PKK'NIN YENİ ÜSSÜ

Geçen hafta uçaklarımız PKK'nın yeni Kandil'i Sincar'ı bombaladı. Bazıları askerin attığı her adımda müthiş bir korkuya kapılıp, ne işimiz var Suriye'de yakınmalarına giriyor.

Halbuki önce Rusya'nın, ABD'nin hatta İran'ın ne işi var demeleri gerekir. Suriye'de meydana gelen her gelişme Türkiye'yi etkiler.

Kobani olaylarını hatırlayınız, IŞİD Kobani'ye girdi, Türkiye karıştı. Terör örgütleri için cephe gerisi cephenin kendisi kadar önemlidir. Cephe gerisini sağlama almayan hiç bir örgüt uzun süreli bir savaşa giremez.

PKK önce Suriye'de sonra da Kandil'de örgütü bir arada tutacak üsler edindi. Şimdi Sincar'da yeni bir cephe gerisi oluşturmaya çalışıyor. Yeni bir Kandil Türkiye'nin terörle mücadelesinde büyük sıkıntılara neden olur. Bu bakımdan Sincar'a yapılan hareket hem Türkiye'nın çıkarları bakımından hem de uluslararası hukuk açısından doğrudur.

Bombalamadan sonra ortaya çıkan görüntüler, ABD'nin NATO üyesi Türkiye'ye karşı durduğu yer ibret vericidir. ABD'nin tutumu uluslararası ilişkilerde dostluğun, stratejik ortaklığın ne kadar kaypak bir kavram olduğunu gösteriyor.

Stratejik ortağız, NATO'da beraberiz ama ABD, Ortaoğu'da bizle değil bir terör örgütü ile hareket ediyor.

Türkiye PYD'nin arkasında önünde kim olursa olsun milli menfaatlerini korumakta kararlıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın "bir gece ansızın gelebiliriz" şeklindeki beyanı bu kararlılığın ifadesidir.

Türkiye zor günler geçiriyor. Yüzyıl önce Türk Milletinin yırtıp çöp tenekesine attığı Sevr, yeniden sandıktan çıkarıldı. Bu yeni dayatmayı da bu millet parçalayıp çöp tenekesine atacaktır.

Onun için birbirimizi daha çok sevecek daha çok kenetleneceğiz. İç ihtilafların tehir edilmesi gereken bir dönemdeyiz. Bu kuşatmayı ancak böyle aşarız.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1106/pkknin-yeni-ussu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Hüseyin ALTINDAĞ
03.05.2017 22:35
Sayın Milletvekilim yazinizi ilgi ile okudum.Çok güzel yazmışınız tebrikler.

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar