FETBULLARIN KÜLTÜR AYAĞI

Bir terör örgütü ortaya çıktığında önce militanları takibe alır hücre evine ulaşmaya çalışırsınız. Hücre evi tespit edildikten sonra takibe devam edip evde en çok militanın bulunduğu saatte operasyona başlayıp örgütü imha edersiniz.


Fetö örgütü ile mücadele bu kadar basit değildir. Şu anki mücadele Fetbulların devlete sızmış kanadı ile sınırlıdır. Peki beyinlere sızmış Fetbulların kültür ayağı ne durumda?.. Maalesef kültür ayağı kimi zaman devlet, kimi zaman özel ekranlardan pislik akıtmaya devam ediyor.


Bugün siyasi erki oluşturan “siyasal islamcı” ekip ile Fetbulların kültür ayağı koyun koyuna yatmaktadır. Hatta şunu da söyleyebiliriz siyasal islamcıların Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı konusunda beslenme kaynağı Fetbulların kültür ayağıdır. Fetbul kalemşörlerinin etki alanı sadece “siyasal islamcı” kanatla da sınırlı değildir; kendilerini “ülkücü” olarak niteleyen MHP’ci  kanat, siyasete mesafeli görünen tarikat ve cemaatler de bu Fetbulların etkilediği geniş kitlelerin içindedir.


Dikkate almamız gereken başka bir husus da şudur: Fetbulların kültür ayağı konusunda bütün isimler Mustafa Armağan kadar teşhisi kolay değildir; açıktan koyuya doğru bunlar geniş bir yelpaze oluştururlar. Kimileri ülkücü kanadı, kimileri CHP tabanını, kimileri AK Parti tabanını kendilerine hedef olarak seçerek çalışırlar. Ahtapotun kolları teşbihi Fetbulların kültür ayağını niteleme de çok cılız kalır.


Bir milleti germenin, kampalara bölmenin en kestirme yolu geniş kitlelerin kutsallarına saldırmaktır. Milleti kamplara bölmek ve çıkacak çatışmadan kaos devşirme amacını güden Fetbulların kültür ayağı şu günlerde yine işbaşında.
Rahmetli Arif Nihat Asya’nın dizleriyle seslenmek gerek:
 
“Oyuncak olsun diye verilmiş ellerine
Birtakım kölelerin, kundaklarla fitiller...
Ki hepsinin ağzında dişler yılan dişidir
Yılan dilidir diller.
 
Böyleleri için mi burçtadır kubbededir
Gölgesiyle bayraklar ışığıyla kandiller?
Açılsın gözleriniz ülkeye, ey başları
Kumda olan gafiller
 
Bunlar Viktor Hugo'nun Sefiller’i değil,
Bunlar bizim sefiller.”


FETÖ Örgütünün sadece fiziki varlığıyla mücadele ediliyor.


Örgütün asıl tahribatı ise kültür hayatımızda. Özellikle yakın tarihin içine pislediler. Bütün amaç İslamın kılıcı olan Türk'ü zayıflatmak, devletini sendeletmek... Mustafa Armağan bu kanalizasyon şebekesinin bilinen bir logarıdır. Daha geride kriptoları var.


Bu Fetbul köpeklerinin tahribatını bırakın tamir etmeyi teşhisten bile aciz durumdayız.
Tek yetkili olsaydım Fetbul köpeklerinin siyasi ayağını bulmayı bile erteler önce kültür ayağını bulur ve imha ederdim.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1126/fetbullarin-kultur-ayagi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar