ŞEHİDİN DEĞERSİZLEŞTİRİLMESİ, VATAN MÜDAFAASININ DEĞERSİZLEŞTİRİLMESİDİR


Terör can almaya devam ediyor. En son Şırnak Şenoba'da düşen Helikopter ile yüreklerimiz dağlandı. 13 kahramanı ağıtlarla toprağa verdik.


Türkiye  imparatorluk mirasçısı bir ülke. Bunun anlamı büyük. İmparatorluklar kurmuş bir millet her zaman yenisini kurabilir. Batı, Türk milletinin kumaşının buna müsait olduğunu biliyor. Onun için enerjimizi içimizde tüketmek istiyor. PKK-DHKP-C,FETÖ gibi oluşumlar  bunun için önümüze çıkarılıyor.

ABD'nin Suriye'de YPG ile  iş tutmasını da aynı çerçevede değerlendirebiliriz. Uyuyan devi uyandırmaktansa PKK gibi maşaları kullanmak onlar için daha tercihe şayan. Ortadoğu'da itibarlı bir Türkiye istemiyorlar.


Çözüm sürecinde Türkiye gerçeği gördü. Öyle inanıyorum ki iktidar da PKK ile anlaşma olamayacağını  anladı. Teröristle anladığı dilden mücadeleye karar verdi. İki yıldır terör örgütü tarihinin en büyük kayıplarını veriyor. Hendek siyaseti iflas etti. Toplumsal tabanı erimeye başladı. Uzun zamandır, kimse sokağa çıkıp Öcalan'a tecrit kaldırılsın efelenmelerine girmiyor. Sokak eylemleri azaldı. HDP'nin miting çağrıları eskisi kadar makes bulmuyor. Bu mücadele sürmeli. Ama halkı kazanma yönündeki gayretler de ihmal edilmemeli.


Bir terör örgütü gerçek manada taban kaybettiği zaman yenilir. Tabanını muhafaza eden örgütler eylem yapamaz hale gelseler bile şartlar müsait hale gelir gelmez yeniden canlanırlar. Bir ülkenin toprak bütünlüğünü korumak da ancak toplum bütünlüğünü korumakla mümkündür. Halkı parçalanan bir ülkenin toprağı da parçalanır. Önemli olan toplumsal bütünlüğü korumaktır.


Hiç bir terör mücadelesi maliyetsiz değildir. En küçük örgütler bile tasfiye edilirlerken sağı solu yakıp yıkarlar.

Teröre bu ülke binlerce kurban verdi. Emperyalizmin oyunları tükeninceye, umutlarını yitirinceye kadar da bedel ödemeye devam edeceğiz. Lakin hepimize bedel olan kahramanları adlarına layık bir şekilde anmak, onların hatıralarını yaşatmak da görevimizdir. Maalesef, bu konuda yeterli hassasiyetin gösterildiğini söylemek mümkün değil. Bir helikopterimiz düşüyor, hepsi de cepheden cepheye koşmuş 13 kahramanımız şehit oluyor, medya da eşinden boşanmış bir pop yıldızının yeni aşkı kadar bile gündem olamıyor. Şehidine, gazisine saygı duymayan bir millet milli varlığını koruyamaz. Şehidin değersizleştirilmesi  vatan müdafaasının  değersizleştirilmesidir. Ülke ve millet için fedakarlığın değersizleştirilmesidir.


Terör mücadelesinde bu kararlılık sürmelidir.

PKK'yı devletin pençesinden kurtarmak için, içimize gizlenmiş unsurların  yeni bir çözüm süreci ısıtmalarına fırsat verilmemelidir. Örgütün ve arkasındaki güçlerin umutlarını yitirmesi, mücadele kararlılığının devamına bağlıdır. "Terörle mücadele halka kucaklaşma" prensibiyle hareket edilmelidir. Terör,  taban edinmek için yapılır. O tabanın gönlü devlete, millete açılır, co zemin örgüte kapatılırsa bu mücadele zaferle taçlanmış olur. Geçmişte örgütün defalarca yenilip tekrar dirilmesinin nedeni mücadelenin bu boyutunun ihmali ile alakalıdır. Taban yerinde durdukça örgüt yaşamaya devam eder. Bundan sonra hedef halkın yüreğine girmek olmalıdır.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1210/sehidin-degersizlestirilmesi-vatan-mudafaasinin-degersizlestirilmesidir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar