TRT Mİ YOKSA SERDAR TUNCER Mİ HATA YAPIYOR?

Yıllar önce, henüz Türkiye Serdar Tuncer’i tam tanımamışken gazino diyebileceğimiz bir TV’de yaptığı programa beni misafir olarak çağırmış ama ben “o TV’ye çıkarsam çocuklarıma ne derim?” diye reddetmiştim. Şimdi çıkmış TRT’nin yapmakta geç kaldığı bir program için ahkam kesiyor.

Bizler ki devlet televizyonunda sadece Ramazan aylarında iftar duası yapıldı diye sevinen insanlardık. (Bunu başlatan Hafız Süleyman Arabulan’a Rabbim rahmet eylesin) Şimdi Hakk kelamı her gece yankılanırken devlet ekranlarında, sevinmek yerine bu sudan sebeplerle tenkitte neyin nesi Allah aşkına. Serdar Tuncer usülde mi, asılda mı hata yapıyor dersiniz. Ne derseniz deyiniz ama yapılanlar haram olmadığı sürece neden karşı çıkarız anlamadım. Usül dediği şey çağın tekniğini kullanmamak mı? Cennet’e sadece hatme yaparak mı gidilir acaba? Elbette Cennete giden yolda çeşitli ibadetler de vardır, isteyenler için farz değildir amma hatme de vardır. (Bunu da alimlerimize sormak gerek tabi) Madem ki yanlışları tenkit edeceksin dönüp bir aynaya bakman gerek değil mi acaba? “Afrikada Müslüman olan birisi Cennette nasibi varsa şeyhimi tanır” veya bindiği arabada şoföre “bas gaza arabayı şeyhim kullanıyor” sözleri bizi asıl inancımızdan uzaklaştıran sapık itikatlar değil mi? Asırlara hükmetmiş milletimizin sahip olduğu tasavvuf hazinesini yerle yeksan etmek değil mi? Bunlara ne dersin Serdar kardeşim? Bunu da söyleyebilir misin? Yoksa söylersen tarikatten düşüp tekrar tövbe alman mı gerekir?

Din sosu da ne demek ya? Bunu dinsizler söylese anlarım da sen nasıl böyle bir tabiri kullanıyorsun anlamadım. TRT de yaptığın iftar programları da din sosuna bulanmış programlar mıydı? Bak yazdığın bu yazıyı odatv alıp baş tacı etmiş farkında mısın? Fetö’nün yaptığı ihaneti anlamamışsın galiba. Fetö halkın beğenisini kazanan güzel şeyler yaptı. Halkta destek oldu, hatta bu sebeple evlatlarını onlara emanet etti. Yaptığı ihanet, yapılan veya yapıyor gibi görünen iyi şeyleri kullanarak ihanet etmek oldu. Milli ve dini duyguları sömürerek ihanetine basamak yapmaktı ihaneti. Dini kullanarak hainliğini gizledi. Verdiği zarar dini için çabalayanlara karşı güveni sarsmak oldu. Ey Müslümanlar dini hizmet yapan herkes hain değildir, aman ha yanlışa düşmeyin, Dine hizmet edenlere düşman olmayın demek yerine sen de bu güvensizliğe çanak tutuyorsun şimdi. Seni o programa spiker yapsalardı iyi olmaz mıydı? Gayet güzel de olurdu. Yakışırdı da. Mustafa Cihad kardeşimize de çok yakışmış zaten. O da en az senin kadar şuurlu, bilinçli bir Müslüman.

Uyan uyan, çağ ışık hızıyla değişiyor ve korkma Kur’an tüm çağlara yetecek güçtedir. Asr-ı Saadette tarikatlar mı vardı? Sonra ihtiyaç hissedildi. Yeter ki helal dairesinde olsun. Müslümanlar film yapmasınlar mı yani? Çağrı güzel olmadı mı? Dizileri Amerikalılar yaptı diye biz yapmayalım mı yani? Diriliş güzel olmadı mı? Senin kardeşim dediğin Acun ahlaksızlığı yayıyor. Keşke Kur’an yarışmasını yapanlara da kardeşim diye bir kelime ekleseydin. Sana bu yakışırdı. Mesela “Çok güzel olmuş ama yapılış şeklini kendine özgü yapsaydınız daha iyi olurdu” diyebilirdin. Külliyen harammış, dini ortadan kaldıracak, fetö tehlikesinden daha büyük bir tehlikeymiş gibi göstermekte neyin nesi?

BBG programıyla ilgili yazdıklarını “Ey insanlar bakın Allah ve melekleri de bizi her an gözetliyor ve ilahi kameralarla kayda alıyorlar dikkat edelim” diye yazsaydın bir sofi olarak sana daha çok yakışırdı.

Benim dediklerimi anlamamışsın deme sakın. Sen beni yanlış anlama yeter ki.

Teşekkürler TRT, teşekkürler program yapımcıları, sunucuları, jürisi ve yarışmacıları… Daha güzellerine ve kendine özgü daha muhteşem programlara imza atmanız niyazımla.

Vesselam.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1205/trt-mi-yoksa-serdar-tuncer-mi-hata-yapiyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Sercan
11.06.2017 09:28
Vok sevdigim iki insan noluyor bize hasim akten serdar tuncer evet elestirelim fakat sonunda kucaklasalim kin girmesin aramiza

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar