KATAR KATAR SIKINTI ve ÖKÜZLÜKLER!

ABD’nin emirleri doğrultusunda 7 Arap ülkesinin Katar’la her türlü ilişkiyi kesmesi İslâm varlığını yok etmeyi amaçlayan Haçlı Siyonistlerinin ne kadar kararlı, ölçüsüz, fütursuz olduğunu göstermesi yanında sözüm ona Müslümanların içine düştüğü şahsiyetsiz sefaleti göstermesi bakımından da ibretliktir. Açıkça belirttiğimiz üzere bu mesele, bu mesele üzerinden İslâm coğrafyasının durumu, iki ana düzlemde ele alınabilir. Biri kâfir emperyalistlerin diğeri Müslümanların inançları, amaçları, yöntemleri açısından.

Kâfirler kâfirliklerinin gereği siyasal, kültürel, ekonomik, dijital, askeri olarak her cepheden saldırıyorlar. Politikalarını benimsemeye teşne zihinler ve aşağılık benlikler oluşturmayı amaçlayan yaygın medya güçlerini kullanarak her türlü uydurma ve yalan haberlerle istedikleri gündemi oluşturuyorlar. Ürettikleri tehdit bahaneleri ülkelerimizi işgal etmenin, kendi terörlerini yaymanın gerekçesi oluyor. Bu amaç ve niyetlerini artık gizleme gereği de duymuyorlar.

İlgili duyarlıklar nezdinde gelişmelerin bilindiğini varsayarak hızlı geçelim: Hamas’ı, İhvan’ı desteklemesinin Katar’a müdahale sebebi gösterilmesi, öküzün altında buzağı aramaktır. Katar küçük bir ülke olmasına rağmen kişi başına gelir 74700 dolardır. Dünyadaki yatırım tutarı 335 milyar dolar kadardır. Türkiye bu yatırımlardan pay alan 7. Ülkedir. ABD’nin bu devasa ekonomik kaynağa el koyma istek ve iştahı önemli bir nedendir.

2. Dünya savaşından hususen de soğuk savaşın bitmesinden sonra ABD maalesef bir devlet ağırlığı ve olgunluğu ile hareket etmiyor. Akıldışı, vicdansız, vahşi, kaba gasp ve zorbalıklarla korsanlık yapıyor. Şeytanî doğasına uygun olarak bunu en aşağılık bir yöntemle yapıyor. Dünyanın tanıdığı en çirkin beyaz adam Obama döneminde bir ara Suudilerin 850 milyar dolarına el koymak istemişlerdi. Başkanlık seçimi aralığında o mesele biraz bekletildi. Şimdi anlaşılan o ki, tüm başkanları yöneten zihniyet, Trump’a bu paraları gasp etmenin başka bir yolunu gösterdi. Bu yolla sadece paralara el konulmayacak esareti kabul etmeyenler esaslı şekilde dövülecekti. Hatırlayın ne demişti Trump, “ABD’nin tüm borçlarını körfez ülkelerine ödeteceğim.” Olanları biraz da bu açıdan okuyalım. Sadece borçlarını ödetmeyecekler bu ülkeleri ayrıca birbirine kırdıracaklar.

Trump’ın Arabistan ziyaretinde 350 milyar dolarlık silah satışının yapıldığını biliyoruz. ABD şimdilik Müslüman kanı dökmeye fazlasıyla yarayacak eski jenerasyon birkaç füze, birkaç uçak ve etkisini canlı olarak denemek istediği birkaç bomba gönderir. Hatta ısıtılıp patlatılacak sıcak ortamlarda çiplerle kontrol edilen o silahları Pentagondan bizzat kendisi yönetir veya yönlendirir. ABD’nin sahranın altında ve üstünde yeterli donanıma sahip üsleri Pentagon’a da gerek bırakmaz. Sonuçta bu para esasen Suudilerden haraç olarak alındı. Buna ilaveten bizim Fethullahçı hainlerin hizmet ve himmet diye iyi niyetli Müslümanlardan topladıkları paraları, Siyonist ve Mason vakıflara akıttıkları gibi Suudi paralarının da yüz milyarlarca dolarlık tutarı bu vakıflara aktarılmıştır. Niçin? Dünyada Müslümanlara daha iyi komplolar, tezgâhlar kurulsun için. Daha çok mazlum, Müslüman kanı dökülsün, vatanlarımızı işgal saldırılarının reklâm ve piarı daha başarılı yapılsın için. İçine düştüğümüz nasıl çıkılmaz bir çukurdur böyle. Benim paramla, benim imkânımla beni vuruyorlar!

Trump, Twitter mesajında, "Kral ve 50 ülke temsilcileriyle buluştuğum Suudi Arabistan ziyaretinin sonuç verdiğini görmek memnuniyet verici. Aşırılığın finansmanına karşı katı bir çizgiyi takip edeceklerini söylemişlerdi ve tüm göstergeler Katar'ı işaret ediyordu. Belki de bu, terör korkusunun sonunun başlangıcı olacaktır." ifadesini kullandı. Dedim ya, artık adamlar planlarını, yapmak istediklerini gizleme gereği bile hissetmiyorlar. Paylaşıldığı kadarından bile anlaşılıyor ki, Müslümanlara karşı öldürücü ve yok edici bir saldırı var. Bunların planı sözüm ona o mülüman ülkelerle yapılmış. Herkese görev ve sorumlulukları dağıtılmış. Korkutulan aşağılık ruhları nasıl teslim alındıysa canını kurtarmak isteyen sorgusuz sualsiz ABD’nin emrine giriyor. Kurtulmak için kendilerinden istenen her şeyi yapıyorlar. Ve nihayet emir gelir gelmez 7 Arap ülkesi birden aynı gerekçelerle, aynı dil ve üslûpla Katar’a saldırıyorlar. Evet, bu bir saldırıdır ve son derece danışıklı, örgütlü, talimatla harekete geçen bir saldırıdır.

Katar üzerinden tüm ümmete, ümmetin haksızlık karşısında susmayan tavrına, birliğine yapılan bir saldırıdır. Hadise sadece akılsız Müslümanların birbirine düşürülmesi değildir. Arka planda kendi çıkarları için ateşe odun taşıyan şer odakları yangını büyütme çabası içindedir. Ve bütün bunlar planlı gelişmeleridir. İşgalci İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin, kendilerine "Arap ülkeleriyle radikal İslami teröre karşı iş birliği yapmak için büyük fırsat sunduğunu" söyledi. Aynı İsrail DAEŞ’ten şikâyetçi olmadıklarını, DAEŞ’in kendilerine zararı değil faydası olduğunu söylemişti. O zaman İsrail terörü destekliyor gerekçesiyle niçin yaptırımlara maruz bırakılmadı? Tam da şu sıralar Kudüs'teki Ben-Zvi Enstitüsü'nde 1967 savaşının 50. yıldönümünün kutlandığı bir konferansta konuşan İsrail eski savunma bakanı Ya’alon, İsrail Devleti için varoluşsal tehdidin İsrail’i ortadan kaldırmak amacıyla kurulan Arap koalisyonu olduğunu belirttiklen sonra kendi başarılarını bizim adımıza trajik bir cümleyle özetliyor:“Altı Gün Savaşı'nda Yahudi devletini yok etmek için koalisyon kuran Araplar bugün bizimle aynı gemide buluyorlar” dedi. Yani “Araplar bugün bütünüyle bizim emrimizdedir ve bize teslim olmuşlardır” diyor. Bu sebeple 7 Arap ülkesi, Siyonist efendilerinden emir alarak Katar’a cephe almışlardır. Katar’ı ‘sarı öküz’ olarak kurda vermişlerdir.

İnsanın kanına dokunan Müslüman kardeşine karşı kâfirin yanında izzet ve ikram arama alçaklığıdır. Hainlikte birbiriyle yarışa girmişlerdir. Ürdün bu maksatla el Cezire TV’yi kapattı. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, tam İsrail ve Siyonist ağzıyla konuşarak Katar’ın Müslüman Kardeşler’e ve Hamas’a yardımı kesmesini, askeri bir müdahaleye gerek kalmamasını söyledi. Adeta İsrail hükümet sözcüsü veya Sisi’nin temsilcisi gibi konuştu. Bunlar kimi temsil ederler, kimin temsilcisi olurlar bilmem ama bu söz ve söylemleriyle İslâm’ın ve Müslümanların temsilcisi olamazlar.

‘Sarı Öküz’ hikâyesinin bilincinde olan kesim ve kurumlar da yok değil elbette. Dünya Müslüman Âlimler Birliği bu örgütlerden biri. Başkan Yardımcısı Ahmed Er-Reysuni, yaptığı yazılı açıklamada, Âlimleri, kanaat önderlerini ve aydınları, Katar’a uygulanan ablukaya karşı durmaya ve ablukanın sona erdirilmesi için çaba sarf etmeye davet etti. Türkiye’de içeride harekete geçirilen karanlık odakların saptırmalarına rağmen yüklendiği hak ve adalet sorumluluğu ile hareket etmeye devam etmelidir.

‘Sarı öküz’ hikâyesini özetlemezsem anlam(a) boşluğu olabilir. Renkleri sarı, beyaz, siyah olan üç öküz otlakta yayılırken bir kurt bunlara musallat olur. Saldırı, taciz ve yıldırmalardan sonra kurt öküzlere sarı öküzü vermeleri halinde diğer ikisine karışmayacağını söyler. Diğerleri her zaman bu işkenceyi çekmektense sarı öküzü verirler. Üç beş gün sonra aynı taktikle bu kez beyaz öküzü alır götürür. Sıra siyah öküze gelmiştir. Çare yoktur kurt onu da yiyecektir. Ancak Siyah öküz içinden “Biz hatayı sarı öküzü verirken yaptık” diye geçirir. Geçirir ama iş işten geçmiştir.

Müslümanlar sıranın kendilerine gelmeyeceğini düşünerek ve kardeşlerini kâfirlerin önüne atarak kurtulacaklarını sanıyorlar. Kendilerini Müslüman kardeşlerine karşı güvenceye almak için zalimin merhametine sığınıyorlar. Filistin’den, Afganistan’dan,  Mısır’dan, Libya’dan, Irak ve Suriye’den sonra sıranın kendisine gelmeyeceği aculluğu ve aymazlığı ile davranmak öküzlük değil de nedir?

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1225/katar-katar-sikinti-ve-okuzlukler.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar