KORKTUKLARI KARDEŞLİĞİMİZDİR


İslâm coğrafyası, dini, mezhebi ve etnik ayrışma temelli yeni bir harita ile şekillendirilmek istenmektedir. Osmanlının dağılmasından sonra bu plan hızla uygulamaya kondu. Vatanlarımız gibi yüreklerimiz, duygularımız, aklımız da bölünüp paramparça edildi. Yetmedi şimdi daha ufak parçalara bölmek, bölünmüş olanları yutmak, olmadı sömürmek, haraca bağlamak için çabalayıp duruyorlar. Ümmet coğrafyasında yaşanan trajedilerin temelindeki emperyalist mantık budur. Ne yazık ki, birlikte ve kardeşçe yaşayarak güçlü olacağımız inancında olmayanlar emperyalist kâfirleri memnun edecek çılgınlıklar içine girebilmektedir.


Bugün ümmet, planlamasını kâfirlerin yaptığı kardeş kavgasının ölümcül kahramanı olmaya doyumsuz gözükmektedir. Allah’a hamdolsun ki, Türkiye İslâmi ve insani hassasiyetlerle birleştirici, barışçıl politika izlemektedir. Bizim tarihimize ve insanımıza sorumlu bir hassasiyetle izlediğimiz politikalar etkili, önleyici sonuçlar vermeye başlamıştır. Hamlelerimizin nihai aşaması eninde sonunda bizi ABD ile karşı karşıya getiriyor, getirmektedir. Olan budur. 
17-25 Aralık ve Mit tırları operasyonuyla Türkiye’ye öldürücü bir hamle vurulmak istendi. Ancak çoklarının derinlik ve kapasitesini hâlâ anlayamadıkları bu operasyonlar, Türkiye’nin ABD politikalarını engelleyici gücünün görülmesi açısından önemlidir. O sıralar ABD Türkiye’nin ve İran’ın Halkbank’taki yüz milyarlarca dolarlık parasına el koyamamıştır. İran’ın bunun gibi daha unutmaması gereken çok iyiliklerimiz vardır. Bütün ülkelere yaptığımız iyilikler vardır ve olmaya devam edecektir. Son olarak ABD’nin emriyle boğma girişimine karşı Türkiye’nin Katar’ın yanında hem ekonomik hem silahlı güç olarak durması oyun kurucuların keyfini fazlasıyla kaçırmıştır. 
Katar meselesi, şimdi ablukanın kırılmasıyla da sınırlı kalmayacak, silah Suriye ve Irak cephesinde ters tepecektir. Çok önemli kazanımlar elde edebileceğimiz stratejik bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bu aşamadan Sonra ne ABD’nin ne başka bir ülkenin Türkiye’ye sıcak çatışma anlamında tavır alma durumları olamaz. Dişleri, tırnakları feci şekilde sökülen PKK bitti sayılır. DAEŞ son nefeslerini veriyor. Zaten sunî teneffüsle yaşatılan bu örgüt yularını elinde tutanlara buraya kadar hizmet etti. Etti ama Haçlı Siyonistlere baştan sona yerle bir edilmiş iki ülke bırakıyorlar. İsrail’e mukavemet edecek alanlar temizlendi. Yakıp yıkmak, milyonlarca insanı yerlerinden etmek onlar için temizlemektir.


DAEŞ’in yularını elinde tutanların Katar’ı, onun üzerinden Türkiye’yi, İran’ı, İhvan’ı ve Hamas’ı suçlamaları mide bulandırıcıdır. ABD ve İsrail, terörü icat eden, kuran, kullanan, büyüten devletlerdir. Onlar hiçbir zaman ne DAEŞ’a ne PYD’ye karşı oldular. Esasen gerçek karşılığıyla birer terör devletidirler. ABD Türkiye’yi Suriye’de kullandı. Bunda muvaffak da oldu. Planlamaya göre Türkiye Suriye’ye girecek ABD’nin de yardımıyla Esad birkaç ay içinde devrilecek, Suriye’ye demokrasi gelecekti. Aldandık. ABD bizi aldattı. Aldandığımızı fark ettiğimiz an 15 Temmuz’la tepemize bineceklerdi. Bu noktada Türkiye’nin baştan fiili olarak Suriye’ye girmeyip, Özgür Suriye Ordusunu kurup eğitmesi hem ABD’nin ilk aşama planlarını boşa çıkarmış hem de kendisi için iyi olmuştur. Şimdilik sadece “15 Temmuz’un ordumuz Suriye’deyken yapıldığını düşünebiliyor musunuz?” diye sorup geçelim. 
Ancak Türkiye’nin orada Özgür Suriye Ordusunu kurup on binden fazla mensubunu da özel harekât eğitiminden geçirmesi, 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminden daha yenilenmiş ve keskin bir bilinçle çıkması, hesapları altüst etti. En iyi hesaplamalara göre şu sıralar her şey planladıkları gibi gitmiş olacak, Suriye ve Irak’ta hiç olmazsa Akdeniz’e uzayan bir terör koridoru açılacaktı. Türkiye sabırlı, sert ve etkili müdahaleyle buna izin vermedi, vermeyeceğini gösterdi. 17-25 Aralık, 15 Temmuz, El Bab ve Katar’ı sahiplenme operasyonları ile Türkiye sahaya aktif ve etkili bir güç olarak inmiştir.


Türkiye Katar’ın ablukaya alınmasıyla kıstırılmak istenirken, Türkiye’nin oldukça kararlı ekonomik ve askeri hamlesi ile köşeye sıkışmış duruma düştürler. Düştükleri sıkıntıdan kurtuluş için ülkemize gelen İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif’e kendilerini uyandıracak gerçekleri en açık dille anlatmış olmalıyız. Bir gün sonra Esad’ın ilk kez PYD’lileri bombalaması mesajın alındığını gösteriyor. ABD prestij ve egemenliği için hamle yaptığı her yerde itibar kaybediyor. Kim ne derse desin hemen her ülke ABD ile ilişkilerini her an değişeceklerini, satacaklarını, ihanet edeceklerini, aldatacaklarını bilerek sürdürüyor. Güven vermeyen, güven duymayan politikaların uzun vadeli etkin olacağını sanmak yanlış olur. Bunu niçin söylüyorum. Artık bir anlamda Türkiye’ye gelip sığınan İran’ın da bu gerçekleri görerek hareket etmesi gerekir.


Şimdi ABD bölgede tamamen yalnızlaşıyor. Onca zaman Türkiye’nin çıkış ve çözüm planlarına sağır kalan Rusya ve Avrupa ülkelerinin en azından birçoğu sonunda kısmen de olsa gerçeği anlamış gözüküyorlar. İngiltere’den sonra ABD’nin ‘parçala, böl, kendine bağla’ stratejisi tehlikede. Türkiye PYD’ye esaslı bir darbe vuracak. Bunu ÖSO eliyle yapacak. Özellikle uzun menzilli, ağır, etkili ateş ve vuruşlarda elbette bizim askerlerimiz aktif destek verecek. Cumhurbaşkanımız ne demişti? “Bir gece ansızın gelebiliriz” Yalnız bu aşamada İran ve Suut yönetiminin politikalarını dürüstçe yeniden gözden geçirmeleri gerekir. Meselâ tam da şu sıralar, Suriye Irak sınırında DAEŞ’in çekildiği yerlere Haşdi Şabi milislerinin yerleştirilmesi sizce hayra ve iyi niyete alamet mi? Yoksa perde arkasından çok kirli ittifakların görünen yansımalarından biri mi?


Ülke ve toplumların izlediği politikalar, mutlaka İslâm kardeşliği ve insani duyarlıklar temelinde iyi komşuluk ilişkilerine dayanmalıdır. İsrail’in, ABD’nin, İngiltere’nin ve bütün bunları kullanan Siyonist odakların en korktukları bu, biliyor musunuz?

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1245/korktuklari-kardesligimizdir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar