TAHA AKYOL’A BİR KAÇ SÖZ

Taha Akyol halk oylaması sonuçları EVET lehinde belli olduğunda Taha Akyol’da ekranlarda boy gösterenlerdendi. Tabii ki tarafı da belliydi. Bu halk oylaması meşru değildir diyenlerden yanaydı. Kendini beğenmiş kibirli, yine halkı küçümseyen tavırlarıyla arzı endam ediyordu. Yüksek Seçim Kurulu’nun hatalarını sergilerken çok önemli bir argümanla oylamanın kabul edilemeyeceğini anlatıyordu. Taha Akyol’a göre oylama okumuş, entelektüel kesimlerin yaşadığı şehirlerde kaybetmişti. Cahil halkın yaşadığı kırsal kesimde EVET çıkmıştı. İşte bu yüzden kabul edilebilinir değildi. Meşru değildi. Terbiyesizliği bırak artık Taha Akyol. Senin hor gördüğün bu halk kazandı İstiklal harbini. 15 Temmuz belasını sen evinde otururken veya ne olacak ona göre tavır alayım derken bu halk püskürttü hainleri. 1975 yılında gazetecilik yaparken de böyle kibirliydin. Senin Ankara temsilcisi olduğun gazetenin okunması için çırpınan gençleri de böyle aşağılıyordun. Sana gelip yaptıkları kültürel faaliyetlerin haber yapılmasını isteyen ve gençliğini vatan için feda eden gençleri de yüzlerine bile bakmadan oturduğun makam odandan adeta kovalıyordun. Senin cemaziyel evvelini biliriz. Ukelalığı bırak. İçinde birazcık bu millete sevgin varsa sus ve kenara çekil. Milliyetçilik söylemleriyle geldiğin bu noktada millete hakaret etme.

Gelelim demokrasi dedikleri şeye. Hani kim olursa olsun, vasfı ne olursa olsun 18 yaşını doldurmuş her kişinin oy hakkı vardı!.. Hani oy kutsaldı(!) Savunduğunuz demokrasinin yanlış olduğunu söylemeye cesaretiniz mi yok. Yoksa sizin demokrasi dediğiniz şey, işinize ne gelirse onu yapmak mıdır?

Yırtındınız, ama her seferinde olmuyor işte. Kabul edin bu halk Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyor ve O’na güveniyor. Bu millet kendine güveneceği siyasi bir deha, bir lider buldu bırakmaz. Sizi de sevmiyor ve güvenmiyor. Bu yerle bir olası 12 Eylül darbe anayasasına göre %50 +1 halk oylaması için yetiyor mu? Yetiyor. Niye bağırıyorsunuz. Tabi işinize gelmiyor. % 51,4 azmış. Anayasa için milli mutabakat lazımmış. Zaten % 69 çıksa yine itiraz edecektiniz. Deniz Baykal mutabakat için % 70 den aşağısı kurtarmaz demedi mi? % 70 çıksa bile siz yine itirazlarınızı yapacaktınız.

Taha Akyol bize aklınca yıllar önce tarih anlatırdın. Hatırlıyor musun Başbuğ’un da katıldığı Demirtepe’deki özellerin katıldığı özel seminerleri. Tarihimizdeki Hakanları anlatırdın. Bu milletin yeni hakanlar çıkarması gerektiğini aşılardın. Yedi düvele nasıl meydan okuduğumuzun destanlarını sıralardın. Şimdi diyorsun ki, devletin başı bürokrasinin, muhalefetin oyuncağı olsun. Devletin başı güçlü olmasın diyorsun. Diyorsun ki Recep Tayyip Erdoğan gelirse dış dünya ile aramız açılır. Halk oylamasının bu oranıyla dünyaya kendimizi kabul ettiremeyiz. Yani diyorsun ki, yedi düvel ile anlaşalım, onlar ne isterse yapalım ki Yurtta sulh, Cihanda sulh olsun. Olsun da bir tarihçi(!) olarak bilmez misin ki onlar seni sevmezler, onlar senin güçlü olmanı istemezler. Onlar senin bu topraklarda yaşamanı istemezler. Onlar Müslümanları yok etmek için her şeyi göze alırlar.

Taha Akyol ekmeğini oradan kazanıyorsun ama okuduklarını, bilgi birikimini biraz da milletten yana kullan. Kullan da biraz dua alırsın belki. Savunduğun insanların duayla alakaları yok. Sana dua da etmezler bilesin. Kuru bir taltif, harcadığında bitecek para. Onu da ahrete götüremezsin zaten.

Neyse ki netice senin istediğin gibi olmadı. Çatlasan da, patlasan da senin o hor gördüğün halk bir zafer daha kazandı. “Hayır’lı olsun” tweetleri atanlara da Hayırlı olsun. Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır. Büyük işler büyük zahmet ister. Yedi düvele Suriye’de Irak’ta ne işiniz var defolup gidin diyebilecek güçlü bir Türkiye için hazırlanın. Mazlum Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşu için hazırlanın. Güçlü bir Cumhurbaşkanını seçmek yetmez. Hepimiz güçlü olmalıyız.

Vesselam.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1061/taha-akyola-bir-kac-soz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

süleyman k.
17.04.2017 20:31
diline sağlık
Usame
22.04.2017 00:25
Sayin Haşim Bey, bana iş'âr ettirdiğiniz kadariyla samimi ve üslûbu dikkate alindiginda düzeyli bir yazi yazmişsiniz. Ancak Taha Akyol okuyucusu da olarak belirtmem gerekir ki Akyol Bey'in halki aşagilama gibi ne bir hedefi vardir ne de öyle yorumlanacak bir gavl serdetmiştir. Günümüz köşe yazarlari ve siyâset yorumcularinin ekseriyetinin aksine araştirmaci bir perspektife sahip, söylemleri iktıbaslar ma'rifetiyle havada kalmiyan nâdir şahsiyetlerdendir.Lütfen kimsenin hakkini yemeyelim.Saygilar

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar