KONGREYE DOĞRU...

21 Mayıs'ta AK Parti yeni bir kongre yapacak. Bunun geçmiş kongrelerin tekrarı olmayacağı kesin. Aslında AK Parti’nin hiç bir kongresi bir öncekinin tekrarı olmadı. AK parti her kongrede kendini yenileyerek çıktı. Düşüncelerini, projelerini, vizyonunu güncelledi. Cumhurbaşkanının, “kendini güncellemeyen kaybeder” sözü bu gerçeği ifade ediyor. Diğer partiler yıllardır aynı türküyü söylüyorlar, kadrolarını, söylemlerini hiç değiştirmediler. Dünya hızla değişirken onlar yerinde saydılar ve kaybettiler.

Yeni dönemde önümüzde büyük problemler var; içeride terör meselesi, dışarıda etrafımızda örülmeye çalışılan YPG ağı, bizi zor günlerin beklediğini gösteriyor. Ama bu coğrafya'da siyaset zaten hiç kolay olmadı. Birçok zorluk milletin desteği ve başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere AK Parti kadrolarının kararlılığı ile aşıldı. Bu zorlukların da aşılacağına şüphem yok.

Kongre arifesinde kendi gündemlerini, özlemlerini iktidara dayatmak isteyen çevreler var. AK Parti’nin başarısının arkasında kendi gündemini kendisinin oluşturması yatıyor. Bu kongrede de kendi vizyonunu, gündemini kendisi oluşturacaktır.

Siyasette başarının sırrı milleti dinlemek, onu anlamak politikaları ona göre oluşturmaktan geçer. Siyasetçinin gündemi ile sokaktaki insanın gündemi bir olduğunda başarı da gelir. AK Parti her zaman milletin gündemini kendi gündemi haline getirdi. Cumhurbaşkanının her fırsatta halkın içinde olması, düğünde, cenazede yanlarında olması, kulağını milletin sinesine dayaması AK Parti’yi 15 yıl boyunca iktidar yapmıştır.

Önümüzdeki dönemin öncelikleri değişmiştir, ama özgürlükçü, demokrat çizgi bundan sonra da devam edecektir. Milletin güvenliği amacıyla yapılan düzenlemeler, alınan tedbirleri “otoriterleşme” olarak yorumlamak haksızlıktır. Unutmayalım ki OHAL'i kaldıran AK Parti'dir. AB ile uyum yasalarını çıkaran, modernleşme yolunda büyük adımlar atan da AK Parti’dir. Bundan sonra da bu çizgi devam edecektir.

Çevremizde örülen YPG yapılanması ve arkasındaki güçler milletçe birlik olmamız gerektiğini gösteriyor. İç politikada ihtilaflar olabilir, bazı siyasetler bazı partiler tarafından eleştirilebilir. Ama dış politikada söz konusu milli menfaatler olduğu için milletçe iktidarın arkasında durmak gerekir. Dışarıda ki her kayıp hepimizin kaybıdır. AK Parti kaybedince millet kazanır diye düşünenler, yaşadıklarımızı bile anlayamamışlar.

21 Mayıs tarihi bir gün; referandumun getirdiği en önemli değişikliklerden biri olan partili Cumhurbaşkanı hayata geçirilmiş olacak. Güçler arasında bir türlü koordinasyon kuramayan Türkiye bu zaaftan kurtulmuş olacak. Yürütme daha seri hareket etme imkânına kavuşacak. Yönetim hızlanacak, bu hıza ayak uydurabilen kadrolar kalacak, uyduramayanlar tasfiye olacak. İktidarı frenlemek, hizmetlerini akamete uğratmak isteyenler artık bu fırsatı bulamayacak. Engellemeler, markajlar sonucu kaçırılan fırsatlar artık olmayacak. Zaman israfının önüne geçilecek. Çabuk düşünen çabuk karar veren bir Türkiye olacak. 21 Mayıs'ta yeni bir Türkiye ve yeni bir AK Parti’ye merhaba diyeceğiz. Türkiye'ye hayırlı olsun!

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1159/kongreye-dogru.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

ünsal uzunyılmaz
21.05.2017 00:14
Rabbim yar ve yardımcınız olsun sayın vekilim.
Usame
23.05.2017 00:35
Sayın Özdağ, sizlerin şahsinda özelde partinize genelde ise hükümet yetkililerine siyasî karar almada akl ü izân, destekleri mukâbelede ilm u irfân mümeyyezesini diliyorum. Dusunceleriniz partiye katki mi sagliyor yoksa parti mi dusuncelerinizi sekillendiriyor sorusunu kendinize hiç sordunuz mu ? Sorunuz..

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar