı zayıflatmak, bütün dava bu. Buradan bir sonuç çıkmaz, çıkmayacaktır. Ama devlet ve millet yararına çok yararlı sonuçların alınacağı kesin. Kılıçdaroğlu bu kesin sonuçlar için yürüyor veya yürütülüyor olabilir. Çünkü kendisi için yürüdüğü Berberoğlu ile birlikte yakında fena bir tıraş operasyonu başlayabilir. Bunun zeminini yollara düşerek bizzat kendileri oluşturdu. Kendi düşen ağlamaz!

MİT Tırlarının kasetini hangi istihbarat örgütü kime sızdırdı? O sızdıranlar bakarsınız tıraşlanmış. İhanete katılan başkaları da tıraşlanacak. Madem işiniz berberlik “Gelin size tıraş nasıl yapılırmış gösterelim” diyecekler. Bunu Kılıçdaroğlu da bilecek, Alman istihbaratı da. Öyle kalkıp da benim ülkemde millî varlığımı hedef alan sorumsuz soytarılıklar yapamazsın. Tüm talihsiz ve satıhsız görülmesine rağmen Kılıçdaroğlu’nun nerede durduğu önemsiz olamaz. Ona önem verenlerin korkunç bir yanılgının sonuçlarıyla ödüllendirileceğini söylememe bile gerek yok. Kendisine gelince, ben, her şeye rağmen onun devletin çıkarlarına karşı bir yerde durduğunu, duracağını sanmıyorum. Sananlar olabilir. Onlar öyle sansın.

Film izlemeyi sever misiniz?

Çok kötü bir senaryoyu kimi aktörler çok iyi oynayabilir. Bazen de iyi bir senaryo kötü rollerin başarılı oynanmasına bağlı olabilir. O rolü oynamak her sanatçının harcı değildir. Bazen de kimi insanların yaradılışı tam o role uygundur. Yani fazla bir şey yapmalarına da gerek kalmaz. İşte öyle bir şey.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1302/tamam-yollara-dusun-ama-yakamizdan-da-dusun.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar